Przedzimowy siew warzyw

Nasiona, siew i pielęgnacja

Przedzimowy siew warzyw

Postautor: megan » śr lis 28, 2012 8:19 pm

Wysiałam dziś po raz pierwszy marchew,koper,pietruszkę naciową ,a 2 tygodnie temu wysadziłam czosnek-ma być zimowy w/g zapewnień sprzedającej kobitki oraz wysiałam sałatę zimującą-ale to tak na zasadzie testu-bo na opakowaniu pisało,żeby wysiewać we wrześniu.Jakoś tak pod koniec września wysiałam szpinak-ma teraz po 2-3 listki właściwe-miał być na jesienny zbiór,ale za późno siałam-ciekawe czy przetrzyma zimę?Co można jeszcze teraz posiać,żeby były wcześniejsze zbiory?Co sądzicie o takim siewie?
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przedzimowy siew warzyw

Postautor: Cebulka » śr lis 28, 2012 10:36 pm

Ja zaczęłam z takim siewem rok temu i chwalę sobie :D
Wiosną zawsze jest tyle innych rzeczy do roboty, a tak to przynajmniej to juz jest z głowy [lol]

W zeszłym roku miałam wysianą marchewkę i posadzony czosnek, w tym roku też, dodatkowo mam też posianą pietruszkę i koper, zobaczymy co będzie [lol]

Czosnek mi zeszłej jesienio-zimy powschodził, a nie powinien [skrob]
Nadmarzły mu przez to trochę te kiełki ja w lutym przyszło -30, ale nic mu to nie przeszkodziło, dalsze liście wiosną rozwijały się bez problemu :)

Na zimę grządkę okrywam ściętymi gałązkami iglastymi.

Nie wiedziałam, że sałatę też tak można [skrob] [pomysl]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Przedzimowy siew warzyw

Postautor: Cebulka » śr maja 01, 2013 10:22 pm

Megan - i jak koper - jest? :) Bo ja też posiałam, ale marchewkę i pietruszkę juz mam, kopru nie widac i właśnie się zastanawiam czy mam drugi raz siac [skrob]
Jak się zachował ten mały szpinak przez zimę?
I jak ta nietypowa sałata - skąd wiedziałaś że zimowa i jak sie nazywała ta odmiana (i skąd masz nasiona ;> ) ?
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Przedzimowy siew warzyw

Postautor: megan » pt maja 03, 2013 10:44 am

U mnie koper wykiełkował-dłuższy czas się ociągał,ale jest.Reszta też wykiełkowała,oprócz jednej z sałat.Sałaty nazywają się:sałata zimująca Mirage,a druga Nansenes-kupiłam je w sklepie ogrodniczym.Nie wiem, która odmówiła współpracy-bo zaznaczyłam je tylko torebkami i te po zimie się rozleciały.Fakt,że posiałam 14 listopada,a na opakowaniach pisało, by siać we wrześniu.Szpinak przezimował,tyle że rósł w odkrytym oknie inspektowym i miał tam zaciszniej niż w polu.Jeszcze kilka dni i będzie go można wszamać [mniam]
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie


Wróć do Warzywa i Zioła

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron