Surfinia

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Surfinia

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 12:26 pm

Surfinia
[22.01] 12:50 saginata
A ja mam pytanie-kiedy wysiewać nasionka surfinii??Pierwszy raz zebrałam-tej zwyczajnej i takiej drobniutkiej-i nie wiem kiedy wysiać aby np.na maj były akurat do wyniesienia na balkony.Zbieram różne nasiona-ale tamte wysiewam wiosną w tunelu i potem sadzę na rabaty-a tu jestem zielona:-}
********************************************************************************************
[22.01] 17:10 Werter
Saginato Surfinia ma faktycznie niezwykle drobne nasionka, niektóre znane mi osoby mieszają jej nasiona z piaskiem i dopiero wtedy wysiewają do skrzynek. Inaczej nie spoób wysiać ich równomiernie. Jeśli weźniemy pod uwagę starą ogrodniczą zasadę mówiącą, że nasiona przykrywamy warstwą ziemi równą grobości 3 ich średnic, to w przypadku nasion surfini warstwa ziemi okrywowej winna mieć... ok. 1 mm grubości !!! Proponuję zmieszą je z niewielką ilością suchego piasku, wysiać do skrzynki i uklepać (ewentualnie dodatkowo poprószyć z wierzchu drobnym piaskiem). Niestety mam dla Ciebie i złe wiadomości Ponieważ surfinie należy wysiewać właściwie już teraz, to siewki jakie wzejdą na pewno będą cierpiały na brak dostatecznej ilości światła. W efekcie otrzymamy cienkie i wyciągnięte siewki. Musiałabyś Saginato doświetlać je wieczorami przedłużając tym samym (a w dni pochmurne - uzupełniając) niezbędnie wymaganą przez wszystkie rośliny ilość światła.
*******************************************************************************************
[22.01] 17:27 saginata
Dzięki Werterze-nie wiedziałam kiedy siew-a ziemię już kupiłam.Nasionka jak piaseczek drobniutkie-ale kiedyś uprawialiśmy tytoń-i tez drobniutki- trzeba bylo siać z piaskiem.A raz próbowaliśmy podlewaczką-do wody wsypać nasiona ,dobrze zamieszać i podlać inspekt-wyszło.Ale surfinii mam niewiele-więc ten sposób odpada
A sadzoneczki rzeczywiście mogą wyjść początkowo cieniutkie-ale potem,gdy się je przepikuje-może się wzmocnią??? Uprawiałam tak sałatę i pomidory,i paprykę-początkowo były słabe-ale później się wzmocniły.Jutro zaczynam-zerknę tylko do kalendarza rolniczego czy czas odpowiedni
*******************************************************************************************
[28.01] 14:05 saginata
Miałam już wysiewać surfinię,ale dnie teraz takie pochmurne,że musiałabym doświetlać przez cały dzień-poczekam na trochę słoneczka
********************************************************************************************
[07.03] 08:26 saginata
Powschodziły mi surfinie-i nie wiem kiedy je pikować-zawsze kupowałam gotowe sadzonki,a tym razem zebrałam nasionka-i całkiem ładnie wzeszły
*******************************************************************************************
[22.06.2009] 15:40 aknad
Dużo jest rad na tym topiku odnośnie ślimaków z którymi toczę nierówną walkę(one wygrywają . I chyba nie ma skutecznej metody na nie, a może jest, tylko ja nie wiem o niej? Zjadły mi 4 surfinie w jedna noc , które miały pięknie wyglądać na skalniaku- zostały tylko łodyżki.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość