Truskawka i poziomka

Odmiany, cięcie itd.

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: Cebulka » ndz kwie 06, 2014 7:17 pm

Nieźle, gratuluję [salut]
Moje mają już też pąki :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: amita » sob sty 31, 2015 10:50 pm

Czy to prawda, że truskawki mogą w jednym miejscu rosnąć tylko dwa lata? A potem trzeba zmienić miejsce i wsadzić nowe?
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7632
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: Cebulka » sob sty 31, 2015 11:20 pm

Ja uważam że jakieś 3-4 lata :) Potem krzaki rzeczywiście wyczerpują się I wymierają, marnieją.
A nowym trzeba ze względu na choroby znaleźć nową miejscówkę. Chyba optymalne będzie sadzenie nowych kiedy 'stare' mają dwa lata :)

Kombinujesz Amitka, gdzie wsadzisz truskawki które wyślę ci wiosną? [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: amita » sob sty 31, 2015 11:24 pm

Cebulko, mam całe 200 nowych metrów :P Czyli te stare co tam rosną to wykopie a tym co mi wyślesz to zrobię nową grządkę.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7632
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: Cebulka » sob sty 31, 2015 11:40 pm

Tak jest [brawo]
Myślę że tak końcem marca, jak śniegi stopnieją I ziemia troche obeschnie będzie dobry moment :)
Ale najpierw musisz grządkę troche ogarnąć zanim wyślę [rol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: amita » sob sty 31, 2015 11:48 pm

Jak powiem, że TY wysyłasz to Adam skopie :D Coś wspominał o trawniczku to pewnie za jednym zamacham zrobi. Nie wprowadzam go w swoje wizję, które trawniczka nie przewidują ;D
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7632
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: Cebulka » sob sty 31, 2015 11:57 pm

Jak mu mało trawniczka, niech kosi tą trawiastą ścieżkę od bramy do twojej działki ;>
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: amita » ndz lut 01, 2015 12:08 am

Mało tego, wszędzie mi w ziemi wtyka bukszpany a te cholery się złośliwie przyjmują :D
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7632
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: magdziołek » sob cze 24, 2017 7:42 pm

Kochani, czy ma jeszcze ktoś z Was truskawki od Saginaty? Ona miała pyszną odmianę, powtarzającą owocowanie do mrozów. Te truskawki były bardziej pomarańczowe niż czerwone, ale słodkie niesamowicie. U mnie przez parę ostatnich lat załatwiły je ślimaki i mrówki. Teraz chętnie posadziłabym parę takich krzaczków lub równie smacznych odmian. Czy ktoś może coś polecić lub podzielić się wkrótce sadzonkami? :)
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: Cebulka » śr wrz 06, 2017 12:16 pm

Już kilka tygodni obiecuje sobie że odpiszę i tak schodzi...
Magdziolku o ile nie zdechły jeszcze zagłuszone przez porzeczki to ja mam takie całoroczne od Tosi,nie wiem od kogo ona je ma. Koniecznie muszę (!!!) je jeszcze przed zimą wyłowić spod tych porzeczek (zresztą czerwonych od ciebie ;) ) i jakoś je porozsadzać, tylko nie wiem czy takie stare krzaki podejmą ze mną współpracę? Bo nowych rozłóg w tym roku nie wiedziałam :( Więc jak tylko będzie czym to się podzielę oczywiście :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: Papcio » śr wrz 06, 2017 6:56 pm

Ja mam też całoroczne i jeszcze kwitną oraz owocują. Ma też "wyjątkową" bo różowe kwiatki ma truskawka. I też jeszcze owocuje. Nie widziałem truskawek z różowymi kwiatkami. :)
Zielonym do góry!
Awatar użytkownika
Papcio
Weterani
 
Posty: 699
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:07 am

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: Cebulka » czw wrz 07, 2017 6:59 am

Ja widziałam - ale nie mam. To ona jest też konsumpcyjna, a nie tylko ozdobna?
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: amita » ndz sty 05, 2020 8:03 pm

O rany, ależ to pamiętnik jest :D muszę koniecznie sprawdzić czy mi jeszcze temptation rosną [skrob] bo chyba te od Roberta i od Saginaty to są. Teraz tam nawsadzałam poziomek od Amelki a truskawki mam od Alcyka. No ruch jak na dworcu :D
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7632
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: Cebulka » pn sty 13, 2020 9:12 pm

Też mam czasem takie wrażenie - czytam przypadkowo jakieś stare tematy i tak myślę, rany jakie stare koncepcje, rośliny, plany - co to teraz z tym się stało [ubaw]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: tomicron » pn sty 13, 2020 10:32 pm

Ta temptation (zwisająca rite?) to ma jakiś akceptowalny smak czy tylko wygląda ?
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: amita » czw sty 16, 2020 8:54 am

Temptation nie jest zwisająca, ona nawet nie wypuszcza rozłogów. Smak ma bardzo intensywny, ale raczej poziomkowy :D Kurczę, kupię sobie nasionka w tym roku i spróbuję znowu je wyhodować.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7632
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: Cebulka » czw sty 16, 2020 11:37 pm

Ja też kiedyś miałam Temptation i rzeczywiście ma wyjątkowy smak - jak truskawki z dzieciństwa [jupi]

Ale nie jest zwisająca ani nie ma rozłogów - trzeba siać.
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Truskawka i poziomka

Postautor: tomicron » sob sty 18, 2020 6:26 pm

To, że nie ma rozłogów to nawet fajnie bo cała siła idzie w pąki kwiatowe i owocowanie, ale siać trzeba, brrrr :/
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Poprzednia

Wróć do Drzewa i krzewy owocowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron