Ogrodowe czarowanie

Nasiona, siew i pielęgnacja

Ogrodowe czarowanie

Postautor: cicho_borowska » czw sty 10, 2008 12:44 am

Jak już wcześniej wspominałam, czytam ostatnio sporo książek.
W książce Władimira Merge "Anastazja" cz.1, wyczytałam różne informacje na temat ogrodów. Może kogoś zainteresują te informacje. Jeśli tak to czasem coś tu dorzucę.

"Każde wysiewane nasionko zawiera w sobie ogromna ilość kosmicznej informacji...Dzięki tej informacji nasionko wie precyzyjnie do jednej tysięcznej sekundy, kiedy powinno ożyć, wykiełkowac, jakie soki pobierac z ziemi, jak korzystać z promieni kosmicznych ciał...Wydane płody sa przeznaczone dla zabezpieczenia życia człowieka...Dlatego nasionko od samego początku powinno wiedzieć wszystko o tych chorobach, żeby w procesie swojego dojrzewania nasyciło przyszle płody wszystkimi niezbędnymi składnikami, potrzebnymi bezpośrednio do leczenia konkretnej osoby i konkretnej choroby albo kilku chorób, jeżeli się objawiły lub istnieje do nich skłonność. Żeby nasionko ogorka, pomidora lub innej rośliny wyhodować z taką informacją w ogródku, należy przed wysianiem kilka nienamoczonych nasionek wziąć do ust i trzymać nie mniej niż dziewięć minut. Następnie położyć je między dłońmi, przytrzymać przez trzydzieści sekund i stać boso w miejscu, gdzie będą wysiane.. Potem należy otworzyć dłonie i wydmuchnąć powietrze z płuc na nasiona. Tak przygotowane nasiona należy trzymać jeszcze w otwartych dłoniach przez trzydzieści sekund na słońcu. Potem wsadzić do ziemi, w żadnym wypadku nie podlewać. Podlewanie możliwe jest dopiero po trzech dobach od wysiewu. Siew trzeba wykonać w odpowiednich dla każdej rośliny dniach /kalendarz biodynamiczny/...Podczas wzrastania rośliny nie nalezy obok niej pielić wszystkich chwastów. Z każdej odmiany należy pozostawić chociażby po jednym. Chwasty można po prostu podcinać...Chwastów nie należy wytępiać, poniewaz mają rownież swoje przeznaczenie. Niektóre chronią roślinę przed chorobami, a inne dają im dodatkowe informacje. W czasie hodowania rośliny powinniście z nią obcować, a chociażby raz w czasie jej wzrostu, podczas pełni księżyca, podejść do niej i dotknąć...Niekoniecznie trzeba wysiewać w taki sposób całą grządkę ogórków, czy pomidorów, itd.- wystarczy kilka krzaków.
...Przy sadzeniu rozsady obowiązkowo musimy uformować wykopany dołek swoimi rekoma, palcami bosych stóp przyklepać ziemię i dodatkowo do niego napluć. Na moje pytanie dlaczego nogami, Anastazja wyjaśniła, że w procesie pocenia się nóg wychodzą z człowieka toksyny zawierające informację o chorobach organizmu, którą otrzymują z kolei sadzonki. One przekazują je swojemu potomstwu, które będzie miało zdolnośc do walki z tymi samymi schorzeniami..."
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: Baś_22 » pt mar 27, 2009 2:13 pm

Bardzo ciekawe informacje Borusiu :) poproszę o więcej [tuli]
P.S. Czy tytuł tej książki to "Anastazja - Przestrzeń miłości" [?]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: beza » pt mar 27, 2009 2:32 pm

No dobrze, czyli z tego wniosek że rumianek wysiany własnoręcznie lepiej nam pomoże ?
kwiaty kwitną nawet wtedy,
gdy nikt im się nie przygląda...

Phil Bosmans
Awatar użytkownika
beza
Weterani
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt lip 17, 2007 11:36 am

Postautor: Baś_22 » pt mar 27, 2009 2:35 pm

beza pisze:No dobrze, czyli z tego wniosek że rumianek wysiany własnoręcznie lepiej nam pomoże ?


No tak z tego wynika :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: cicho_borowska » pn mar 30, 2009 3:18 pm

Anastazja- Przestrzeń Miłości, jest III z serii książek o Anastazji. Chodzi jednak o tę samą Anastazję. Część I, nazywa się po prostu "Anastazja", a fragmenty pochodzą z rozdziału pot tytułem "Nasionko- lekarz".
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: buziak222 » wt mar 31, 2009 9:50 am

mnie to tez zainteresowalo , poprosze o wiecej :D
mala ogrodniczka
buziak222
Ekoludki
 
Posty: 51
Rejestracja: czw mar 19, 2009 1:18 pm

Postautor: cicho_borowska » pn kwie 06, 2009 7:31 pm

Teraz to ja nic nie napiszę, bo książki pożyczyłam koleżance. :D
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm


Wróć do Warzywa i Zioła

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości