Szarłat

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Szarłat

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 11:14 am

Szarłat
[11.11] 10:46 bird05
Truskawki wsadzone na folii i macie foliowej, maliny wyciete , szarłat zwisły zebrany , ziemia po nim przekopana. Mam tylko problem co dalej z tym szarłatem. Jak wyłuskać nasiona? To taka eksperymentalna uprawa ze wzgledu na zdrowotne walory nasin owej rosliny.Moze ktoś z lubelskiego będzie wiedział (tam się tego dużo uprawia przemysłowo).
********************************************************************************************
[11.11] 15:11 Cebulkaa
. Bird -a jestes pewna ze to szarlat zwisly jest forma uprawna? Nie zaglebialam sie w temat zbytnio, ale z tego co mi sie o oczy obilo to mi sie wydawalo, ze zwisly jest ozdobny, a formy jadalne maja pokrój wyprostowany, wygladaja troche jak sorgo,tylko ze w swoistym kolorze.(?)
********************************************************************************************
[11.11] 21:28 bird05
Cebulkaa szarłat zasiałam po przeczytaniu artykułu w Działkowcu. Przytoczę fragment."Głównie trzy gatunki Amaranthus caudatus,A. cruentus i A.hypochondriacus zaczęły byc wykorzystywane jako cenny surowiec w wielu regionach geograficznych.... W Polsce dla celów spozywczych uprawiany jest jeden z nich, mianowicie A. cruentus odmiany "Rawa" dostosowanej do warunków glebowych i klimatycznych naszego kraju." Mój wyglądał dokładnie tak jak prezentowany na zdjęciu w Dz. ale to był rodzaj A. caudatus. Więc też jest spozywczy ale zanim nakarmię nim rodzinę to sprawdzę .
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości