Kwitnące krzewy i drzewka

Również iglaki, żywopłoty i pnącza

Postautor: Weigela » sob maja 05, 2007 10:46 pm

Mój biały też już kwitnie.
Przycięłam dziś forsycję.Odcięte gałązki pomaczałam w ukorzeniaczu i włożyłam do ziemi.Dobrze zrobiłam?Mam nadzieję,że puszczą korzonki.
Miałam w wazonie gałązki wierzby mandżurskiej,która puściła sobie korzonki,ją też wsadziłam do ziemi.Zapomniałam ją przyciąć,żeby skupiła się na korzonkach a nie na listkach.Takbym chciała,żeby się przyjęła.Bardzo mi się podoba ta wierzba.
A jak można zrobić sadzonki bzu? Tak samo?
Awatar użytkownika
Weigela
Weterani
 
Posty: 549
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 3:46 pm

Postautor: Emmi » ndz maja 06, 2007 9:56 am

Weigela :D Nie mam pojęcia czy tak się da z bzem, mój obficie rozrasta się i je oddzielam. Natomiast ostatnio powiedziano mi, źródło niesprawdzone, że z takich odrostów bezowych, to krzaczek nie będzie ładnie kwitł. Nie znam się, może i są jakieś odmiany bzu, które muszą być szczepione, czy jakoś specjalnie poprowadzone, ale mój biały bez, pojechał w różne strony świata (pochwalę się trochę) i bez problemu kwitnie.
Wac :D przepiękny bez :D
Ostatnio na działkach trafiłam taki jakby różowawy, bardzo mi się podobał... marzy mi się na działce bez z każdego koloru :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Weigela » ndz maja 06, 2007 10:14 am

W centrach ogrodniczych bez jest drogi,50-60zł.Ja swoje kupiłam taniej-koło 20 zł za jeden.Mam biały i ciemno różowy.Ten biały już kwitnie,jest w ogóle ładniejszy i grubszy.Różowy też już pomału rozkwita,ale widzę ,że jest drobnniejszy.
Awatar użytkownika
Weigela
Weterani
 
Posty: 549
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 3:46 pm

Postautor: Emmi » ndz maja 06, 2007 2:52 pm

Mnie też bardzo ździwiła cena bzu, zupełnie się tego nie spodziewałam. Nie pojmuję skąd taka cena... Z moich prywatnych obserwacji, doszłam do wniosku, że bez musi osiągnąć jakiś wiek, aby zacząć kwitnąć. Dlatego jakby co to się nie denerwuj i poczekaj, czym starszy tym piękniej kwitnie ;) oczywiście pielęgnacja też mu w tym pomaga :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Badja » ndz maja 06, 2007 2:59 pm

Niestety bzy sa drogie - patrzylam w szkolce donica kosztuje 38 zl. Wprawdzie sa tez takie po 20 ale z jednym badylkiem, a te za 38 sa krzakami z kilkoma odrostami i mozna jak sadze je podzielic. Jednak jednorazowy zakup jest niestety dosc obciazajacy dla budzetu, zwlaszcza ze chcialoby sie i taki rozowawy - zdaje sie ze to krasawica mnaskwy, i taki niebieski i lilowy. No i toche szkoda na bzy puscic tyle kasy.
Ale w maju bez bzow sie przeciez nie da....
Awatar użytkownika
Badja
Weterani
 
Posty: 304
Rejestracja: pn lut 26, 2007 11:26 am

Postautor: Badja » ndz maja 06, 2007 3:04 pm

PS. A cena pewnie za prawa do odmiany - najwiecej kosztuje prawo autorskie. Oczywiscie jak sie juz nabedzie egzemplarz, to mozna sie tym prawem w ogole nie przejmowac, tak jak nie przejmuja sie roslinki, ale pierwszy zakup boli.
(przepraszam, ze pisze bez polskich znakow - ale maz zainstalowal jakis taki program, ze polskich znakow niet.)
Awatar użytkownika
Badja
Weterani
 
Posty: 304
Rejestracja: pn lut 26, 2007 11:26 am

Postautor: saginata » pn maja 07, 2007 7:25 pm

Mój migda³ek posadzony tak niedawno piêknie zakwit³-chocia¿ w sklepie mówili ,ze w tym roku mo¿e nie kwitn±æ
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c93e30eebe18de02][img:2063d1c5cb]http://images20.fotosik.pl/316/c93e30eebe18de02m.jpg[/img:2063d1c5cb][/URL]
saginata
 

Postautor: Cebulka » pn maja 07, 2007 8:01 pm

Kurczę, nie zauważyłam go wogóle u Ciebie w ogrodzie... [shock]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: saginata » pn maja 07, 2007 8:06 pm

Bo za rad± Onaeli dobrze go schowa³am-by nie zmarz³-jest przy tarasie :D
saginata
 

Postautor: Andrzej » pn maja 07, 2007 8:25 pm

Oczywiście, rośnie od frontu. Zobaczyłem go gdy wyszedłem posłuchać żabiego koncertu i naprawdę, na tle zielonego trawnika, wygląda on super.
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: saginata » pn maja 07, 2007 8:29 pm

A kiedy Ty chodzi³e¶ s³uchaæ ¿ab???Jak siê wymkn±³e¶,¿e nie zauwa¿yli¶my ? :D
saginata
 

Postautor: Andrzej » pn maja 07, 2007 8:39 pm

Hahaha... dyskusja była tak ożywiona, że nawet nie zauważyliście jak raz z Jurkiem wymkneliśmy się na dwór, by zażyć inchalacji.
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: lucysia » pn maja 07, 2007 10:13 pm

A u mnie na miedzy taki zwykły fioletowy tak pachnie ,że dech zapiera!!!Posadziłam też u siebie bordowy podwójny i biały podwójny tylko czekam jak zakwitnie(biały już zakwitł,ale bordowy jeszcze nie)
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Cebulka » wt maja 08, 2007 4:27 pm

Inhalacje i słuchanie żab?
Jak jeszcze powiesz że to dla zdrowia wychodziliście to ja jestem perska księżniczka [zly]

A swoją drogą u Sagi żaby dają naprawdę niewiarygodne koncerty...

Andrzeju - droga którą jechaliśmy wracając z Brusna będzie jednym z niezapomnianych wspomnień... (absolutnie pozytywnych! :D )
(a poza tym to dzwonię dziś się jednak do mechanika umówic, bo coś autko mi piszczy jak stara szafa na wybojach ;) )
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Andrzej » wt maja 08, 2007 8:39 pm

Cebulka pisze:Inhalacje i słuchanie żab?
Jak jeszcze powiesz że to dla zdrowia wychodziliście to ja jestem perska księżniczka [zly]

Cebulko, ależ oczywiście, że wychodziliśmy dla zdrowia.
Tak duża dawka świeżego, pozbawionego zanieczyszczeń powietrza jest zbyt dużym szokiem dla płuc. Staraliśmy się więc ten szok zminimalizować [lol]

Cebulka pisze:Andrzeju - droga którą jechaliśmy wracając z Brusna będzie jednym z niezapomnianych wspomnień... (absolutnie pozytywnych! :D )

Hahahaha... ja też ją wspominam, za każdym razem obiecując sobie, że to był ostatni nią przejazd [lol]
To osłupienie jakie widzieliśmy w oczach mijanych saren na widok aż dwóch samochodów powinno nam dać do myślenia, że droga nie jest zbyt często używana [skrob]
Co by nie mówić, na pewno pokonam ją jeszcze nie jeden raz bo... podoba mi się to odludzie. :D
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: saginata » śr maja 09, 2007 12:26 pm

Tak-Roztocze-to przede wszystkim te bezludne miejsca,dzikie,zapomniane.Nie wszystkim siê to podoba-do tego trzeba co¶ czuæ ,mieæ jaki¶ sentyment.
Kocham Roztocze-pagórki,lasy,³±ki,wrzosowiska,tê przestrzeñ-i cudny koncert skowronka.
Muszê to kiedy¶ nagraæ-na okoliczno¶æ , gdyby Roztocze mia³o siê zaludniæ. [lol]
saginata
 

Postautor: saginata » czw maja 10, 2007 4:37 pm

Mój ja¶minowiec ma p±ki-i to duzo-ale bêdzie pachnia³o mi pod oknem :)
saginata
 

Postautor: saginata » sob maja 19, 2007 2:11 pm

Kupi³am krzew i zapomnia³am jak siê nazywa-pomo¿ecie [lol] [lol] [lol]

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=71651db3269732a6][img:2dba8565ba]http://images20.fotosik.pl/362/71651db3269732a6m.jpg[/img:2dba8565ba][/URL]
saginata
 

Postautor: Cebulka » sob maja 19, 2007 3:12 pm

Saginatko - myslę że tamaryszek ;) Ale z tego co wiem to musisz go porządnie chronić w zimie!
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: saginata » sob maja 19, 2007 3:33 pm

Zgadza siê Cebulko-Tamaryszek-a ja szuka³am-tamaruszka itp.-i nic nie by³o [lol] -a je¶li chodzi o mrozy to wyczyta³am ,¿e wytrzyma³y.
Dziêkujê :D
Ostatnio zmieniony wt maja 29, 2007 10:30 am przez saginata, łącznie zmieniany 1 raz
saginata
 

Postautor: lucysia » wt maja 29, 2007 9:46 am

Ten tamaryszek w centrum Wawy to bardzo duzy krzew i tak pięknie kwitł jak ostatnio tam byłam!!Myślałam jak tam jakąś odnóżkę skubnąć ,ale nie było jak.Pewnie teraz dopiero puszczają łodygi ,bo wtedy to tylko kwitły.
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: saginata » śr cze 06, 2007 6:39 am

Czy kto¶ jest mo¿e posiadaczem Tamaryszka-bo nie wiem czy po przekwitniêciu go przyci±æ aby siê rozkrzewi³-bo cieniutki [cry]
saginata
 

Postautor: Cebulka » śr cze 27, 2007 6:57 am

I jak Sagi - przycięłaś go?

Napisz, bo Twoje doświadczenia może się na przyszły rok komuś przydadzą :D
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: kotkaaa » śr cze 27, 2007 7:11 pm

Tamaryszek wytrzymały i na mrozy i na cięcie :D
Awatar użytkownika
kotkaaa
Weterani
 
Posty: 575
Rejestracja: pn cze 04, 2007 8:02 pm

Postautor: saginata » czw cze 28, 2007 7:08 am

Przyciê³am-skróci³am pêd g³ówny i boczne troszkê skróci³am.Krzew ¿yje-nic z³ego siê nie dzieje-zobaczê czy siê rozkrzewi.
saginata
 

Postautor: *kati » sob sie 11, 2007 10:20 am

Cebulko - jeśli chodzi o budleję, która Ci obiecałam... [cry] ... niestety nie przyjeła mi się ani jedna sadzonka. Mam natomiast sadzonkę Żylistka i Krzewuszki - jeśli Cię interesują, to mogę w rewanżu za tą Budleję podesłać. ;)
Awatar użytkownika
*kati
Weterani
 
Posty: 314
Rejestracja: pt lut 02, 2007 7:07 pm

Postautor: beza » sob sie 11, 2007 3:14 pm

Saginatko ja mam tamaryszka już dosyć długo z 7 lat...
Bardzo szybko rozrasta się w bardzo rozgałęzione drzewko dość wysoko...
Tnę go co roku zaraz po przekwitnięciu bo wtedy wypuszcza mnóstwo nowych odrostów... parę razy ścięłam go prawie przy ziemi bo mi się strasznie rozrósł i poodrastało mnóstwo nowych pędów...
On uwielbia cięcie...
kwiaty kwitną nawet wtedy,
gdy nikt im się nie przygląda...

Phil Bosmans
Awatar użytkownika
beza
Weterani
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt lip 17, 2007 11:36 am

Postautor: Cebulka » sob sie 11, 2007 9:42 pm

Kati - nie przejmuj się - wiadomo z takim ukorzenianiem, że raz wyjdzie, raz nie wyjdzie. [tuli]
Ale w takim razie poproszę na jesień parę gałązek, spróbuję sama przechowac i ukorzeniac wiosną [haha] (jak nie wyjdzie - trudno - kupię ;) )
bezo - hmm... Ty też masz śliczną budleję... może tak jesienią i z Twojej ucięłabyś mi parę gałązek? [brwi] Będę próbowac, a nuż coś puści korzenie... :D
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Andrzej » śr sie 22, 2007 9:20 pm

Wprawdzie krzewinka ta kwitnie tak sobie, ale za to teraz jest bardzo ozdobna.
Oto kalina odm. Nana ,lub czasami zwana jako Compacta.

Obrazek
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: Cebulka » śr sie 22, 2007 10:45 pm

Hmm... [skrob]
"Nana" czy "Compacta" świadczą raczej o tym, że roślinka powinna byc mała, a tymczasem na Twoim zdjęciu wygląda na spory krzew.
Czy to jakiś sprytny zabieg fotograficzny, czy faktycznie to duży "chaberdź" bo ja coś pomyliłam z łaciną? [lol] [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: koliberek » czw sie 23, 2007 5:42 am

Śliczna ta kalina :) Chyba muszę gzdieś na nia zapolowac ;)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Onaela » pt sie 24, 2007 11:25 pm

Czyżbym miała taką samą [?]
Obrazek

Moja ma ok 1 m wys i 1 m średnicy..Rewelacyjnie się ukorzenia-pędy lezące na ziemi potrafią zapuscic korzenie i nowy krzew jak znalazł ;)
Moje koraliki jeszcze nie są bardzo wybarwione i jakoś mało ich w tym roku :? .A moze już ptaszki ją wypatrzyły [?]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Drzewa i krzewy ozdobne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości