Tulipanowiec

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Tulipanowiec

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 11:00 am

Tulipanowiec
[03.06] 20:47 Werter
Miałem szereg lat Tulipanowca w ogrodzie, ale im wiecej urusł latem, tym więcej umarzł zimą. Nigdy mi więc nie zakwitł. A Ciebie - proszę. Piękny jest. Gratuluję !!!!
********************************************************************************************
[02.02] 19:50 belva
Kochani, jeszcze jedno pytanie. Gdzies w internecie doczytalam sie ze w Polsce moga rosnac i nie marznac Tulipanowce. Ja tych tulipanowcow u mnie mam w brod. Wysiewaja sie wszedzie az trzeba je wyrywac. Moglabym jeden przywiezc i posadzic u nas na dzialce ale nie wiem jak to jest z tym zimowaniem.Jezeli one nadaja sie na Polskie warunki to dlaczego ich u nas niema?
*******************************************************************************************
[02.02] 20:31 Werter
Belva
Tulipanowce mogą rosnąć (i rosną) w Polsce, ale tylko w zachodniej jej części, a więc tam, gdzie zimy najłagodniejsze. Ja u siebie miałem jednego przez 3 lata, jednak pozbyłem się go bowiem niemal corocznie przemarzał powyżej linii śniegu. Po 3 latach przypominał bardziej krzew niż drzewo. Jedno muszę mu przyznać - liście na WSPANIAŁE !
********************************************************************************************
[02.02] 20:32 farmerka63
Belvo! Jesli dobrze pamiętam, to piękne tulipanowce rosły własnie w wyżej wspomnianym Szczecinie - sadzone jeszcze dłońmi przedwojennych , niemieckich dendrologów. W ogóle w Szczecinie jest mnóstwo takich egzotów... Jak na przykład pięknie kwitnące magnolie ... To zbawienny wpływ łagodnego, morskiego klimatu. Ja mieszkam 160 km na południe i już znaczna różnica...i chłodem częściej wieje. Nie wiem, gdzie byś chciała flancowac te tulipanowce, ale umowną linią między wpływami klimatu morskiego a kontynentalnego jest linia Wisły. A jak z Syberii sypnie i zamrozi, tooo.. drżyjcie egzoty!
********************************************************************************************
[02.02] 20:39 Albera
W Strzelcach Opolskich w parku rośnie i kwitnie tulipanowiec
*******************************************************************************************
[03.02] 01:18 belva
U nas tulipanowce sa olbrzymimi wysokopiennymi drzewami. Sa dosc" przystojne" bo rzeczywiscie wielkie ale maly pozytek z tych tulipankow i z lisci bo ich nie widac tam w gorze.. Widac tylko jak spadaja na ziemie... Kiedys jezeli sie nie myle wyslalam wam takiego liscia na grzadke... Olbrzym !!
********************************************************************************************
[03.02] 21:31 lucysia
Belva tulipanowca kupiłam w tym roku ,zobaczymy czy nie wymarżnie jak u Wertera!
********************************************************************************************
[04.03] 11:37 lucysia
Biegnę się pochwalić ,że mój tulipanowiec przetrwał w domu zimę i wczoraj otworzył do mnie swoje oczko
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości