TU ZAPRASZAMY NOWE OSOBY CHCĄCE DOŁĄCZYĆ DO NAS !

Postautor: Suntree » wt mar 11, 2008 4:34 pm

O, rzeczywi¶cie szybko siê spe³ni³o i jestem sobie Ekoludkiem :D

S³oneczko dla wszystkich [slonce]
Suntree
 

Postautor: Fil » wt mar 11, 2008 4:37 pm

Witaj, i to jakim romantycznym Ekoludkiem!
Awatar użytkownika
Fil
Weterani
 
Posty: 490
Rejestracja: pt sie 10, 2007 12:03 pm
Lokalizacja: wiocha pod Warszawą :)

Postautor: Jedynka » wt mar 11, 2008 7:02 pm

Witaj Ekoludku Suntree! [kwiatka]
Kto zezar Harnasia ?!!!!!!!
Awatar użytkownika
Jedynka
Weterani
 
Posty: 1393
Rejestracja: sob mar 01, 2008 8:12 pm

Postautor: Baś_22 » śr mar 12, 2008 8:48 am

Hej Suntree :) Miło Cię widzieć w gronie Ekoludków :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Gość » śr mar 12, 2008 8:52 am

[quote:9755772365="Suntree1"][slonce] Teraz np. rozgl±damy siê za jakim¶ dobrym sprzedawca sadzonek starych odmian drzewek owocowych [slonce][/quote:9755772365]
http://grzywaszkolka.pl.testy.strefa.pl/jablonie_stareodmiany.html
Gość
 

Postautor: Suntree » śr mar 12, 2008 11:47 am

Witajcie kochani [kwiatka]

Bardzo dziêkujê za link, ju¿ do niego zagl±dam :)
Suntree
 

Postautor: Sz_elka » śr mar 19, 2008 12:25 pm

Grosik pisze: Spotkanie nasze mogłoby dojść w okresie kwitnienia brzoskwini.


-a koliberek odpisał:
......"Grosik ........ na spotkaniu jesli mozna stawię się, najwyżej Wam jakiegos grilla uszykuje w czasie jak będziecie pobierac nauki."



No to ja może "pieczonko-prażonki" przygotuję,żebyście z głodu przy tym "cięciu" nie padli?!!! 8)

.....Mniammmm.....!!!
Na wspomnienie smakołyków u Koli aż mi ślinka do ust napłynęła!
Żałuj,że już Cię wtedy z Nami nie było - na Zlocie w Koliberkowie! [lol]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Sz_elka » śr mar 19, 2008 12:39 pm

Witaj ekoelfie - Suntree ! [kwiatka]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: koliberek » czw mar 27, 2008 6:49 am

Witaj Suntree, sliczny nick i avatar :*
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: juleczka2 » sob kwie 19, 2008 9:11 pm

Przeglądałam czytając różne tematy ,dużo chciałam napisać ,ale muszę zwolnić komputer,zatem do jutra.Jeszcze nie próbowałam dodać obrazka pod nickiem,musze prośić o pomoc synka. [oops]
Awatar użytkownika
juleczka2
Weterani
 
Posty: 225
Rejestracja: czw mar 20, 2008 8:49 pm

Postautor: gosik » śr kwie 23, 2008 1:51 pm

No to ładnie - najpierw sie naczytałam, napytałam, poleciałam robić zgodnie ze wskazówkami, a dopiero teraz się witam [oops] [oops] [oops]
Ale dopiero znalazłam to miejsce - taka ze mnie gapa :?
Trafiłam do Was zupełnie przypadkiem i utonęłam w morzu wiadomości, porad i dyskusji :D :D :D
Pomału próbuję to wszystko ogarnąć i zastosować u siebie, ale daaaaleka droga przede mną :)
Mam trochę trawy do koszenia, kilka krzaczków owocowych, parę ozdobnych i trochę kwiatów [lol] [lol] [lol] Raczej pojedyncze egzemplarze, ale różnorodne [lol]
Obiecuję dodać zdjęcia (jak oswoję Fotosika) :D :D :D
Jeszcze raz przepraszam za wejście z buciorami [oops] bez przywitania się.
Kiedy ja się tego wszystkiego nauczę :)
Awatar użytkownika
gosik
Ekoludki
 
Posty: 49
Rejestracja: sob mar 29, 2008 1:56 pm

Postautor: wac » śr kwie 23, 2008 5:37 pm

gosik pisze:Trafiłam do Was zupełnie przypadkiem i utonęłam w morzu wiadomości, porad i dyskusji :D :D :D
Pomału próbuję to wszystko ogarnąć i zastosować u siebie, ale daaaaleka droga przede mną :)
Nieźle sobie radzisz, a jakby jakieś trudności to pytaj. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Cebulka » śr kwie 23, 2008 5:57 pm

gosik pisze:No to ładnie - najpierw sie naczytałam, napytałam, poleciałam robić zgodnie ze wskazówkami, a dopiero teraz się witam [oops]


Alez Gosiku - absolutnie się nie przejmuj - co tam kolejność [haha]

Chociaz właściwie skoro tu trafiłaś, to może napiszesz parę słów o sobie i swoim ogródku/działce i co tam na niej uprawiasz? [tuli]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Grosik » śr kwie 23, 2008 8:17 pm

Miło nam, że i tu trafiłaś, chociaż i tak już jesteś nasza :*
Czy te oczy mogą kłamać...??
Awatar użytkownika
Grosik
Weterani
 
Posty: 719
Rejestracja: sob sty 26, 2008 7:56 pm

Postautor: madeelaine » czw maja 08, 2008 8:30 am

:) Witam, szuka³am jakiego¶ miejsca w którym mog³abym siê przywitaæ ze wszystkimi, my¶la³am ¿e taki topik bêdzie gdzie¶ na górze, wiêc trochê siê naszuka³am ;)
Póki co mieszkam w domku z ogrodem ale w lipcu w zwi±zku ze zmian± stanu cywilnego przeprowadzam siê do mieszkania. Ju¿ nie wiem jak to zniosê, z du¿ego domku z du¿± dzia³k± do 34metrowej kawalerki, na szczê¶cie bêdê mia³a tam balkon wiêc kwiatki balkonowe bêdê mog³a trzymaæ.
Teraz g³ównie trzymam kwiatki domowe, rabatowe i drzewka ozdobne, warzywami zajmuje siê moja mama.
Teraz staram siê wyhodowaæ papryczki i zio³a z nasionek :)
Jestem pocz±tkuj±cym "kwiatolubem" wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ :)
Pozdrawiam
madeelaine
 

Postautor: Baś_22 » czw maja 08, 2008 8:36 am

Witaj madeelaine :D rozgość się i czuj się dobrze :D Jak to miło, że kolejna wrocławianka dołącza do grona topikowego :)
Tak myśle, że trochę ciężka będzie dla Ciebie ta zamiana domu z ogrodem na kawalerkę z balkonem ale jak się jest "kwiatolubem" to i na balkonie można poszaleć :D
Wszystkiego najlepszego z okazji zmiany stanu cywilnego [śle_całusy]
Ostatnio zmieniony czw maja 08, 2008 8:44 am przez Baś_22, łącznie zmieniany 1 raz
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: koliberek » czw maja 08, 2008 8:42 am

Madeelaine- witaj. Domyslam sie,z e jesteś młoda osoba, wiec pewnie w przyszłosci i tak dorobisz się domku z ogródkiem, czego Ci z całego serca zyczę. Póki co wydzierżaw sobie rabatke u rodziców :)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Cebulka » czw maja 08, 2008 8:51 am

Witaj Magdalenko [tuli]
Wreszcie ktos młodszy ode mnie - czy to ja się starzeję? [lol] [haha]

Może to niezły pomysł z tym przeniesieniem tematu do powitań gdzieś wyżej? Albo chociaż może nazwaniem go jakoś wyraźniej "Tu możesz sie przywitać"? Pomyśli się [lol]

Z tymi przenosinami dom-mieszkanie to coś jak ja - też w grudniu przeniosłam się z domu z ogrodem rodziców do mieszkania - nawet bez balkonu :/ , ale za to z ukochana osobą [tuli] (która ze stoickim spokojem znosi wielką dżunglę w której przyszło jej mieszkać [haha] [haha] )

To wcale niegłupi pomysł z tym "wydzierżawieniem" kawałka ziemi w ogródku rodziców - żebyś miała gdzie w ziemi pogrzebać :)
W lipcu? To trzymamy kciuki za przygotowania. Moja siostra pod koniec czerwca, a że świadkową jestem, to pewnie sporo też mnie krzątaniny czeka [rol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: madeelaine » czw maja 08, 2008 9:04 am

:) Dziêkujê za tak mi³e przywitanie
Bêdê musia³a pomy¶leæ z tym ogródkiem, a mój narzeczony jak widzi moje kwiatki to za ka¿dym razem pyta: "Ty chcesz to wszystko zabraæ?" mam nadziejê, ¿e jako¶ to zniesie
Cieszê siê ¿e balkon mamy wiêc ju¿ sobie posadzi³am do skrzynek kwiatki i ustawi³am od strony po³udniowej (bo tak mamy balkon) aby móc je potem zabraæ ju¿ gotowe do mieszkania, w lipcu raczej niczego ju¿ bym nie kupi³a, a poza tym to trochê pó¼no
Ba¶_22 nie ma to jak Wroc³aw, nie ;)

Bardzo to dla mnie krzepi±ce ¿e uwa¿acie mnie za osobê m³od±, ostatnio us³ysza³am od 4 latka, bo wiesz ciociu jak bêdê tak stary jak ty... ;( i powiem szczerze ¿e trochê mnie to zaku³o
madeelaine
 

Postautor: Cebulka » czw maja 08, 2008 9:37 am

madeelaine pisze::) mój narzeczony jak widzi moje kwiatki to za każdym razem pyta: "Ty chcesz to wszystko zabrać?"

Hihihi no skąd ja to znam... [lol] [lol]
Madeeline - to trzeba tak po trochę, po kilka, część niech dalej u rodziców stoi... Wtedy sie tak bardzo nie rzuca w oczy, ile tego jest wszystkiego razem i że się to nie za bardzo mieści w mieszkaniu ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Baś_22 » czw maja 08, 2008 9:48 am

Dziewczyny jesteście cudowne [radocha]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: madeelaine » czw maja 08, 2008 11:23 am

Cebulka ¶wietny pomys³ :) Ja jestem typem zbieracza niestety i mam mnóstwo szparga³ów, natomiast mój narzeczony twierdzi ¿e im mniej tym lepiej, wiêc twój sposób na przemycenie moich skarbów jest bardzo dobry [lol]
madeelaine
 

Postautor: Cebulka » czw maja 08, 2008 11:39 am

madeelaine pisze: Ja jestem typem zbieracza niestety i mam mnóstwo szpargałów [lol]

Jakbym czytała o sobie... [lol] [lol]
(ale muszle, korzenie i kamienie upchnięte w pudłach narazie siedzą w bezpiecznym miejscu u dziadka [devil] )
:*
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: amita » czw maja 08, 2008 6:41 pm

Jeśli masz palczychę to poczekaj z jej przewiezieniem na rady Cebulki,jak przekonać narzeczonego by zniósł jej kwitnienie ;) Weszłaś tu na własną odpowiedzialność,ekotopikoza jest zaraźliwa i nieuleczalna.Witaj wśród nas.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Grosik » pt maja 09, 2008 7:19 am

Miło jest nam, że jesteś z nami, gorzej jak Twój narzeczony załapie bakcyla winogronozy, wtedy na nic Twoje sztuczki, lojalnie uprzedzam wtedy trzymam jego stronę, a wtedy drżyj maleńka. [lol]
Czy te oczy mogą kłamać...??
Awatar użytkownika
Grosik
Weterani
 
Posty: 719
Rejestracja: sob sty 26, 2008 7:56 pm

Postautor: Anamaria » pt maja 09, 2008 8:45 am

[lol] [lol] [lol] oj tak tak. Witaj Madeeleine i czuj się u nas dobrze [czesc]
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Jedynka » pt maja 09, 2008 5:03 pm

Witam Madeeleine! [lol] Fajnie, że jesteś wśród nas.
Kto zezar Harnasia ?!!!!!!!
Awatar użytkownika
Jedynka
Weterani
 
Posty: 1393
Rejestracja: sob mar 01, 2008 8:12 pm

Postautor: Fil » ndz maja 11, 2008 11:13 am

Madeelaine, witaj :)
Tak tak, z tymi przenosinami trzeba działać powoli. Z czasem się przyzwyczai do gąszczu. Trzeba być tylko delikatnym, działać z wyczuciem ale i konsekwencją :)
Mój mąż jakieś dwa lata temu, w szale poszukiwań ważnych papierów, które "wyparowały", potykając się o kolejne doniczki wyrzucił z siebie te oto sławne już słowa: "Jak tu sie jeszcze ktoś urodzi, to nie wiem gdzie on będzie mieszkał" [lol]
Minęło półtora roku, ten "Ktoś" faktycznie sie urodził, zmieścił sie bez większych problemów i jakos sobie radzi. Może pomógł też fakt, że w miedzyczasie kupiliśmy działkę, i teraz tam skierowane są moje główne ogrodnicze zapędy...
Awatar użytkownika
Fil
Weterani
 
Posty: 490
Rejestracja: pt sie 10, 2007 12:03 pm
Lokalizacja: wiocha pod Warszawą :)

Postautor: koliberek » ndz maja 11, 2008 4:43 pm

oo...Fil jaka super opowieść :)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: tomicron » ndz maja 11, 2008 10:40 pm

Witam wszystkich :) Od kilku dni czytam i czytam posty na ekotopiku i nie mogę wyjść ze zdumienia jaką niektórzy forowicze wiedzę tajemną posiedli [shock] Przyznaję się że trafiłem na Forum przez Gógla szukając info na temat odmian winorośli i zapylaczy dla moich drzewek owocowych, ale cieszę się, że tu trafiłem i jestem pod wielkim wrażeniem.
No to jeszcze coś o mojej jeździe na zielone - jestem blokowym mieszczuchem, ale wyżywam się na RODzie czyli działce która czasem coś rodzi (chociaż nie w takich sezonach jak 2007 [cry] ). Interesują mnie przede wszystkim uprawy sadownicze i rośliny ozdobne (warzywka kręciły mnie dobrych pare lat wstecz). Mam awersje do monokultur dlatego w ogródku są stare i nowe odmiany, starodrzew oraz babydrzew i to w niezłym nieładzie [oops]
Macie tutaj niesamowitą atmosferkę i dużo wiadomości (kiedy ja to wszystko przeczytam [?] ). Może i mnie kiedyś uda się zapościć jakąś poradą (metoda prób i błedów generalnie u mnie działa, ale czasem pacjent [czytaj: roślina] tego nie przeżywa). Pozdrowionka 8)
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Postautor: Andrzej » ndz maja 11, 2008 10:49 pm

Witaj Tomicron :D
tomicron pisze:Może i mnie kiedyś uda się zapościć jakąś poradą (metoda prób i błedów generalnie u mnie działa, ale czasem pacjent [czytaj: roślina] tego nie przeżywa). Pozdrowionka 8)

Książki książkami, ale ogrodnicza intuicja to jest to [lol]
Witaj wśród Nas :D
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: Baś_22 » ndz maja 11, 2008 11:53 pm

Hej Tomicron witaj wśród nas i czuj się tu dobrze :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Otwarte dyskusje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości