Rozchodnik

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Rozchodnik

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 12:42 pm

Rozchodnik
[27.09] 00:12 *kati
Emmi- wybacz, że wyrywam się do odpowiedzi bez pytania ale ja bym ci poleciła Rozchodnik okazały. Pięknie kwitnie, jest łatwy w uprawie i łatwo sie rozmnaża. Mi osobiście bardzo się podoba.
********************************************************************************************
[27.09] 14:51 *kati
Emmi- te rozchodniki masz na jednym z moich zdjęć. w tym ogródku z kamieniami jest na pierwszym planie. Kępka nie jest zbyt duża, bo na razie ciągle je dzielę i przesadzam, ale i tak ładnie wygląda. To zdjęcie było robione we wrześniu i ten kwiatek nadal ładnie wygląda.
********************************************************************************************
[05.11] 09:49 Cebulkaa
Osoby mające listopadowy "Mój Piękny Ogród" - na okładce jest piękny rozchodnik okazały, ale nie w typowym, różowo-fioletowym kolorze, ale czerwony - czy ktoś wie, jak nazywa się ta odmiana?
********************************************************************************************
[14.11] 19:24 *kati
W moim ogrodzie też zrobiło się już trochę ponuro. Pięknym akcentem, wyraźnie odcinającym się od otoczenia jest Berberys Tunberga, który ma teraz jaskrawe, pomarańczowo-czerwone liście. Jest naprawdę śliczny. Zastanawiam się nad posadzeniem jeszcze przynajmniej jednego okazu w bliskim sąsiedztwie domu, bo teraz o tej porze wygląda naprawdę ciekawie. Gdy wszystkie rośliny są zielone nie wyróżnia się za bardzo z otoczenia, ale teraz gdy uroda innych roślin przeminęła on jest u mnie na pierwszym planie. Ładnie wyglądają też rozchodniki, których liście zmieniły barwę na żółtą i są dobrze widoczne na tle szaro –burego tła.
********************************************************************************************
[29.11] 16:53 Cebulkaa
Widziałaś jakie są piękne zdjęcia ośnieżonych rozchodników w Moim Pięknym Ogrodzie? Pewnie twoje też tak będą wyglądac już niedługo
*******************************************************************************************
[20.01] 16:20 Emmi
Prócz tego znalzłam przymiotno ogrodowe, krwawnica pospolita, lebioda pospolita, jeżówka purpurowa, rozchodnik, przegrzan pospolity, lawenda hiszpanska,szłwa łąkowa . W jednym z pierwszych postów pisałam,że mój syn marzy o kaciku dla motyli, znalzłam gdzieś pomysł na takie miejsce w formie skalniaka. Jak znajdę ten artykuł i będą jakieś inne rośliny to podam.
********************************************************************************************
[21.01] 15:42 Cebulkaa
Emmi - piszesz rozchodnik - ale tylko olbrzymi, czy wszystkie, te małe też?
********************************************************************************************
[21.01] 17:45 Emmi
Cebulka// W prezentacji roślin dla motyli mam akurat zdjęcie rozchodnika Sedum Herbstfreude ale nie wiem, czy to tylko on jeden się nadaje, czy każdy, a dali go tylko ze względu na ładny kolor i pokrój rośliny.
********************************************************************************************
[25.01] 22:48 Cebulkaa
Mam chwilkę to przepisze kawałek wstępu do książki, właśnie o motylkach. Proszę, jeżeli ktoś może to niech zweryfikuje te informacje z praktyką.
"Rośliny i zwierzęta w ogrodzie" Michael Chinery
Najbardziej znanymi roślinami przywabiającymi motyle są: budleja i rozchodnik okazały. Kwitnąca budleja jest przez całe lato oblepiona pawikami i innymi kolorowymi motylami dziennymi. Gdy kwiaty budlei zaczynaja więdnąć, otwierają się bogate w nektar kwiaty rozchodnika okazałego, a motyle chętnie korzystają także z tego źródła pokarmu. Na kwiatach gromadza się dziesiątki rusałek pokrzywników, admirałów, ceików i osetników. Motyle niemal upijają się nektarem. Można je wówczas podziwiać i fotografować z bliska.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości