kolendra

Nasiona, siew i pielęgnacja

Re: kolendra

Postautor: tereklo » ndz lis 03, 2013 1:34 pm

amita pisze:Ja sama urawiałam i śmierdziała nieziemsko :)


e tam, zaraz śmierdziała [uszy]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: kolendra

Postautor: tuurma » pn lis 04, 2013 10:37 am

Wiecie co, to jest dziwna sprawa. Uprawiałam sama i śmierdziała mi niesamowicie, ale zdarzało mi się ją jeść w restauracjach czy u kogoś i nie było tego odrażającego zapachu. Zauważyłam też, że kupna sklepowa kolendra zaczyna poważnie śmierdzieć dopiero po jakimś czasie, ale to powiedzmy naturalne, że sklepowe zioła nie należą do specjalnie aromatycznych, a jak dostaną trochę słońca i ziemi, to im daje "kopa energetycznego".

Myślę, że może to rzeczywiście różne odmiany i nie wszystkie mają ten "pluskwiany" zapaszek...

Dla tych, co nie wiedzą jak pachnie i smakuje pluskwa (ja zresztą też nie wiem, ale sobie wyobrażam po spotkaniu z kolendrą), to może znacie zapach, który wydziela taki owad (odorek zieleniak), często spotykany na krzewach jagodowych (np. malina czy borówka amerykańska). Przy dotknięciu on to jakoś uwalnia, raz mi się zdarzyło go prawie zjeść, jak dostałam w kącik ust, to praktycznie pół buzi lekko sparaliżowane, a walory smakowe takie, że najgorszemu wrogowi nie życzę...
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Re: kolendra

Postautor: Baś_22 » pn lis 04, 2013 10:59 am

tuurma pisze: to może znacie zapach, który wydziela taki owad (odorek zieleniak), często spotykany na krzewach jagodowych (np. malina czy borówka amerykańska). Przy dotknięciu on to jakoś uwalnia, raz mi się zdarzyło go prawie zjeść, jak dostałam w kącik ust, to praktycznie pół buzi lekko sparaliżowane, a walory smakowe takie, że najgorszemu wrogowi nie życzę...

ło matko [strach]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia

Wróć do Warzywa i Zioła

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości