Żurawina

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Żurawina

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 10:17 am

Żurawina
[25.11] 02:11 Mikros
Co do żurawiny, to już kilka lat wstecz kupiłam 2 sadzonki - rozmnożyłam przez odkłady pędów. Teraz mam jej dość sporo, owocuje bardzo ładnie, owoce ma duże. Sadzonkami obdzieliłam wszystkie swoje przyjaciólki i koleżanki. Rośnie na osobnej rabacie, w pełnym słońcu na obrzeżach borówki amerykańskiej. Wymaga kwaśniejszego podłoża niż rododendrony.
********************************************************************************************
[18.10] 07:13 koliberek
A teraz halo, halo hiuston - mamy problem - JAKĄ ZIEMIE I JAKIE MIEJSCE LUBI ŻURAWINA? Wydaje mi się że kwaśną, ale czy napewno ?
********************************************************************************************
[18.10] 09:23 Cebulkaa
kloliberku - tak, żurawina ma miec kwaśną glebę i to bardzo. Przy okazji powinna byc próchnicza, najlepiej podobno o wysokim poziomie wody gruntowej.
********************************************************************************************
[18.10] 10:21 koliberek
No to teraz ja mam jeden problem rozwiązany. Myslę, ze gdzies w okolicy sosen będzie dobrze tej żurawinie Tylko przydałoby się jeszcze wiedzieć czy ona lubi stanowisko słoneczne czy raczej nie
********************************************************************************************
[18.10] 11:39 Cebulkaa
koliberek - tu masz o żurawinie, aż zbyt szczegółowo:
http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=599
http://krzewinski.pl/index.php?co=porad ... wina&styl=
Tyle teoria, a z praktyki może ktoś inny się wypowie, kto ma. (Wiem że Mikros ma, nie pamiętam kto jeszcze)
*******************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości