Koperek

Nasiona, siew i pielęgnacja

Koperek

Postautor: alelen » sob lip 11, 2009 8:08 am

Wydawałoby się , że banał i że samo rośnie. A mnie się nie udaje... Wysiewałam wielokrotnie w różnych miejscach, między innymi warzywami też i klęska. Takie malizny oraz żółcieją i czerwienieją liście gdy roślinka jest mała. Już chyba 4 torebki siałam, a koperku za przeroszeniem 6 byle jakich łodyg. Z czym ja zrobię ogórki? Na początku tłumaczyłam sobie to tym, że zjadły ślimaki, ale ślimaki tępię ostro.
A tak lubię koperek... Miałam sobie zrobić mrożony na zimę do zupy koperkowej.

Czy jest to możliwe , że brakuje coś w glebie?, Lub że jakaś choroba koperkowa? Albo ja coś źle z nim robię?
alelen
Ekoludki
 
Posty: 166
Rejestracja: sob cze 13, 2009 12:38 pm

Postautor: Cebulka » sob lip 11, 2009 8:30 am

Alelen - ja też podobnie mam z koperkiem... [oops]
Z tym że ja obwiniam za to brak wystarczającego podlewania - podobno koperek lubi dużo wody.

Ale też chętnie posłucham co powiedzą osoby którym koperek się udaje :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: alelen » sob lip 11, 2009 9:25 am

Brak podlewania tez odpada, bo co jak co ale tego podlewania ostatnio nie brakowalo.
alelen
Ekoludki
 
Posty: 166
Rejestracja: sob cze 13, 2009 12:38 pm

Postautor: saginata » sob lip 11, 2009 9:52 am

Koperek nie znosi d³ugiego zawilgocenia-wymaka po prostu.Mo¿e przez te deszcze tak ¼le ro¶nie?
saginata
 

Postautor: saginata » sob lip 11, 2009 9:55 am

U mnie w tym roku przepiêkny-mo¿e dlatego ze mój piaseczek ma do¶æ wilgoci.A zalany nie jest bo piasek przepuszczalny jest.
Koperku zamrozi³am ju¿ na ca³± zimê-jak nigdy.
saginata
 

Postautor: Emmi » ndz lip 19, 2009 2:40 pm

mnie też koperek się nie udaje :( Może rzeczywiście piasku potrzebuje [skrob] muszę podumać :D
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: cicho_borowska » pn lip 20, 2009 7:10 pm

Eeee, mój na piasku, guanem nakarmiony, a też maleńki i czerwienieje....
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: Andrzej » pn lip 20, 2009 8:35 pm

To chyba nie to, bo nie mam piachu wcale, a kopru co roku wprost wypielić nie mogę :(
Po prostu sam się rozsiewa.
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: alelen » pn lip 20, 2009 8:45 pm

Musi coś brakować nam w glebie.
alelen
Ekoludki
 
Posty: 166
Rejestracja: sob cze 13, 2009 12:38 pm

Postautor: alelen » pn lip 20, 2009 9:06 pm

A może to to?
"W uprawie kopru problemem jest zawsze mszyca wierzbowo-baldaszkowa. Jak jej nazwa wskazuje jest ona mszycą dwudomną. Wczesną wiosną występuje na wierzbach, a od maja na koprze, czasem na marchwi i pietruszce. Zimują jej jaja w szczelinach kory wierzby. W końcu kwietnia wylęgają się larwy (założycielki rodu), których potomstwem są uskrzydlone migrantki. Migrantki przelatują na koper, na którym następuje gwałtowny rozwój szkodnika. W dogodnych warunkach rozwija się 6 pokoleń szkodnika. Liczne kolonie powstają w wierzchołkowych częściach kopru. W wyniku żerowania mszyc liście zwijają się, rośliny nie rosną, karłowacieją."
alelen
Ekoludki
 
Posty: 166
Rejestracja: sob cze 13, 2009 12:38 pm

Postautor: tomicron » pn lip 20, 2009 9:19 pm

Andrzej pisze:To chyba nie to, bo nie mam piachu wcale, a kopru co roku wprost wypielić nie mogę :(
Po prostu sam się rozsiewa.
Mnie taki koper nie przeszkadza :) Najbardziej dorodny wyrasta właśnie tam gdzie go nie siałem [rol] ...szczególnie na ziemi wzbogaconej obornikiem
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Postautor: Emmi » wt lip 21, 2009 9:09 am

tomicron pisze: Najbardziej dorodny wyrasta właśnie tam gdzie go nie siałem [rol] ...szczególnie na ziemi wzbogaconej obornikiem


O królu złoty [prosi] , idę więc go siać na kompoście ;) Pal sześć kompost, koperek uwielbiam :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: donn » sob sie 01, 2009 8:09 pm

mój koperek wyrósł spory ale listki mu żółkną może rzeczywiście z a dużo deszczu
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am


Wróć do Warzywa i Zioła

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron