szpinak

Nasiona, siew i pielęgnacja

szpinak

Postautor: tereklo » wt maja 29, 2012 5:23 am

A własciwie nie wiem co to jest. Rośnie sobie pod orzechem (u znajomych), oni mówią, że to szpinak. Jedzą liście przyrządzane jak szpinak.
Nie mam zdjęcia ale mam sadzoneczki, jak urosną, zrobię fotki. Póki co opis: wygląda jak młode słoneczniki tylko liście gęściej osadzone po dwa naprzeciwlegle. Wysokość ok pół metra, kwiatów nie widziałam jeszcze. Liście w dotyku jak szpinakowe (nowozelandzki) tylko trochę jaśniejsze. Samo się nasiewa, więc raczej jednoroczne. Znacie tę roślinę?
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postautor: Cebulka » wt maja 29, 2012 7:42 am

Wilec to to chyba nie jest, zupełnie znajomo nie wygląda... [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: tereklo » wt maja 29, 2012 5:25 pm

Dziś u innej znajomej widziałam to samo. Dostałam nawet nasiona - podobne do nasion rabarbaru :) Można toto teraz wysiać a potem się samo sieje, spróbuję. Posadziłam tez otrzymane sadzonki, jak przetrwają upał, będę miała własne rozmnażacze :)
Miał byc na obiad, ale nie mam siły :( Może jutro.
Aaaa, można go mrozić.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka


Wróć do Warzywa i Zioła

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron