Agapant

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Agapant

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 3:05 pm

Agapant
[24.09] 15:09 elka14
Czy ktoś ma doświadczenia z agapantem i ismeną? W tym roku mi nie zakwitły. Ismenę trochę podmroziłam i to pewnie była przyczyna, ale agapant kwitnie kiedy chce. Czasem rok po roku, a czasem wcale. Traktuję go jednakowo.
********************************************************************************************
[27.09] 00:12 *kati
: AGAPANT—
NAWÓZ- od kwietnia do września nawożenie co tydzień
CIĘCIE- regularne przycinanie nie jest potrzebne. Należy jedynie ścinać przekwitłe kwiatostany, aby roślina nie traciła sił na zawiązywanie nasion. Mocno rozrastające się kłącza można dzielić co 2-3 lata.
ZIMOWANIE- miejsce jasne, temp. 5-8*C
RADA- jeżeli rośliny mają w zimie zbyt ciepło, zawiązują mało pędów kwiatowych lub wcale nie kwitną.
Pomyślałam sobie,że może Ci się to przydać.
********************************************************************************************
[27.09] 19:22 elka14
utwierdziłam się, że chyba za mało nawozu im dałam. Trochę mi się rozrosły, a ja je traktowałam jak poprzednio, nawożąc bardzo skromnie. Agapanta w lecie trzymam w dużej donicy na tarasie, a ismenę wysadzam do gruntu.
********************************************************************************************
[12.03] 10:15 Mikros
Agapant, kalia o pstrych liściach, datura też mają już spore liście. Rośliny wiedzą, że powinna być już wiosna. Tylko ta zima taka uparta i znowu zasypała wszystko śniegiem.
********************************************************************************************
[30.10] 12:40 Cebulkaa
znalazłam ciekawą stronę, na której jest opisane co robic z cebulami różnych mniej typowych roślin na zimę. http://www.floraland.pl/teksty.php?id=cebwio
********************************************************************************************
[29.11] 10:34 Cebulkaa
Onaela i Elka14 - mam skarby od was na oknie w garażu (ogrzewanym przez to że przylega do domu) i cały czas monitoruję temperaturę - narazie jest tam około 15-16st. Czy to za ciepło dla krynii i agapanta? Czy mam im szukac coś chłodniejszego? Pewnie jak przyjdą mrozy to w garażu faktycznie będzie parę stopni, ale narazie jest jak jest...
********************************************************************************************
[25.07] 13:02 Cebulkaa
elu - agapant ma się dobrze, chociaż trochę marnie rośnie, jakoś tak 'stoi w miejscu' - nie wiem, może narazie rosną mu korzenie bo chce zarosnąć całą doniczkę, a potem będzie rósł w liście? Bo kwitnąć w tym roku chyba nie zamierza - ale była ciepła zima to i w piwnicy miał ciepło hehe
********************************************************************************************
[14.08] 11:48 Cebulkaa
elu14 - agapant od Ciebie ma się dobrze, tylko jakoś tak nie chce do góry rosnąc - nie wiem, może najpierw chce korzeniami całą doniczkę przerosnąc?
********************************************************************************************
[24.07.2008] 15:53 elka14
Cebulko, czy agapant kwitnie?
********************************************************************************************
[24.07.2008] 22:40 Cebulkaa
Elko - niestety, jeszcze nie w tym roku... Ale jest ładny, zdrowy i zielony I co na niego patrzę to wspominam sobie ciebie Zastanawiam się, czy może by go przesadzić do glinianej donicy? Bo mam w plastikowej i nie wiem, czy mu to nie przeszkadza - bo wszędzie jak widać agapanty na zdjęciach, to jest właśnie w glinianych...A w jakiej donicy ty masz?
********************************************************************************************
[25.07.2008] 15:44 elka14
Jeden rosnie w glinianej, a drugi w plastilowym kuble. Potrzebują naprawdę sporo nawozu.
********************************************************************************************
[25.07.2008] 15:48 elka14
Jeszcze jedno. Donica musi być ciasna. Jak ma za dużo miejsca, rosną piękne liście i nie kwitnie.Takie są moje obserwacje.
********************************************************************************************
[30.07.2008] 21:09 ew60
Cebulko - agapant zakwitnie jeżeli nie jest posadzony za głęboko.
********************************************************************************************
[30.07.2008] 21:27 Cebulkaa
Nie za głęboko mówisz? Hmm, może troche go odkopie. Ale ważne że wreszcie mam działkę więc będzie mógł zająć jakieś należne mu centralne miejsce, a nie upychac sie na zewnętrznym parapecie okna - myślę że to mu pomoże. Czym nawozisz swojego? Jakąś uniwersalną płynna mieszanką, czy czymś specjalnym?
********************************************************************************************
[01.08.2008] 22:29 ew60
Z agapantem to jest tak,że ja osobiście go nie mam -ale dwie moje znajome. A o tym,że za głęboko posadzone dowiedziały się od mojej kuzynki (polki) z Australii. Tam rosną wszędzie i są oczywiście wielkie. Niczym specjalnym nie muszą być podlewane , chociaż myślę,że im nawóz do kwitnących roślin nie zaszkodzi. Wybierz mu trochę ziemi z wierzchu może odetchnie i zakwitnie.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron