Warzywnik w kwiatach!

Nasiona, siew i pielęgnacja

Postautor: Emmi » śr maja 12, 2010 8:09 pm

Tuurma :) jeśli chodzi o maliny to służę, mam ich od groma w ogródku właśnie do przesadzenia, bo za bardzo się rozrosły ;) Nie wiem jaka to odmiana, ale bardzo plenna i jak dla mnie smaczna, owoc dość spory,ale nie mam porównania, miałam zawsze ją :) Od Magdziołka dostałam chyba też [skrob] to coś podobnego wielkością i wyglądem, ale chyba ciut różnią się gałązkami... muszę się przyjrzeć.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: amita » śr maja 12, 2010 9:07 pm

Tuurmo,w trosce o Twoje pożycie małżeńskie chętnie się podzielę :)
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: tuurma » czw maja 13, 2010 10:05 am

Emmi, maliny chętnie łyknę, dzięki za propozycję :)

Ami, wiedziałam, że jak cię zajdę "fortelem" to się załapię na ten lubczyk :) A poważnie, to najpierw zrobię podwyższoną grządkę, zanim będę sadzić co wrażliwsze rośliny, bo to się rzeczywiście mija z celem...
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: amita » czw maja 13, 2010 10:08 am

No to daj znać,bo mam dwie duże kępy więc spokojnie jedną mogę odstąpić.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Emmi » czw maja 13, 2010 4:49 pm

Tuurma :) To daj znać kiedy? Będę je bezpośrednio wykopywać z ogródka i przewozić do Ciebie. Potrzebuje zapas w paru dniach aby umówić się na wejście.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Anamaria » pt maja 14, 2010 1:44 pm

Tuurmo mogę Cię uszczęśliwić żółtymi malinami Poranna rosa - rozłażą mi się po działce. Są piękne, smaczne i dobrze owocują :D
Lubczyk też mam, wprawdzie jedną kępę ale może da się dziabnąć? A jak się nie da to przywiozę Amitową
Jak będziesz gotowa z miejscem - daj cynk! [lol]
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Emmi » wt sie 23, 2011 10:01 am

No to żeby nie było, że ja tylko Wasze porady wykorzystuję jedynie na poziomie rozważań/medytacji czy czego tam jeszcze :)

Mogę śmiało powiedzieć, że mam wreszcie ,,ważywnik w kwiatach,,. Miało być ciut inaczej, ale kurzyska mi się wyrwały z wybiegu późną wiosną, a podcinanie skrzydeł okazało się sztuką [zdziw] więc wzeszło to czego nie wydziobały [fuj]
Ale i tak założenie było takie, żeby posiać kwiaty kwitnące razem z dyniowatymi, aby nęciły owady :)

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Na ostatnim już pozbierane rzodkiewki i po ciągłych opadach pozarastało, zostały słoneczniki, aksamitki i nać selera.

Na przyszły rok planuję więcej kwiatów, może nawet wieloletnich, bo prześlicznie to wygląda, szczególnie z tarasu :) I odwraca uwagę od brzydkiej studni, która do ,,upiększania,, stoi ,,chen chen,, daleko w planach.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: amita » śr sie 24, 2011 9:23 pm

To co widać na fotkach to studnia? To weź ją obklej otoczakami,od razu nabierze szlifu. Jakies wiaderko powieś :D A warzywniak rzeczywiście,z kwiatami wygląda bardzo sielsko i tak lekko.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Emmi » czw sie 25, 2011 7:40 am

Amitko :) plany na studnie to mamy, nie mamy czasu i wszelkie koszty idą gdzieindziej :) Najprościej byłoby pomalować i nawet też wiem jak, żeby było fajnie, ale czas... musi czekać. Ale dzięki za pomysły ;)
W dodatku tegoroczna pogoda nie sprzyja pracom ogrodowym [rol]
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: amita » pt sie 26, 2011 9:38 pm

Emmi,ja nie chcę wychodzić na jakąś wredotę co to się zawsze czepia,ale,ok,kwyjdę :D Efekty macie,więc może wyjdę tylko na czepialską /czyt. upierdliwą/ To u Was nie ma kamieni? Jakie koszty? Może w tym całym...chaosie/?/ prowizorce /?/ nie chcę Cię urazić,ale czy nie lepiej się skupiać na też maleńkich rzeczach? Jaka to konkurencja do ocieplenia damu np? żadna,a studnia,piękna i taka jak chciałaś.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Emmi » sob sie 27, 2011 6:55 am

Nie [tuli]

ale pisz, pisz swoje pomysły, bo są bardzo ciekawe :*
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Poprzednia

Wróć do Warzywa i Zioła

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron