Słonecznik

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Słonecznik

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 12:30 pm

Słonecznik
[08.09] 17:10 Wiotka
. Ozdobnymi słonecznikami obsiałam działkę wzdłuż wszystkich boków co dało nam śliczny parawan
********************************************************************************************
[13.09] 11:42 Baś_22
W tym roku, podobnie jak Wiotka, obsiałam działkę na zewnątrz ogrodzenia słonecznikami ozdobnymi. Trochę zaszkodziła im susza ale po opadach deszczu odbiły i prezentują się okazale.
********************************************************************************************
[13.09] 11:54 Słoneczko2006
Baś 22 bardzo dziękuję za słoneczniki jeszcze nie widziałam takich pełnych czy to jakaś specjalna odmiana,
*******************************************************************************************
[13.09] 12:13 Baś_22
Słoneczko // Nasiona tych pełnych słoneczników dostałam kiedyś od koleżanki.
********************************************************************************************
[23.10] 11:49 Baś_22
Słoneczko - nasionka słonecznika sieje się kupkowo tzn. po 2-3 nasionka w jedno miejsce, później usuwa się najsłabsze roślinki i zostawia tylko tą najdorodniejszą
********************************************************************************************
[24.10] 11:29 koliberek
Wczoraj wycinałąm tez słoneczniki, odłożyłam nasionka na zime dla ptaszków
********************************************************************************************
[04.11] 10:08 Cebulkaa
lucysia - sikorki są przede wszystkim owadożerne, a zimą najchętniej wcinają nasiona roślin oleistych. Nie istnieją niestety krzewy oleiste ale jak masz miejsce to polecam posiac szpaler zwyczajnych, nieozdobnych słoneczników - wtedy na jesień ptaki kursują do nich aż miło, a i Ty coś z nich uszczkniesz Ale jeśli chcesz coś dla nich na zimę z tego miec, to musisz osłonic lub ściąc wcześniej, bo jesianią zjedzą wszystko. Chciałam kiedyś suszyc całe tarcze słonecznika, żeby tak malowniczo to w zimie wyglądało - wieszasz ptaszkom całą tarczę - ale niestety nie dało się. Jak je mocno wysuszyłam, zaczęły się z nich sypac nasiona, a te co stwierdziłam, że może nie można tak mocno suszyc, to spleśniały...
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości