Nasze Nicki

Temat widoczny jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Postautor: gaja » śr sie 29, 2007 10:23 am

witajcie Koliberku i cicho-borowska dziêki za ciep³e s³owa ,a awatarek z kosmosem dobry pomys³ [lol]
gaja
 

Postautor: Sz_elka » śr sie 29, 2007 9:48 pm

cicho_borowska pisze:Sz_elka, a mnie i tak intryguje dlaczego szarawara [lol]

.....bo tyle..... ze ślubu zostało! [radocha]


Koliberku! ;> [brawo]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: cicho_borowska » czw sie 30, 2007 7:06 am

Masz rację Koliberku, na to wygląda że nazwisko duszka [lol] [lol] [lol]
Borowska, bo duszek z Borowej [lol] [lol] [lol]
A Cicho, bo trzeba być cicho żeby go usłyszeć [lol] [lol] [lol]
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: cicho_borowska » czw sie 30, 2007 7:08 am

To dobrze, że ze ślubu zostało, bo jednak najważniejsze - przed Elką [lol]
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: beza » czw sie 30, 2007 8:16 am

Bardzo mi się podoba nazwa BOROWA czy to nazwa miejscowości czy tak po prostu nazwa tego miejsca ?
kwiaty kwitną nawet wtedy,
gdy nikt im się nie przygląda...

Phil Bosmans
Awatar użytkownika
beza
Weterani
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt lip 17, 2007 11:36 am

Postautor: cicho_borowska » czw sie 30, 2007 1:19 pm

Tak Bezo, Borowa to nazwa wsi. Jeszcze nie dotarłam do genezy nazwy. Bywało, że wieś nazywała się Wilhemswalde /kiedy mieszkali w niej osadnicy niemieccy/, bywało też, że nazywała się Borowo /kiedy zmieniano województwa ktoś zapomniał pewnie laseczki przy "a"/. Obecnie jednak urzędowa nazwa to Borowa, tak, jak było na początku czyli na początku XIXw.
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: *kati » czw wrz 06, 2007 8:22 am

Ponieważ już na wstępie Koliberek wspomniała o prostocie pochodzenia mojego nicku cóż więc mogę dodać... Chciałam w miarę prosto, krótko więc od imienia Kasia powstała kati, a gwiazdeczka to przez tego, który zają mój nick przede mną ;)

Avatarek wybierałam przebierając w różnych zwierzatkach, roślinkach, ludzikach i kiedy zobaczyłam "ją" zakochałam się od pierwszgo wejrzenia. Po części taka jestem :D :D :D [tan] [tan] [tan]

Koliberku - świetny pomysł z tym tematem, a wyjaśnienia niektórych osób naprawdę ciekawe [super]
Awatar użytkownika
*kati
Weterani
 
Posty: 314
Rejestracja: pt lut 02, 2007 7:07 pm

Postautor: koliberek » czw wrz 06, 2007 8:31 am

qrcze KAti, a ja myślałam, ze TY mzoe byłąś chirliderka czy jak się to pisze :)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Słoneczko » czw wrz 06, 2007 9:57 am

Dziewczyny to po prostu super temat strasznie podoba mi się nick saginaty, bo przyznam jest bezkonkurencyjny, mój pochodzi odrobinę od mojej natury rano wstaję razem ze słońcem (co w lecie przyprawia domowników o palpitację bo pełna energii organizuję im pobudkę :) ) a po zachodzie to kocyk, książeczka i nie mogę wytrwać do północy w sylwestra. Dzień bez słońca wysysa ze mnie energię a słoneczny wprawia w euforię. Znajomi pytają, czym różnią się te dziesiątki zachodów i wschodów, które sfotografowałam a dla mnie każdy jest inny…
Awatar użytkownika
Słoneczko
Weterani
 
Posty: 617
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:42 am

Postautor: beza » czw wrz 06, 2007 11:44 am

Słoneczko :D pokaż trochę fotek tych wschodów i zachodów :D
kwiaty kwitną nawet wtedy,
gdy nikt im się nie przygląda...

Phil Bosmans
Awatar użytkownika
beza
Weterani
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt lip 17, 2007 11:36 am

Postautor: Słoneczko » czw wrz 06, 2007 11:54 am

Ja dość nieśmiało podchodzę do moich fotografii, ale obiecuję coś wkleić. Wydaje mi się, że moje zdjęcia są strasznie nieprofesjonalne zwłaszcza patrząc na fotografie Andrzeja.
Awatar użytkownika
Słoneczko
Weterani
 
Posty: 617
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:42 am

Postautor: Andrzej » czw wrz 06, 2007 8:10 pm

Słoneczko, Twoje zdjęcia mają to COŚ, czego ja dopiero szukam.
Poproszę o zdjęcie z ławką, było znakomite, bo oddawało cały klimat namiętnych nocnych szeptów i zwyczajnych dziennych rozmów których była świadkiem.
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: *kati » czw wrz 06, 2007 8:28 pm

Kurcze Andrzej, Ty to masz poetycki język. Zwykłą rzecz potrafisz ubrać w takie piękne słowa, tworząc wręcz napietą atmosferę wokół tej ławeczki.
To zapodaj słoneczko fotkę tej ławeczki , co to niby namietnie na niej szeptano, bo ciekawska jestem, że hoho... [rol]
Awatar użytkownika
*kati
Weterani
 
Posty: 314
Rejestracja: pt lut 02, 2007 7:07 pm

Postautor: Anamaria » czw wrz 06, 2007 10:38 pm

[lol] [lol] [lol] Ja też jestem ciekawa... [oops]

A wracając do tematu, czyli genezy naszych nicków to mój winika z... prozaicznej pomyłki. Miało być Anna Maria bo mi się zawsze bardzo podobało to zestawienie imion (gdybym miała córkę to pewnie by się tak nazywała), ale logując się na cafe tak mi się napisało i tak już zostało.
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: koliberek » pt wrz 07, 2007 5:14 am

oooo......to ciekawe :) a ja po prostu myślałam, ze włąśnie Anna Maria masz na imię :)
PS. Moja siostrzyczka ma tak na imię
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Słoneczko » pt wrz 07, 2007 6:22 am

Oj, ale sie speszyłam [oops]
Anamario śliczny nick przypomina mi piosenkę chyba Czerwonych Gitar
Awatar użytkownika
Słoneczko
Weterani
 
Posty: 617
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:42 am

Postautor: Anamaria » sob wrz 08, 2007 5:53 am

Czym się speszyłaś Słoneczko? Żartami na temat ławeczki? Proszę umieść to zdjęcie z ławeczką o które prosi Andrzej, bo ja też jestem go ciekawa...
Też kocham tę piosenkę Czerwonych Gitar niezmiennie od lat 60-tych (ona jest starsza od niejednej z Was), a Krajewski wtedy był taki młody i śliczny... Potem, po 20 latach miałam okazję poznać go osobiście :)
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Sz_elka » pt wrz 14, 2007 11:50 pm

I co? Dalej zachowałaś afekt do Seweryna? Zyskał czy stracił w Twoich oczach?!! 8)
Ja się w nim podkochiwałam, zresztą jak większość moich koleżanek! [oops]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: wac » sob wrz 15, 2007 5:39 pm

Mojego chyba wyjaśniać nie muszę, ewentualnie mógłby być "stan" z drugiego imienia, ale jest jak jest. Pozdrawiam [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Anamaria » sob wrz 15, 2007 8:47 pm

Hi hi Szelko, afekt minął, pozostała sympatia i niezmienny zachwyt nad piosenkami, które sie nie starzeją (w przeciwieństwie do nas :( niestety). To miły i raczej nieśmiały człowiek, typ milczka którego trudno rozruszać ....
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Sz_elka » pn wrz 17, 2007 1:24 am

Ależ Anamario! [shock] Kto tu się starzeje [?]
No wiesz [?] [!] [!] [!]
Taż My do końca dni swoich pozostaniemy młodzi [diabel] [diabel] [diabel] !
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: amita » pt paź 19, 2007 3:00 pm

Ja myślałam i myślałam aż nagle mój wzrok padł na butlę wody mineralnej(logowałam się na dietach) a tam napis:źródło AMITA.I tak to było.A awatorek bardzo mi się spodobał,w końcu robaczków się lekko brzydzę:)
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Weigela » wt paź 23, 2007 11:07 pm

A cóż ja mam napisać,jak wszyscy miłośnicy roślin na pewno wiedzą co to jest Weigela-to po łacinie krzewuszka.

Moja fascynacja roślinami jest wprost maniakalna :D . Mam stosy gazet ogrodniczych i przeważnie od stycznia(już czuję wiosnę)co wieczór je przeglądam i planuję co by tu posadzić,przesadzić......

Mężulek mawia,że to choroba [haha] ,ale kupił mi w prezencie katalog z mnóstwem roślin.Po malutku zgłębiam wiedzę i nazewnictwo roślin.Jestem ekspertem w swojej okolicy,z tego co wiem przydatnym [haha] [haha] 8) .

I podobnie jak Amita,chciałam się raz zalogować na forum z dietami i miałam problem z nickiem,bo wszystkie już były.Pomyślałam sobie,że łacińska nazwa krzewuszki nie będzie "rozchwytywana" i tak oto jestem -Weigela.

A avatarek to raczej dlatego taki,że mam małą córcię.Czyli jestem na etapie misiów i laleczek :D ,a że mała zawsze jest przy mnie,to szukałyśmy razem ;)
-----------------------------------------

Ania
Awatar użytkownika
Weigela
Weterani
 
Posty: 549
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 3:46 pm

Postautor: koliberek » śr paź 24, 2007 5:19 am

Fajnie weigelo :) Przyznam si, ze długo nie wiedziałm co to weigela, az kupiłam krzewuszke i szukałam informacji o niej w necie :) ale to było całkiem niedawno ;)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: amita » śr paź 24, 2007 9:07 am

A ja właśnie znalazłam jakiś zabidzony krzaczek na wyprzedaży w tesco,wzięłam do koszyka,patrzę a on też Weigela :)
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Baś_22 » śr paź 24, 2007 8:29 pm

Dzięki Weigelo za wyjasnienia :) to od dzisiaj wiem, że Ty to krzewuszka :) :) :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Emmi » wt lis 06, 2007 10:54 am

Ja zawsze opóźniona... ale nie nadążam za wszystkimi tematami, które poruszacie, ale może tym razem nie będę ostatnią?
Bozia obdarowała mnie dwoma synami, ale ja zawsze marzyłam o córci i gdybym miała dałabym jej na imię Emilka. Imię zaczerpnięte z książki właśnie o Emilce skąś tam... nie pamiętam już i pare lat temu obejrzałam wzruszający film o tytuowej bohaterce Emi i jakoś tak połączyłam to wszystko i jeszcze dodałam jedno m i wyszło Emmi :)
Awatara też długo szukałam, przez chwilkę był motyw kwiatowy, ale te palmy i mój ukochany zachód słońca... może być też wschód ;) w każdym razie użekł mnie ten obrazek. Mąż znów uważa, że te palmy to doskonale do mnie pasują, bo mnie ciągle palma odbija ;) Więc coś w tym musi być... [lol]

Piękne są historie waszych nicków ... :D
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » śr lis 07, 2007 5:50 pm

Emmi - [tuli] czyżby ze Srebrnego Nowiu? Bo jak tak, to też bardzo lubiłam ta serię :D
Jak dla mnie jesteś "tak bardzo" Emmi, że pamiętam jak się kiedyś zdziwiłam, ze Ty masz jakieś inne imię [lol] [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Emmi » czw lis 08, 2007 12:19 pm

Ooo! właśnie Cebulko, tak :D Ja ją nawet mam... :) Seria Ani mi nie podpasowała, nie wiem dlaczego, a Emilkę przeczytałam jednym tchem...
Powiem Ci, że ja też bardzo lubię Emmi, nie wiem... może dlatego, że mnie zabardzo nie podoba się moje własne imię... ale cóż... do Emmi czuję więcej sympatii ;)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: magdziołek » czw lis 08, 2007 4:41 pm

A ja.... z pamięci jeszcze niedawno mogłam cytować fragmenty książki "Zapałka na zakręcie"... . Zauroczyło mnie imię Magdalena, bliscy mówili do niej Mada... Magdzioł.... i tak zostało, to pierwsze wpadło mi do głowy i żeby nie było ,że zapomniałam gdzie i jak się logowałam, to wszędzie jestem Magdzioł lub Magdziołek.
A avaterek, no cóż, już wspomniałam ,to mój najukochańszy pomocnik w ogrodzie. ;)
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: Cebulka » sob mar 22, 2008 7:33 am

Mamy teraz tyle nowych twarzyczek...

Może czas nieco odkurzyć ten temacik? [lol]

[jupi]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Grosik » sob mar 22, 2008 5:31 pm

To było ta: najzwyczajniej w świecie to było jedeno z licznych w młodości przezwisk, który został podłapany przez moją Pierszą żonę i jest używany przez bliskich "na codzień". Natomiast avatarek został znaleziony przezemnie na jednej ze stronek i ponieważ po troszce przypomina moją naturę od razu wpadł mi w oko. Oczywiście zainstalowała mi go moja córa, bo jak wiecie jestem zbiegły w temacie komputerowym.
Tylko nie wiem czy to ogier czy kobyła, chyba za radą Romana dam mu coś zjeść i wtedy" wyjdzie szydło z worka". [hahaha]
Czy te oczy mogą kłamać...??
Awatar użytkownika
Grosik
Weterani
 
Posty: 719
Rejestracja: sob sty 26, 2008 7:56 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dzień dobry

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron