TU ZAPRASZAMY NOWE OSOBY CHCĄCE DOŁĄCZYĆ DO NAS !

Postautor: cicho_borowska » pt lut 08, 2008 11:03 pm

Witaj Grosiku, o radosnym uśmiechu. :-D
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: Grosik » pt lut 08, 2008 11:35 pm

Dzięki Cebulko za pomoc przy okazji poprawiłem moją datę urodzin chociaż bardzo niechętnie. :(
Czy te oczy mogą kłamać...??
Awatar użytkownika
Grosik
Weterani
 
Posty: 719
Rejestracja: sob sty 26, 2008 7:56 pm

Postautor: lucysia » ndz lut 10, 2008 3:36 pm

Witamy witamy Grosiku i pisz co ci leży na wątrobie.Oby dużo,u nas to lubimy ;)
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Grosik » ndz lut 10, 2008 4:25 pm

Wczoraj byłem na działce, strasznie mnie ciągnęło.Chciałem zobaczyć co w trawie piszczy. I już piszczy , oj piszczy. Brzoskiwnki - pąki nabrzmiałe, aż się proszą o oprysk przeciwko kędzierzawatości.Ale u nas jest jeszcze zbyt niska temperatura.Obejrzałem drzewka w moim "sadzie". Rośnie w nim aż jedenaście drzewek, sześć krzewów winorośli, maliny i borówka, agreścik pienny.Z drzewkami to już chyba koniec bo nie ma więcej miejsca.Reszta działki została zaanektowana przez moją Pierwszą. Najbardziej mnie cieszą drzewka. Na jednej jabłonce mam trzy odmiany.To samo jest z gruszką i brzoskwiniami. [lol]
Czy te oczy mogą kłamać...??
Awatar użytkownika
Grosik
Weterani
 
Posty: 719
Rejestracja: sob sty 26, 2008 7:56 pm

Postautor: cicho_borowska » pn lut 11, 2008 5:29 pm

No to dawajcie Grosik z Pierwszą zdjęcia do "Mojego pieknego ogrodu" :D
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: Cebulka » pn lut 11, 2008 9:06 pm

Grosik pisze:Na jednej jabłonce mam trzy odmiany.To samo jest z gruszką i brzoskwiniami. [lol]


Ech, też bym chciała tak umieć...
Ale mam plan zacząć się uczyć na bzach - chyba jest łatwiej mam nadzieję ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Roman » pn lut 11, 2008 9:38 pm

Witaj Grosiku, witam też i pozdrawiam Twą pierwszą Żonę.
Na jednej jabłonce mam trzy odmiany.To samo jest z gruszką i brzoskwiniami.

Też mam po parę odmian naszczepionych na drzewach i pewnie dużo
ogrodników to stosuje, tylko wstydzą się przyznać :D [lol]
Ech, też bym chciała tak umieć...
Ale mam plan zacząć się uczyć na bzach - chyba jest łatwiej mam nadzieję
Najłatwiej chyba na jabłonkach, ale wszystkiego warto
spróbować ;)
pozdrawiam Roman
Awatar użytkownika
Roman
Weterani
 
Posty: 1627
Rejestracja: pt lip 13, 2007 9:03 pm

Postautor: Gość » wt lut 12, 2008 1:26 pm

Witaj Cebulko, ja te¿ bym chcia³ tak biegle i szybko jak pozostali u¿ytkownicy obs³ugiwaæ kompa, ale podobno chcieæ
to znaczy móc.Wiem,¿e przy Waszej pomocy szybko tak siê stanie.
Cytat:
Ech, te¿ bym chcia³a tak umieæ...
Wiedzê teoretyczn± w zakresie szczepienia mam, ale nigdy nie mia³em sukcesu, chocia¿ wielokrotnie próbowa³em.Natomiast je¿eli chodzi o okulizacjê tj.oczkowanie jestem "mistrzem ¶wiata"(na 10 zaoczkowanych ga³±zek 8-9 przyjêæ), dla mnie jest to przyzwoity wynik, jak na teoretyka, który nigdy nie widzia³ tego w praktyce.Ale najwiêksz± frajdê daje mi wyhodowanie od pestki poprzez okulizacjê w³asnej brzoskwini.Chcia³bym w sierpniu-wrze¶niu przygotowaæ, krótki pokaz zdiêciowy okulizacji drzewek z my¶l± o formu³owiczach. 8)
Gość
 

Postautor: wac » wt lut 12, 2008 2:25 pm

Anonymous pisze:Witaj Cebulko, ja też bym chciał tak biegle i szybko jak pozostali użytkownicy obsługiwać kompa, ale podobno chcieć
to znaczy móc.Wiem,że przy Waszej pomocy szybko tak się stanie.
Cytat:
Ech, też bym chciała tak umieć...
Wiedzę teoretyczną w zakresie szczepienia mam, ale nigdy nie miałem sukcesu, chociaż wielokrotnie próbowałem.Natomiast jeżeli chodzi o okulizację tj.oczkowanie jestem "mistrzem świata"(na 10 zaoczkowanych gałązek 8-9 przyjęć), dla mnie jest to przyzwoity wynik, jak na teoretyka, który nigdy nie widział tego w praktyce.Ale największą frajdę daje mi wyhodowanie od pestki poprzez okulizację własnej brzoskwini.Chciałbym w sierpniu-wrześniu przygotować, krótki pokaz zdięciowy okulizacji drzewek z myślą o formułowiczach. 8)
Witaj Gościu, będzie nam miło jeśli napiszesz skąd jesteś? i troszeczkę też o sobie, a że zbliża się czas naszczepień toi fachowiec się przyda. [pianka] [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Grosik » wt lut 12, 2008 5:56 pm

Koń mi uciekł, zamiast Grosika jest Gość, Wac się naśmiewa, a ja nakręcony rozpaczam, gdzie zrobiłem błąd.
Długo myślałem, wytężając wszystkie trzy swoje zwoje mózgowe i nagle Eureka!!!.To nie mój komputer. [oops]
Czy te oczy mogą kłamać...??
Awatar użytkownika
Grosik
Weterani
 
Posty: 719
Rejestracja: sob sty 26, 2008 7:56 pm

Postautor: wac » wt lut 12, 2008 6:26 pm

Anonymous pisze: Ale największą frajdę daje mi wyhodowanie od pestki poprzez okulizację własnej brzoskwini.Chciałbym w sierpniu-wrześniu przygotować, krótki pokaz zdięciowy okulizacji drzewek z myślą o formułowiczach. 8)
Do sierpnia już nie daleko, a najlepsza jest sesja pouczająca w plenerze. W odpowiednim momencie zbierzemy się małą grupką (tak około nas 20-tu) [lol] i przy okazji będziemy pobierać nauki,a przy okazji jakieś zwiedzanko, ognisko. :) Czuj się jak w domu i dziel się z nami swoją wiedzą i pilnuj rumaka. [pianka] [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Grosik » wt lut 12, 2008 6:28 pm

Cicho_borowska napisała:
No to dawajcie Grosik z Pierwszą zdjęcia do "Mojego pieknego ogrodu" [quote]
Przyznam się bez bicia, że nie myślałem wcześniej o uwiecznianiu naszej działki w formie elektronicznej, ale obiecuję, że to nadrobię w tym sezonie i wtedy umieszczę w "Moim pięknym ogrodzie". 8)
Czy te oczy mogą kłamać...??
Awatar użytkownika
Grosik
Weterani
 
Posty: 719
Rejestracja: sob sty 26, 2008 7:56 pm

Postautor: Grosik » wt lut 12, 2008 8:35 pm

Witaj Romanie dziękuję za pozdrowienia dla mnie oraz mojej małżonki. Okulizacja dla drzewek owocowych i nie tylko jest taka sama, istotny jest jedynie termin jej wykonania.
Natomiast nigdy nie udało mi się zaszczepić winorośli, mimo że wydaje mi się iż dokładnie przestrzegałem Twoich i nie tylko Twoich wskazówek.
Nawet by Ci przez myśl nie przeszło, (z resztą mnie też),
że jestem posiadaczem Twoich 4 odmian.Mają obecnie 12 lat, a są to: Schuyler, Perła Zali, Agat doński i Alden.Była jeszcze Blanka ale przy przesadzaniu kilkuletniej wypadła.Widzieliśmy się osobiście tylko raz, kiedy przed 12 laty przypadkowo nawiedziłem Twój ogród.Wtedy też, po gruntownym przepytani tj. skąd?,jaka gleba?,czy to ogródek? zasugerowałeś w/w odmiany.Teraz po latch rozumię Twoje pytania.Niektóre informacje czy zalecenia: Agat (byłem na ma niego strasznie napalony)-ma duże pestki, Schuyler- wymaga oprysków przeciwko mączniakowi,dokładnie te sadzonki zabezpiecz przed zimą.Cieszę się bardzo, że spotkaliśmy sie na tym forum. :)
Czy te oczy mogą kłamać...??
Awatar użytkownika
Grosik
Weterani
 
Posty: 719
Rejestracja: sob sty 26, 2008 7:56 pm

Postautor: Roman » śr lut 13, 2008 5:19 pm

Nawet by Ci przez myśl nie przeszło, (z resztą mnie też),
że jestem posiadaczem Twoich 4 odmian.Mają obecnie 12 lat, a są to: Schuyler, Perła Zali, Agat doński i Alden.Była jeszcze Blanka ale przy przesadzaniu kilkuletniej wypadła.Widzieliśmy się osobiście tylko raz, kiedy przed 12 laty przypadkowo nawiedziłem Twój ogród.Wtedy też, po gruntownym przepytani tj. skąd?,jaka gleba?,czy to ogródek? zasugerowałeś w/w odmiany.Teraz po latch rozumię Twoje pytania.Niektóre informacje czy zalecenia: Agat (byłem na ma niego strasznie napalony)-ma duże pestki, Schuyler- wymaga oprysków przeciwko mączniakowi,dokładnie te sadzonki zabezpiecz przed zimą.Cieszę się bardzo, że spotkaliśmy sie na tym forum. Smile

Przyjemnie się czytało, ale pod koniec się wydało - mylisz mnie Grosiku z kimś innym ;) :(
pozdrawiam Roman
Awatar użytkownika
Roman
Weterani
 
Posty: 1627
Rejestracja: pt lip 13, 2007 9:03 pm

Postautor: Cebulka » śr lut 13, 2008 8:47 pm

wac pisze: W odpowiednim momencie zbierzemy się małą grupką (tak około nas 20-tu) [lol] i przy okazji będziemy pobierać nauki,a przy okazji jakieś zwiedzanko, ognisko.

Hihi to jak to nie jest spotkanie zamknięte (albo typowo męskie) ja się dopisuję [jupi]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: wac » śr lut 13, 2008 9:07 pm

Cebulka pisze:
wac pisze: W odpowiednim momencie zbierzemy się małą grupką (tak około nas 20-tu) [lol] i przy okazji będziemy pobierać nauki,a przy okazji jakieś zwiedzanko, ognisko.

Hihi to jak to nie jest spotkanie zamknięte (albo typowo męskie) ja się dopisuję [jupi]

Uczestnicy letniego spotkania: [wac]
1. Cebulka
2. wac
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Roman » czw lut 14, 2008 3:52 pm

wac pisze:
Cebulka pisze:
wac pisze: W odpowiednim momencie zbierzemy się małą grupką (tak około nas 20-tu) [lol] i przy okazji będziemy pobierać nauki,a przy okazji jakieś zwiedzanko, ognisko.

Hihi to jak to nie jest spotkanie zamknięte (albo typowo męskie) ja się dopisuję [jupi]

Uczestnicy letniego spotkania: [wac]
1. Cebulka
2. wac

Grosiku, nie ukrywaj się, oni pewnie żartują ;) :D [lol]
pozdrawiam Roman
Awatar użytkownika
Roman
Weterani
 
Posty: 1627
Rejestracja: pt lip 13, 2007 9:03 pm

Postautor: Grosik » czw lut 14, 2008 5:27 pm

Serdecznie witam i zapraszam do siebie, a mieszkam na trasie Jaworzno- Rybnik,a konkretnie w Oświęcimiu.
Cebulka ma do mnie ok.15 km,a Wac ok.45km. Jak tylko zakwitną brzoskwinie, możemy zorganizować wielkie podstrzyżyny.Można byłoby zrobić sesję zdjęciową.
.Jak się zapatrujecie na tą propozycję?
Oczywiście zapraszam, również pozostałe 18 osób, bo w końcu ktoś musi pracować, a nie tylko pozować do zdjęć. [lol]
Czy te oczy mogą kłamać...??
Awatar użytkownika
Grosik
Weterani
 
Posty: 719
Rejestracja: sob sty 26, 2008 7:56 pm

Postautor: Grosik » czw lut 14, 2008 7:49 pm

Roman pisze:
Przyjemnie się czytało, ale pod koniec się wydało - mylisz mnie Grosiku z kimś innym ;) :(

Cieszę się,że chociaż przez chwilę miło Ci było czytać moje wypociny.Pomyliłem się [hmm] ,zgoń na mnie,bo :Czy te oczy mogą kłamać??? :D
Czy te oczy mogą kłamać...??
Awatar użytkownika
Grosik
Weterani
 
Posty: 719
Rejestracja: sob sty 26, 2008 7:56 pm

Postautor: Roman » czw lut 14, 2008 8:39 pm

Grosik pisze:
Roman pisze:
Przyjemnie się czytało, ale pod koniec się wydało - mylisz mnie Grosiku z kimś innym ;) :(

Cieszę się,że chociaż przez chwilę miło Ci było czytać moje wypociny.Pomyliłem się [hmm] ,zgoń na mnie,bo :Czy te oczy mogą kłamać??? :D

W myśl słów piosenki
Chyba nie.
Czy ja mógłbym serce złamać itp. ?
Gdy się farsa zmienia w dramat, nie gnam w kąt.
Czy te oczy mogą kłamać - ależ skąd.
:D
Do Oświęcimia nie mam ani trochę dalej jak Wac ;) :D
pozdrawiam Roman
Awatar użytkownika
Roman
Weterani
 
Posty: 1627
Rejestracja: pt lip 13, 2007 9:03 pm

Postautor: Cebulka » czw lut 14, 2008 8:42 pm

wac - super - coś nam z zimowym nie wyszło :/ (ale w sumie w zimie to zawsze trudniej gdzieś sie ruszyć, koszty sa większe... byle do lata :D )
Grosik pisze:Serdecznie witam i zapraszam do siebie, a mieszkam na trasie Jaworzno- Rybnik,a konkretnie w Oświęcimiu.
Cebulka ma do mnie ok.15 km,a Wac ok.45km. .Jak się zapatrujecie na tą propozycję?
Oczywiście zapraszam, również pozostałe 18 osób, bo w końcu ktoś musi pracować, a nie tylko pozować do zdjęć. [lol]


Grosiku - BOMBA!! [jupi] [jupi]
Strasznie się cieszę, że blisko mieszkasz - już ja z Ciebie powyciągam wiadomości o szczepieniu, cięciu, gięciu... [haha]
To tylko mów, kiedy cos ciekawego dzieje się w Twoim sadzie, na pewno się stawimy w mniejszym lub większym składzie :D
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: wac » czw lut 14, 2008 9:05 pm

Cebulka pisze:wac - super - coś nam z zimowym nie wyszło :/ (ale w sumie w zimie to zawsze trudniej gdzieś sie ruszyć, koszty sa większe...

Grosiku - BOMBA!! [jupi] [jupi]
Strasznie się cieszę, że blisko mieszkasz - już ja z Ciebie powyciągam wiadomości o szczepieniu, cięciu, gięciu... [haha]
To tylko mów, kiedy cos ciekawego dzieje się w Twoim sadzie, na pewno się stawimy w mniejszym lub większym składzie :D
W takim razie czekamy na innych chętnych. :D
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: magdziołek » pt lut 15, 2008 7:39 am

To może ja się nieśmiało [oops] wproszę.... . Mieszkam na trasie z Krakowa do Oświęcimia ale przez Zator ;) .
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: Grosik » pt lut 15, 2008 10:50 am

Cieszę się bardzo, że w sumie przypadkowa dyskusja na naszym forum spotkała się z tak żywiołową reakcją.Myślę, że moglibyśmy zrobić coś pożytecznego dla tych użytkowników forum, któży mają zbyt daleko aby w "szkoleniu" uczestniczyć. Spotkanie nasze mogłoby dojść w okresie kwitnienia brzoskwini.
Pozdrawim wszystkich serdecznie :D
ps.Na forum będę dopiero w niedzielę, teraz kończę bo wyjezdżam na kilka dni ,a jeszcze nie jestem spakowany. [super]
Czy te oczy mogą kłamać...??
Awatar użytkownika
Grosik
Weterani
 
Posty: 719
Rejestracja: sob sty 26, 2008 7:56 pm

Postautor: Halszka56 » pt lut 15, 2008 11:30 am

Dzień dobry, jestem nowa na waszym ekotopiku i nowa jako ogrodniczka.Dopiero od listopada mam 25 arową ziemię, którą chcę przekształcić w piękny ogród. Szukając pomysłów na ogród w internecie, trafiłam na kafeterię - ogrodnictwo ekologiczne, czytając Wasze wpisy trafiłam na ten ekotopik.Pozdrawiam wszystkie miłośniczki ogrodow, liczę na Waszą wiedzę,Halszka
Halszka
Awatar użytkownika
Halszka56
Ekoludki
 
Posty: 54
Rejestracja: czw lut 14, 2008 7:37 am

Postautor: cicho_borowska » pt lut 15, 2008 5:06 pm

Cześć Halszka :-D
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: Baś_22 » pt lut 15, 2008 7:23 pm

Witaj Halszka :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: koliberek » sob lut 16, 2008 7:02 am

Witam Grosika i Halsdzkę :)

Grosik - to ja mam najblizej do Ciebie ;) ale ja chyba w to cięcie i gięcie nie będe siebawiła, a na spotkaniu jesli mozna stawię się, najwyżej Wam jakiegos grilla uszykuje w czasie jak będziecie pobierac nauki.
Cebulka z zimowym nie wyszło, bo u mnie różne takie problemy i tak naprawde brakuje mi checi i czasu na organizowanie tego :( Przepraszam wszystkich.
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Grosik » ndz lut 17, 2008 3:44 pm

Witaj Halszko z pięknego grodu. :D
Czy te oczy mogą kłamać...??
Awatar użytkownika
Grosik
Weterani
 
Posty: 719
Rejestracja: sob sty 26, 2008 7:56 pm

Postautor: Grosik » ndz lut 17, 2008 3:59 pm

Koliberku, każda pomocna dłoń będzie mile widziana.Czekamy tylko wszyscy na Wiosnę. :P
Czy te oczy mogą kłamać...??
Awatar użytkownika
Grosik
Weterani
 
Posty: 719
Rejestracja: sob sty 26, 2008 7:56 pm

Postautor: Cebulka » ndz lut 17, 2008 6:02 pm

magdziołek pisze:Mieszkam na trasie z Krakowa do Oświęcimia ale przez Zator ;) .

Hihi faktycznie w ten sposób też można to ująć [lol]

koliberku - ja absolutnie nie mówiłam tego o nieistniejącym zjeździe zimowym do ciebie - to tylko takie ogólne stwierdzenie, że zimą zawsze trudniej jest sie gdzieś zebrać ;) A zresztą przeciez nie przepraszaj za nieorganizowanie - nikt nie twierdzi, że musisz Ty mieć na głowie organizację naszych zjazdów - zwłaszcza że masz problemy na głowie [pociesz]
Natomiast pomysł jakiegos kociołka do cięcia brzoskwiń jest bardzo bardzo ciekawy... [lol]

Grosiku - to tnie się brzoskwinie wtedy, kiedy kwitną? [rol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: wac » ndz lut 17, 2008 6:55 pm

Cebulka pisze:Natomiast pomysł jakiegos kociołka do cięcia brzoskwiń jest bardzo bardzo ciekawy... [lol]

Grosiku - to tnie się brzoskwinie wtedy, kiedy kwitną? [rol]

Ja zrozumiałem o cięciu w czasie gdy kwitną brzoskwinie, ale może Grosikowi chodziło o spotkanie w tym czasie i cięciu ,np. trawy? Oj i będzie dużo chętnych. [lol] [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

PoprzedniaNastępna

Wróć do Otwarte dyskusje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość