Tawułka Arendsa

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Tawułka Arendsa

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 11:07 am

Tawułka Arendsa
[02.06] 23:29 Onaela
A co to Ci tam kwitnie w tle na czerwono- takie okazałe...moze to krzew jakiś o czerwonych lisciach?.
*******************************************************************************************
[02.06] 23:53 Werter
To Tawułka Andersa odm. o intensywnie krwistych kwiatach (nie pamiętam w tej chwili nazwy).
********************************************************************************************
[03.06] 20:47 Werter
Onaelu- "Werter-narzekałes na opózniona wiosnę,a tawułka Arendsa juz u Ciebie kwitnie?." Hahahahahaha - Onaelu, ona kwitnie... ale po pewnym zabiegu Podpędziłem ją
********************************************************************************************
[04.06] 10:22 Onaela
I jeszcze jakbys mi zrobił z bliska zdjecie Twej tawułki-uwielbiam je,a moje jeszcze nieprędko zakwitną....Tak kombinuję po cichu-jak Ty ja podpedzałes????
******************************************************************************************
[23.10] 00:13 Cebulkaa
Ale swoją drogą to co to jest za przebarwiony krzew na pierwszym zdjęciu? Enkiant, kiścień, szakłak, dereń, czy coś bardziej przyziemnego?
********************************************************************************************
[23.10] 09:19 *kati
Tem krzak kolorowy - piękny teraz - to jakaś pospolita tawułka, nie znam odmiany. W sezonie nie wzbudza zachwytu, a teraz jest śliczna
********************************************************************************************
[11.01] 02:09 anamaria
A ja bym się na ten bambus pisała.... Wiecie przecież jakie mam sąsiadki za płotem Topinambur wyrzuciłam, pewnie odrośnie na wiosnę, ale zbyt agresywny nie był. Może gleba mu nie pasowała? I dobrze. W to miejsce posadziłam żywopłot z tawuł. One też szybko rosną - dostałam dwa krzaczki i po dwóch latach tak się rozrosły, że starczyło mi odrostów na 20 metrów płotu! A jak ładnie kwitną!
********************************************************************************************
[11.01] 09:50 anamaria
No, żywopłot taki przycinany to z nich nie będzie. Kto to by robił i po co? Mnie zależy na tym żeby jak najszybciej urosły i zasłoniły ile tylko się da. A one szybko rosną. Przesadzałam je tej jesieni więc pierwsze efekty efekt będą latem. Prześlę fotki na grządkę.
*******************************************************************************************
[11.01] 10:11 lucysia
Jak te tawułki spisują się w wersji żywopłotu.Może ja też takie teoretyczne przedzielenie terenu rekreacyjnego bym zrobiła.
******************************************************************************************
[24.04] 23:22 Onaela
Wejgello-jeśli pisząc "tawuły"masz na mysli tawułki Arendsa,to one z cała pewnoscia odbiją i zakwitną,tylko nieco pózniej.Bo tawuły w formie krzewów raczej nie przemarzają,tak myslę.....
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości