10 kwietnia 2010 - zapalmy świece

Postautor: Andrzej » pn kwie 12, 2010 8:11 pm

A tymczasem z drugiej strony otrzymuję na rosyjskojęzycznym forum internetowych masę prywatnych maili oraz otwartych wiadomości od Rosjan z różnych częci tego kraju oraz Ukrainy z wyrazami szacunku i współczucia dla naszej wielkiej narodowej tragedii

Wołgograd
Andrzej, здравствуйте.
Сегодня в нашей стране объявлен траур, в связи с катастрофой в Смоленске.
Примите наши соболезнования.

Znów Wołgograd
Польша чудная страна. Я там жила,училась,отдыхала. Хорошие и очень добрые люди живут в этой стране. Примите и мои соболезнования. Скорблю.

Astrachań
Примите и мои искренние соболезнования.....

Rostów
Ни разу не был в Польше, но мои предки с этой страны. Соболезную Всем родным погибших и Всему Польскому народу.

I tak dalej (np. z Kazania) itd...
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: Sz_elka » pn kwie 12, 2010 8:12 pm

Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Baś_22 » pn kwie 12, 2010 9:06 pm

Pojechałam dzisiaj na rynek wrocławski i zapaliłam znicze i złożyłam tulipanki za ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: belva » wt kwie 13, 2010 11:41 pm

Jeszcze nie plakalam.. Jakos sucho mi jest .. Wiem jednak ze niedlugo rykne jak ta syrena.. Kwestia czasu. :( :( :( :(

Zobaczcie

http://www.youtube.com/watch?v=RkEmHSIVDwE
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Onaela » śr kwie 14, 2010 9:44 am

Może te linki i ewentualnie jakąś dyskusję na temat tragedii zróbmy w osobnym temacie ? Tutaj, myślę ,powinny być same symboliczne 'świeczki' i ewentualnie kilka spontanicznych słów żalu....

Temat będzie żywy jeszcze bardzo długo.Tu np. zestawienie pierszych stron gazet z całego świata;
http://www.kominek.tv/tt.swiatowa.prasa ... ly,191.htm
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: belva » pt kwie 16, 2010 2:47 pm

Moj film zniknal :? :? Duzo na jego temat bylo komentarzy i niema go??
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Sz_elka » pt kwie 16, 2010 4:39 pm

Natomiast petycja w sprawie pochówku jeszcze jest otwarta!
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5181
Każdy obywatel ma prawo, w demokratycznym państwie, do wyrażenia swojego zdania, również w tej sprawie!
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: belva » sob kwie 17, 2010 11:08 pm

mysle ze kazdy ma prawo wyrazic swoja opinie ale decyzja musi byc tylko jedna.
Chyba nie bedzie trzeba robic glosowania ani kampani wyborczej w temacie gdzie kogo pochowac?

Dla mnie nie ma znaczenia gdzie bedzie pochowana para prezydencka. Wazne zeby byli pochowani w godnym miejscu.

A moze ta decyzja o Wawelu ma jakis inny sens o ktorym sie nie mowi??
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: amita » sob kwie 17, 2010 11:52 pm

Belvo,jest w Polsce kilka innych miejsc godnych pochówku prezydenckiej pary.Prezydent był,że tak powiem,warszawiakiem.Był wcześniej Prezydentem Miasta Warszawy i tam spocząć z małżonką powinien.I cokolwiek by nie powiedzieć,to jednak ...hmmm,czasy nie pozwoliły Mu dokonać czynów godnych Wawelu.Zresztą,leżeć w przedsionku nawet najbardziej zasłużonego miejsca to nie to samo,co w honorowym,głównym w Warszawie.Wiesz,trudno się wypowiadać,bo jednak człowiek nie żyje.Można było Go lubić-nie lubić,zgadzać się z poglądami-lub nie.Ale co by nie gadać to była "normalna" prezydentura,bez spektakularnych czynów.Nie chcę nikogo urazić,każdy ma poglądy jakie ma,ale na pochówek na Wawelu potrzeba,moim zdaniem czegoś więcej niż śmierci w katastrofie.

Administatora proszę o skasowanie postu jeśli uzna,że wychodzi poza ramy tego tematu lub w jakikolwiek sposób uraża czyjeś poglądy.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Sz_elka » ndz kwie 18, 2010 2:21 am

Moim zdaniem, tą wg. mnie pochopną decyzją, ktoś wyrządził wielką krzywdę, zarówno parze prezydenckiej, jak i ich córce i wnuczkom; niepotrzebnie podzielił społeczeństwo i oby nie sprowokował niektórych, do czynów niegodnych!
Wawel powinien pozostać miejscem zamkniętym dla nowych pochówków!
Szkoda!
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: belva » ndz kwie 18, 2010 2:44 am

Jakby mnie sie ktos pytal to tez uwazam ze pochowek w Warszawie bylby bardziej trafny.
Slyszalam jednak opinie ze w osobie prezydenta oddaje sie czesc pomordowanym w Katyniu. Dlatego Wawel.

?? O taka sprawe podzielilo sie spoleczenstwo?? Strach myslec co by sie stalo w wazniejszej decyzji.
Co do pochopnej decyzji to zgadzam sie ale znajac nasze spoleczenstwo to chyba nigdy nie pochowalibysmy prezydenta gdyby ktos po prostu nie wybral miejsca ..

A moze tu chodzi po prostu o kase??
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Sz_elka » ndz kwie 18, 2010 2:58 am

belva pisze:A moze tu chodzi po prostu o kase??

Sądzę, że raczej o kampanie przedwyborczą, a katyńska interpretacja, wyniknęła już w trakcie społecznych sprzeciwów!
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Anamaria » ndz kwie 18, 2010 6:53 am

Zgadzam się z Waszą opinią. Ami, myślę dokładnie to samo o Ty.
I jeszcze te krętactwa kto kogo prosił, nikt się nie, przyznaje, jakby z góry wiedzieli, że podzielą społeczeństwo. Może właśnie o to chodziło?
Wstawiam parę fotek z wczorajszej uroczystości na Placu Piłsudskiego. Zrobione są późnym popołudniem jak już tłumy się rozeszły. Zachwyciło mnie bogactwo kwiatów, w TV nie było tego widać:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: belva » pn kwie 19, 2010 1:39 pm

Tak jak nie moge strawic Rydzyka to podobne pytania same cisna sie na usta..

Ten wypadek dziwny byl i juz.
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Cebulka » wt kwie 20, 2010 8:40 am

Nie widzę potrzeby niczego kasowac, za to cieszę się że prowadzimy tą bardzo trudną dyskusję w spokoju i poszanowaniu poglądów [tuli]

Znajoma spod Krakowa opowiadała że jak jechała busem w sobotę to w busie wybuchła regularna bijatyka i szarpanina o to czy powinien na Wawelu leżeć czy nie [strach]

Ja osobiście też muszę przyznać że zareagowałam na tą decyzje bardzo negatywnie - ale obecnie juz się z tym pogodziłam. Zwłaszcza że przy sarkofagu na ścianie ma być wmurowana tablica z nazwiskami wszystkich ofiar tragedii oraz przeniesiona tam urna z ziemią katyńską - w ten sposób łatwiej jest mi tą decyzję zaakceptować, że całe to pomieszczenie staje się niejako poświęcone pamięci Katynia, nie tylko jest miejscem pochówku dla tej konkretniej osoby z powodu jej zasług.

Nie wiem tez czy słyszeliście może jak w radio wywlekali mniej znane szczegóły z życia ludzi spoczywających na Wawelu - Kaczyńscy leżą wśród morderców, nieudaczników, pijaków i rozpustników ;>
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Sz_elka » wt kwie 20, 2010 10:56 am

Cebulka pisze:Nie wiem tez czy słyszeliście może jak w radio wywlekali mniej znane szczegóły z życia ludzi spoczywających na Wawelu - Kaczyńscy leżą wśród morderców, nieudaczników, pijaków i rozpustników ;>


Dodam tylko, że gdyby spojrzeć obiektywnie, to we wszystkich - no może dla bezpieczeństwa sprostuję - prawie wszystkich miejscach, nazwijmy je umownie "świętymi" znajdują się - po prostu ludzie i nic co ludzkie nie jest im obce, w tym bezeceństwa różne również - mniej lub bardziej zakłamywane! 8)

Aliści, moim skromnym zdaniem, szczątki pierwszego zmarłego prezydenta znowu WOLNEJ Polski, powinny były spocząć, za radą mądrych, obok szczątków pierwszych prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej, bądź otworzyć nowy rozdział pochówków tychże, w nowym godnym miejscu!

Tu więcej o miejscach pochówku naszych Wielkich!
http://wiadomosci.onet.pl/2154540,11,item.html
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: belva » wt kwie 20, 2010 6:51 pm

Cebulko i Szelku, tradycja naszej malej grupy ekotopikowej jest charakterystyczny brak tego czego jest pelno w necie.
Chamstwa.

Mysle ze dorosly czlowiek umie rozmawiac z drugim czlowiekiem bez uzycia inwenktyw i brania sie za czupryny.
Sprostuje.. nie tylko dorosly czlowiek ale brat Polak .

Cala ta dyskusja o pochowku Panstwa Kaczynskich po fakcie zrobila sie smiesznie niewazna. Pogrzeb byl przepiekny..Wawel nie zapadl sie. Takiego pieknego pogrzebu nie daloby rady zorganizowac w Warszawie ani gdzie indziej . Swiat nareszcie dowiedzial sie przy okazjii ze Krakow jest jednym z najpiekniejszych miast w Europie.. Moze zaczna nareszczie organizowac wycieczki nie tylko do Oswiecimia ?

Co do galerii prezydentow to zgadzam sie z Szela. Dobry pomysl.

Jestem Warszawianka i kocham moja Warszawe bardziej od Krakowa ale musze przyznac ( z zewnatrz) ze nie ma porownania co do ich piekna. Krakow bije Warszawe na glowe.

Juz gdzies wspominalam Cebulko ze ten pochowek na Wawelu mial byc symbolem Katynia i tam pomordowanych.

Co do pijakow i mordercow to nie jestem jakas antymonarchistka ale faktycznie kiedys aby zostac krolem to trzeba bylo sie brac do wszystkiego..... [diabel]
Ale to w koncu inne czasy byly.

Denerwuje mnie to, jaka czesc oddaje sie roznym panujacym dotychczas krolom ktorych przodkowie utorowywali sobie droge przez scinanie glow ..i rozpruwaniem brzuchow tym ktorych "Nie lubili" [rol]
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Poprzednia

Wróć do Otwarte dyskusje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron