Żarnowiec

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Żarnowiec

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 10:18 am

Żarnowiec
[19.05] 09:16 kotkaaa
Jeżeli macie możliwość to bryknijcie miłe panie do lasu tam teraz cuda niewidy.Kwitną właśnie żółte żarnowce i konwalie ,cudo. Tak więc w obecnej chwili w domku posiadam3 wazony konwali,2 wazony piwoni,2 wazony bzu coprawda dostałam od teściowej i jakoś mocno pachnie ale mam nadzieję że się nie uduszę.a Ai oczywiście żarnowiec.
********************************************************************************************
[20.05] 16:41 dadi
A w którym lesie te żarnowce? Nijak w pobliżu nie mogłam uwidzieć , a że ładny to zainwestowałam 10 zeta i mam swój . Mam nadzieję , że to duży krzaczek rośnie.
********************************************************************************************
[20.05] 20:45 kotkaaa
Do Dadi ja mieszkam w płocku czyli na Mazowszu.Żarnowce rosną przy leśnych drogach lasów raczej wysokich.Iwłaśnie się zastanawiam czy jak by takiego maleńkiego wykopać i wsadzić na działkę to czy toto się przyjmie.Podejrzewam że trzeba by ziemię zakwasić.
********************************************************************************************
[21.05] 09:25 Cebulkaa
kotkoo - niestety w małopolsce żarnowców na dziko nie uświadczysz. Jedyne które są to rosnące na dziko wzdłuż torów jak się do Warszawy jedzie - ale to może właśnie od Was przywiało z pędem pociągu
********************************************************************************************
[05.05.2008] 11:14 malachit
Byłam na działce kilka dni, po prostu jest tam Pięknie. Okolica też piękna, w czasie spaceru spotkałam kilka żarnowców rosnących na skraju lasu, miały dopiero pączki, dwa wykopałam i wsadziłam do swojego ogrodu, mają szansę się przyjąć?? i czy je przyciąć, u mnie gleba piaszczysta więc warunki mają dobre. I czy to są te same żarnowowce z centrów ogrodniczych?
********************************************************************************************
[05.05.2008] 22:17 dadi
Żarnowce też przyniesione z lasu wysadziłam w marcu i już widzę ,że na 4 sztuki przyjął się 1 / a może tamte jeszcze się namyślą? / . Tyle ,że takie "dzikie " to chyba są tylko żółte , a sprzedawane w doniczkach mają różne kolory
********************************************************************************************
[06.05.2008] 21:30 Cebulkaa
malachitku - te "leśne" żarnowce to takie najbardziej pospolite. Przez to są najlepiej przystosowane do polskich warunków klimatyczno-glebowych, ale "takie z supermarketów" za to są w różnych kolorach i mają nieraz większe lub bardziej obfite kwiaty
********************************************************************************************
[28.05.2008] 21:34 malachit
Pisałam niedawno że wsadziłam przyniesione z lasu żarnowce. Jeden będzie rósł, drugi niestety nie. Widziałam w jednym ogródku malutki żarnowiec, taka niziutka miniaturka cała oblepiona kwiatkami. Śliczyny, też bym chciała taki mieć.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości