Czosnek zimowy

Nasiona, siew i pielęgnacja

Re: Czosnek zimowy

Postautor: belva » wt gru 11, 2012 12:31 am

Cebulka pisze:Nie pamiętam żeby mój czosnek był jakoś bardzo pod ziemią a sadziłam bez takich kombinacji [skrob]
On się pewnie korzeniami tak wciąga pod ziemię?

Sadź Belvo, pewnie - póki ziemia nie jest zmarznięta to nie widzę problemu :D
Ryzykujesz najwyżej główkę czosnku :)

A co tam z rzodkiewką?

Wzeszla.. ma dwa listki i.... zatrzymala sie. Nie wiem co to znaczy? Moze zastanawia sie czy czekac do wiosny czy zaczac dzialac?
W kazdym razie dla mnie ta teza o braku swiatla ma sens.
Jezeli nie teraz to wczesna BARDZO wiosna sprobuje jeszcze raz. W miedzyczasie czekam co zdecyduje ta juz posiana, bardzo jestem ciekawa.
U nas jest cieplo ( 60 stopni F) juz przez kilka dni. Tez nie rozumiem co jest grane ale czekam cierpliwie zimy.
Posialam tez groszek pachnacy ktory nie raczyl wzejsc ( moze cos go zjadlo?)
Marchewke.... zero aktywnosci jak na razie
i salate ..... tez zero.
Jutro wsadzam eksperymentalnie ten czosnek. Zdam relacje co i jak.

Basienko!!!!! Pol metra ??? [shock] [shock] [shock]
Ty tez tak robisz z twoim czosnkiem???
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Czosnek zimowy

Postautor: Baś_22 » wt gru 11, 2012 8:32 am

belva pisze: Basienko!!!!! Pol metra ??? [shock] [shock] [shock] Ty tez tak robisz z twoim czosnkiem???

Nie, ja tak nie robię :) sadzę normalnie i nie wygłupiam się [haha]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czosnek zimowy

Postautor: belva » wt gru 18, 2012 8:16 pm

A co tam z rzodkiewką


Wzeszla.. ma dwa listki i.... zatrzymala sie. Nie wiem co to znaczy? Moze zastanawia sie czy czekac do wiosny czy zaczac dzialac?
W kazdym razie dla mnie ta teza o braku swiatla ma sens.
Jezeli nie teraz to wczesna BARDZO wiosna sprobuje jeszcze raz. W miedzyczasie czekam co zdecyduje ta juz posiana, bardzo jestem ciekawa.
U nas jest cieplo ( 60 stopni F) juz przez kilka dni. Tez nie rozumiem co jest grane ale czekam cierpliwie zimy.
Posialam tez groszek pachnacy ktory nie raczyl wzejsc ( moze cos go zjadlo?)
Marchewke.... zero aktywnosci jak na razie
i salate ..... tez zero.
Jutro wsadzam eksperymentalnie ten czosnek. Zdam relacje co i jak.



Chcialam was poinformowac ze wszystko co posialam wzeszlo i rosnie ale powoli. Zobaczymy co bedzie jak zlapie mroz/ Pomyslalam ze przykryje grzadki jakimis szmatami.......
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Czosnek zimowy

Postautor: Cebulka » wt gru 18, 2012 8:31 pm

Nie wiem jak bedzie ze szmatami, bo nie przepuszczają światła [skrob] Rzodkiewkom się to może nie spodobać :F
Pewnie lepsze by były gałązki iglaste albo specjalna taka biała tkanina, nie wiem jak się to po amerykańsku nazywa ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Czosnek zimowy

Postautor: belva » wt gru 18, 2012 10:55 pm

Cebulko, tylko na noc te szmaty. To sa stare przescieradla ktore bedac jasne, przepuszczaja czesciowo swiatlo.

Ten material tutaj nazywa sie nonwoven crop cover . ale dla dwoch grzadek nie chce mi sie ich kupowac.
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Czosnek zimowy

Postautor: zomarel » pn sty 14, 2013 8:48 pm

Przeczytane dzisiaj na WP na temat czosnku CHIŃSKIEGO:
http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,C ... omosc.html
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Poprzednia

Wróć do Warzywa i Zioła

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron