Pietruszka

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Pietruszka

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:03 pm

Pietruszka
[05.10] 08:31 Werter
Ps. Sieję Pasternak zamiast Pietruszki. Smak ten sam, a wydajność "o niebo" większa. Nawet wskazane jest sianie go bardzo gęsto i nie przerywanie siewek, inaczej wyrośnie do wielkości pastewnych buraków.
********************************************************************************************
[24.04] 23:51 farmerka63
Pasternak! Rośnie dużo większy i zdrowszy od pietruszki! A ponad wszystko zachęcam do uprawy ziół w ogródku - sama mam osobny ogródek ziołowy –
********************************************************************************************
[05.11] 10:55 lucysia
A ja mam trochę wiosny w domu osiałam sobie do podłużnej donicy-koperek,pietruszkę ozdobną,selera liściowego i jak trochę przemarżnie to szczypiorek siedmiolatkę parę cebulek wsadzę.Koper-35 cm.wys.!pietruszka dopiero się krzaczy,ale sałata już spora(o i jeszcze sałata!)Super to wygląda!
********************************************************************************************
[15.01] 17:43 saginata
Pomidory lubię Malinowy olbrzym,fasolkę szparagową żółta-chyba złota saxa[nie pamiętam],cukinię żółtą Atena Polka,pietrucha Berlińska,Sałatę kruchą-i tę kolorową kręconą-mam nasiona jeszcze ważne-ale nazwa oddarta
*******************************************************************************************
[15.03] 20:11 lucysia
Ja dziś zaczęłam siać na poważnie.Marchew, sałate i pietruchę z rzodkiewką.Może marchew mi nie zmrozi.Jakby co to folią przykryję.
********************************************************************************************
[11.01.2008] 18:28 marantka
Witam Kochane Ogrodniczki. Mam przygotowaną grządkę i mam zamiar posiać pietruszkę naciową. Czy tak mozna podobno pietruszce to nie przeszkadza. Co Wy na to?.
********************************************************************************************
[11.01.2008] 18:38 marantka
Zapomniałam napisac że spulchnię ziemię zrobię rowek i najpierw posypie pokruszone skorupki jajek dopiero pózniej nasionka pietruszki. To jest ekologia wierze że urosnie pietruszka
********************************************************************************************
[11.01.2008] 20:30 Cebulkaa
Trudno powiedzieć, co wyjdzie z siewu pietruszki o tej porze - nie wiadomo, jaka będzie zima. Można na pewno siać odpowiednie gatunki pietruszki przed zimą, w październiku - listopadzie. Ja bym ci radziła - posiej - najwyżej nic z tego nie wyjdzie, ale jeśli wyjdzie, to zacznie wegetację znacznie wcześniej i sporo czasu na tym wygrasz Co do skorupek, to nie wiem - do mnie ten pomysł nigdy nie przemawiał, ale sporo osób faktycznie używa skorupek jako dodatkowego nawożenia wapniowego
********************************************************************************************
[12.01.2008] 21:00 marantka
Dzieki Cebulko. że sie odezwałas. do mnie Ale z tym siewem pietruszki wyskoczyłam.Byłam dziasiaj na działce. Ziemia zmarznięta , chciałam wzruiszyć wcale sie nie dało. pomimo ze jest piaszczysta.. Popatrzyłam wszystko takie mokre i zmarzniete gdzieniegdzie lezy snieg. Nakarmiłam ptaki. zawiozłam odpadki na kompost I wróciłam Pietruszki nie zasiałam. Pa działkowiczki.
********************************************************************************************
[24.04.2008] 12:37 małyszka
mam pytanie moze ktos mi ospowie i pomoze. na początku kwietnia zasiałam marchewkę pietruszkę i rzodkiewkę. minęły 3 tgodnie i rzodkiewka juz pięknie wykiełkowała a marchewka i pietruszka nawet nie wychyliły sie spod ziemi mam pytanie czy one potrzebują jeszcze czasu czy moze cos jest nie tak i powinam zasiac je jeszcze raz??
********************************************************************************************
[25.04.2008] 07:16 marantka
pietruszka ma bardzo długi okres wschodu. nasion Ja wysiewałam na dzialce juz w lutym . Siałam pietruszke naciowa Tez miałam obawy że nie wschodzi ale wzeszła i rośnie a wiec tobie tez życze cierpliwości
********************************************************************************************
[25.04.2008] 08:42 Cebulkaa
To fakt - pietruszka z marchwią wschodzą bardzo bardzo długo - dlatego dobrze jest wysiać razem z nimi kilka nasion rzodkiewki - żeby było widać, gdzie były rzędy. A rzodkiewka to juz będzie do zdjedzenia, zanim tamte wykiełkują
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości