Wrzosy i wrzośce

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Wrzosy i wrzośce

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 10:28 am

Wrzosy i wrzośce
[26.09] 23:01 Onaela
Emmi-według mnie najpiękniejsze jesienne rośliny to wrzosy-jest już tyle odmian i kolorów,ze można się zachwycić!! posadzone w odpowiednim podłożu(kwaśne)i odpowiednio przycinane na wiosnę pięknie się rozrastaają i są ozdobą ogrodu do wiosny.Zimą też pięknie wyglądają o ile nie zasypie ich śnieg. Poza nimi polecam krzewinkę,która się nazywa cupea.Umnie kwitnie od samej wiosny,kiedy to ją kupiłam do tej pory i jeszcze nie zamierza odpoczywać.Jest z nia mały problem-znosi przymrozki tylko do -5st,a wiec na zimę trzeba ją zabieracdo domu.Mając to na względzie,posadziłam ją w doniczce tylko nie wiem jak zniesie zimę w domu.
********************************************************************************************
[10.08] 06:38 Słoneczko2006
Dostałam na skrzynkę bardzo ciekawy artykuł o wrzosach http://truskawka.info.pl/wrzos.html Mam cztery odmiany na grządce powoli zaczyna brakować mi miejsca na moim malutkim skalniaczku chyba poszukam bezpańskiej ziemi w okolicy
********************************************************************************************
[13.09] 11:54 Słoneczko2006
Śliczna, zauważyłam tam wrzosy, ja bardzo je lubię mam kilka odmian a miałabym całe pole tylko miejsca brak
********************************************************************************************
[13.09] 12:13 Baś_22
Też uwielbiam wrzosy i też chciałabym mieć całe ich pole ale miejsca brak Wygospodarowałam sobie kawałek miejsca przy oczku wodnym na "moje wrzosowisko"
********************************************************************************************
[13.09] 15:01 Albera
. Baś! i inni posiadacze wrzosów! Ja kupiłam jeden krzaczek wrzosu i zdobi mi teraz balkon. Chcę go posadzić na działce, chyba trzeba dać kwaśnego torfu? Chciałabym też posadzić borówkę, ale ona też chyba się nie uchowa bez zakwaszania gleby?
********************************************************************************************
[14.09] 00:01 Onaela
Albera-zdecydowanie wrzos i borówka potrzebuje kwasnego torfu! Ale chyba nie warto sadzic ich w sasiedztwie, bo borowka(o amerykańską chodzi jak mniemam)uwielbia wilgoc,a wrzos raczej woli suche stanowiska.Wazne jest, aby wrzosy co roku przycinac na wiosnę,inaczej stracą pokrój i zrobia sie brzydkie.
********************************************************************************************
[02.10] 21:14 Onaela
Zdjecia ładne-uwielbiam wrzosy.Nie wiem czy wiesz,że wrzosy ogrodowwe to rośliny krótkowieczne.Mam je od kilku lat,niektóre juz zginęły,niektóre straciły pokrój ,mimo corocznego przycinania. Twojemu wrzosowisku z pewnoscią nie zaszkodziłyby ze dwie trawy ozdobne w wolnych miejscach.
********************************************************************************************
[02.10] 23:50 Baś_22
Onaela- też dziękuję za podanie nazwy oraz za podsunięcie pomysłu z trawami ozdobnymi Zasmuciłaś mnie tą krótkowiecznością wrzosów ale może jak będę je głaskała i szeptała do nich to może utrzymają sie dłużej
********************************************************************************************
[03.10] 15:08 Albera
Baś! Nie święci garnki lepią, może i nam się uda rozmnożyć wrzosy, nim te kupne padną. Zimą poszukamy, może znajdziemy jakiś przepis na ich rozmnożenie, a może już nam ktoś podpowie? Kiedyś mi się wydawało, że wyhodowanie lawendy wymaga niewiadomo jakiej fachowości, a to robota tak prosta,że aż nudna. Obcinasz, wtykasz, podlewasz i samo rośnie.
********************************************************************************************
[03.10] 18:31 Cebulkaa
Wrzosy podobno giną jeśli są zalewane za bardzo - jak się pochodzi po lesie to na wrzosowiskach faktycznie z reguły jest sucho. Nasze wrzosy żyją już ze 4 lata, a nikt się z nimi nie pieści, podcinane nawet nie są.
********************************************************************************************
[04.10] 12:19 Baś_22
Albera // Nie jest tak źle. Doszukałam się w necie informacji, na temat rozmnażania wrzosów
http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/sadzonki ... niale.html
http://drzewa.net/drzewo/1486
http://www.echodnia.eu/radomskie/?cat=22&id=23842
********************************************************************************************
[05.10] 16:48 Baś_22
Mam pytanie: czy to prawda, że wrzosy nie utrzymają się w mieszkaniu na parapecie?
********************************************************************************************
[05.10] 21:27 Onaela
tak Basiu-wrzosy nie przetrzymają zimy w domu-sprawdzałam to A ciekawa jestem ,czy ktos próbował Lawendę trzymac w domu? Co do rozmnazania wrzosów,to podoba mi sie ten sposób z głębokim zakopywaniem całych krzewinek.Kiedyś próbowałam przez odkłady,ale nie wyszło
********************************************************************************************
[25.02] 17:41 Onaela
Tak samo ma się sprawa z wrzosami-nie przetrzymają zimy w ogrzewanym mieszkaniu
*******************************************************************************************
06.03] 12:39 Emmi
Kochani, co to za roślina, która kwitnie teraz i jest łudząco podobna do wrzosu. I krzaczki, i kwitnienie, może kwiatki inne trochę, ale też takie wrzosowe (nie pamiętam tak dlokładnie jak wrzos kwitnie) ... no jak spojrzałam to mnie zadkało, że wrzos w marcu
********************************************************************************************
[06.03] 13:01 tuurma
To chyba wrzośce są. I kwiatki podobne i nawet nazwa. Tyle, że kwitną właśnie wiosną
*******************************************************************************************
[06.03] 20:06 *kati
Emmi - też sądzę, że roślinka o którą pytasz to wrzośce. Wrzośce kwitną właśnie wiosną, a wrzosy jesienią - i są do siebie podobne.
*******************************************************************************************
[06.03] 21:27 Baś_22
Emi - ta roślina to wrzoścce, bo one właśnie kwitną na wiosnę Po przekwitnięciu trzeba je przyciąć.
********************************************************************************************
10.03] 17:18 Badja
Te wrzośce kwitnące na przedwiośniu to wrzośce czerwone zwane także krwistymi lub alpejskimi (przeczytane z książki, że ponoć kwitną w styczniu)
*******************************************************************************************
[28.04] 12:16 malachit
No i zrezygnowałam z wrzosów. Po prostu u mnie nie chcą rosnąć, mimo że myślałam że zapewniłam im dobre warunki. Trudno.
********************************************************************************************
[21.08.2008] 19:28 wrzosy
czy pytanie o wrzosy będzie na miejscu?? interesuje mnie praktyczni ewszystko na ich temat czy lubią słoneczne czy zacienione miejsca czy szybko sie rozrasrają ... itp. dziękuję za każdą opdpowiedź
********************************************************************************************
[21.08.2008] 20:20 Cebulkaa
Wrzosy to zdecydowanie na słonecznym, wbrew pozorom suchym i jałowym stanowisku, najlepiej piasek - tylko wrzośce wolą mieć troche wilgotniej. Oczywiście koniecznie kwaśno jak tylko się da. I wyściółkować kora lub wiórami. To wszystko wiadomości wyczytane w necie - jest tego sporo o wrzosach
********************************************************************************************
[26.06.2009] 12:04 jolkaza
U mnie po tej ilości wody, a wcześniej rozsypałam ( w kwietniu ) nawóz ogólnego zastosowania kupionego w Lidlu, rośliny osiągnęły takie rozmiary jak nie przymierzając wrzośce w Irlandii A rozrosły się , że aż dziw mnie bierze. Zwiedzając pięęęęknyy ogród w Irlandii, stanęłam przy krzaczku wysokości ok. 1,5 m i zastanawiałam się - skąd ja tę roślinę znam ???? , to po prostu był wrzosiec !! Pomyślałam sobie z uśmiechem, kurcze , a u mnie to krzewinka . Miałam również w zwisających doniczkach ułankę , a tam robiłyśmy sobie zdjęcia pod ułanką , która miała ponad 3 m wysokości. I co to znaczy klimat
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości