Szachownica

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Szachownica

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 12:24 pm

Szachownica
[26.08] 20:43 Wiotka
Urzekły mnie Szachownice a szczególnie cesarska Aurora - Czy ktoś miał ją na działce ?
********************************************************************************************
[22.08] 10:43 cicho_borowska
. Ponieważ jest teraz czas sadzenia niektórych cebul podaje dwa z nich. Będą to cytaty z książki:
"Kąpiel dla cebulek.
Ochronisz cebule przed szkodnikami, przyżądzając im miłą i ciepłą kąpiel przed wysadzeniem do gruntu. Oto czego potrzebujesz:
2 łyżeczki szamponu dla dzieci
1 Łyżeczka antyseptycznego płynu do płukania ust
1/4 łyżeczki herbaty rozpuszczalnej w granulkach
8 litrów ciepłej wody
Wymieszaj wszystkie składniki w wiadrze i ostrożnie umieść cebule w roztworze. Zamieszaj delikatnie, następnie wyjmuj cebule po jednej i sadź do ziemi. Kiedy skończysz nie wylewaj dziecka z kąpielą- drzewa, krzewy i rośliny zimozielone uwielbiają ten smakowity napój, dlatego nie pozwól, by się zmarnował."

Kolejny przepis
"Śniadanie cebul.
5 kg kompostu
2 i 1/2 kg mączki kostnej
1 kg mączki z krwi
1/2 kg siarczanu magnezowego /soli gorzkiej/
Wymieszaj wszystkie składniki w taczce. Zanim posadzisz cebule, przekop każde 10 m kwadratowych podłoża odżywczym cebulowym śniadaniem. Niezapomnij też o samych cebulach- zanim umieścisz je w dołku wsyp na jego dno ziemię wymieszaną z garścią kompostu i łyżeczką mąki kostnej."

I jeszcze jedna mniej krwawa rada:
"Przydatny popiół. Jeśli masz w domu kominek i zastanawiasz się, co zrobić z popiołem, wypróbuj: do podłoża, w którym będziesz sadził cebulki, wsyp popiół. Na około 10m kwadratowych dodaj około 7 kg popiołu. Popiół jest znakomitym źródłem potasu, który pozwoli roślinom cebulowym wykształcić dorodne, silne łodygi, niewymagające palikowania." Zaznaczam rady nie są sprawdzone w praktyce przez nikogo.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron