Rudbekia

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Rudbekia

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 12:38 pm

Rudbekia
[22.08] 23:41 Baś_22
Onaela - już znam nazwę zółtych kwiatów, których zdjęcie przesyłałam na grządkę z prośbą o nazwę (bo jej nie znałam). Jest to roślina należąca do gatunku rudbekii, ale mniej znanego. Nazywa się rudbekia naga. Jak wskazuje nazwa, ma liście i pędy pozbawione włosków.Popularna, zwłaszcza w wiejskich ogrodach (u mojej Babci rosła pod domem).U mnie kwitnie pięknie i długo.
********************************************************************************************
[17.09] 13:09 tereklo
Do Baś_22 - Na zdjęciu Słoneczniki_2.jpg oprócz przepięknych słonecznych kwiatów widać żółte, wysokie kwitnące wśród kosmosó. Poszukuję nazwy tej rośliny, może ktoś pomoże? Bardzo lubię te pompony żółtych kwiatów na sztywnych łodygach, przypominają mi ogród z rodzinnego domu - moja babcia nazywała je bocianami, ale to pewnie z powodu ich długich, sztywnych łodyg.
********************************************************************************************
[17.09] 20:30 Baś_22
Tereklo // Te kwiaty to rudbekia naga Tak jak Tobie, kojarzą mi się one z domem Babci i bardzo długo poszukiwałam ich nazwy. Prawie każdy ma je na ogródku a nikt nie znał nazwy. Całkiem niedawno udało mi się ją odkryć.
********************************************************************************************
[08.11] 09:05 Cebulkaa
Anamaria - śliczne rudbekie! Czy to wieloletnie są?
********************************************************************************************
[08.11] 10:43 anamaria
Te rudbekie są wieloletnie, a na dodatek same się rozsiewają. Ja sobie wykopałam 3 takie maleństwa -samosiejki na wiosnę i tak mi się rozrosły. Dla chętnych nasionka mam.
********************************************************************************************
[29.11] 11:09 Cebulkaa
Elka - I pierwszy raz w życiu widzę pełną rudbekię! Czy wiesz może jak nazywa się ten gatunek? Czy to jest ta z wieloletnich, czy tylko jednoroczna?
********************************************************************************************
[10.08.2009] 15:28 aknad
Zaczęłam przesadzać byliny i dwuletnie tak jak rudbekia( bardzo ja lubię) nasiała sie sama i mam ja prawie wszędzie ,więc teraz przywrócę ja do szeregu miedzy iglarki, bo tam jest zbyt zielono, a one maja takie słoneczne mordki
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości