Ślady po kocich pazurach na skórzanej kanapie-pomocy

¦lady po kocich pazurach na skórzanej kanapie-pomocy

Postautor: Gość » wt lut 16, 2010 9:28 pm

Witam serdecznie,nie logowa³am sie nigdy na Waszym forum,ale czêsto tu zagl±dam i stosuje niektóre rady,wielkie dzieki Wam wszystkim za to ¿e poswiecacie czas i dzielicie sie do¶wiadczeniami.Ja od niedawna mam dzia³kê ale bardzo ubolewam bo piaszczysta jest,modrzewie rosna jak na dro¿d¿ach,a ¿eby co¶ innego wyhodowac to trzeba sie dobrze postaraæ.A teraz mam pro¶bê -pytanie czy kto¶ mo¿e wie co zastosowac na slady po kocich pazurach na skórzanej kanapie,ma bordowy kolor i nie uda³o mi sie kupic ¿adnego ¶rodka do renowacji,proszê o pomoc i z góry bardzo dziekujê-Susane
Gość
 

Postautor: amita » wt lut 16, 2010 9:37 pm

Musisz cierpliwie poczekać na "kociary",bo ja pojęcia nie mam jak pomóc [niewie]
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Gość » wt lut 16, 2010 9:55 pm

Apropos tych modrzewi,ja je mialam,bo wyobraxcie sobie ,mój ma³zonek us³ysza³ jak±¶ bzdurê na ich temat-nie pamietam ju¿ co to by³o,ale jakis g³upi przes±d chyba,i pod moja nieobecno¶æ wyci±³ wszystkie cztery sztuki [glupek] ,a mia³y juz ok 3,5 metra,szkoda bo ³adnie ros³y,a sadze sobie tu sosny ale ciê¿ko ciê¿ko,piasek nie s³uzy,za p³otem las rosnie i dooko³a duzo takich co sie same wysia³y,a u nas na dzia³ce nie chc± rosn±æ,muszê w koncu zarejestrowac siê tu i do³±czyc do Waszej spo³eczno¶ci,bo przyznam szczerze-bardzo mi sie u Was podoba :D -Susane
Gość
 

Postautor: amita » wt lut 16, 2010 10:08 pm

Zapraszamy :)
Swoją drogą co takiego może być w modrzewiach [skrob]
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Gość » wt lut 16, 2010 10:21 pm

Nie chcê wiedzieæ co w nich jest z³ego,moim zdaniem nic,i na wiosne posadzê na ca³ej d³ugo¶ci dzia³ki od p³d-zachodniej strony,co by szybko by³o troszke cienia na dzia³ce :D
Gość
 

Postautor: Cebulka » śr lut 17, 2010 8:17 am

Mówcie co chcecie ale ja tam modrzewi nie lubię [zly]
Pewnie - póki małe są ładne, ale rosną przeraźliwie szybko, więc ewentualna wycinka w konspiracji, śmiecą strasznie jesienią, trawnik się zakwasza, mech rośnie... :/
Ale oczywiście - co kto lubi :D Ja się zraziłam ;)

Kanapie może ewentualnie pomóc natłuszczenie jeśli to płytkie rysy - bezpieczniej pewnie preparatami do pielęgnacji - ale słyszałam tez o zwykłym kremie Nivea [shock] Ale jeśli uszkodzenia są głębsze... Niestety. Może podzwonisz do kaletnikach lub sklepach z wyrobami skórzanymi? Ktoś coś powinien poradzić :)
Nasz kocur też to robił kanapie rodziców :/ Ale jakoś potem mu przeszło [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: farmerka63 » śr lut 17, 2010 9:17 am

Modrzewie są fajne z kilku względów - śliczna zieleń na wiosnę, ciekawy rysunek delikatnych gałązek z szyszkami zimą, szybki wzrost za młodu, niskie wymagania glebowe. Wady ? Chyba rzeczywiście te igiełki jesienią do zgrabienia...albo zlekceważenia ;) . To samo odnośnie kruchych drobnych gałązek . Tu masz rację, Cebulko :)

Susanko - jak masz dużą działkę, to sadź, ale generalnie, korzystniejsze są drzewa liściaste - nie transpirują zimą , więc w glebie zostaje więcej wody, lepiej ocieniają latem, no i z opadłych liści tworzy się cenna próchnica - a z igiełek nie bardzo ( chyba, że je wykorzystasz na wrzosowisku) . Ja tez mam piaszczystą ziemię na siedlisku i widzę, że bardzo chętnie rosną dęby - co prawda koszmarnie wolno, więc to raczej dla przyszłych pokoleń, ale warto je sadzić przeplatając gatunkami szybciej rosnącymi.

A sosny po prostu przesadzasz zza płotu ?


Z kanapą problem rzeczywiście... Jakieś pasty to tylko lekko zamaskują rysy :( A to bestia [zly]
Awatar użytkownika
farmerka63
Weterani
 
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 3:21 pm

Re: Ślady po kocich pazurach na skórzanej kanapie-pomocy

Postautor: Baś_22 » śr lut 17, 2010 10:19 am

Anonymous pisze:A teraz mam prośbę -pytanie czy ktoś może wie co zastosowac na slady po kocich pazurach na skórzanej kanapie,ma bordowy kolor i nie udało mi sie kupic żadnego środka do renowacji,proszę o pomoc i z góry bardzo dziekuję-Susane


Susane podsyłam Ci link :) mam nadzieję, że będzie to ratunek dla Twojej zniszczonej kanapy [tuli]
http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/m ... ocich.html
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Gość » śr lut 17, 2010 12:24 pm

Piêknie Wszystkim dziêkujê,tak my¶la³am ¿e tylko u Was moge szukaæ pomocy i nie myli³am siê :D ,WIELKIE DZIÊKI!!!A co do tych modrzewi to macie racjê,fakt szybko rosn± ,ale ¶mieciarze z nich okropne,pozdrawiam Wszystkich sredecznie-Susane
Gość
 

Postautor: Jedynka » śr lut 17, 2010 6:53 pm

Witaj, Susanko. To Ty dość, że działkowa dziewczyna to jeszcze kociara [jupi]
Co do modzrzewi, to trzymam z Farmerką, dla mnie są śliczne. A czy kot ma drapaka w domu ? Może dlatego niszczy kanapę, nie ma nic do ostrzenia pazurów.
Kto zezar Harnasia ?!!!!!!!
Awatar użytkownika
Jedynka
Weterani
 
Posty: 1393
Rejestracja: sob mar 01, 2008 8:12 pm

Postautor: mietek » śr lut 17, 2010 7:47 pm

Jedynka pisze:Co do modzrzewi, to trzymam z Farmerką, dla mnie są śliczne. A czy kot ma drapaka w domu ? Może dlatego niszczy kanapę, nie ma nic do ostrzenia pazurów.

Myślę, ze ten kot już ma swój sprzet do drapania - to ta kanapa [lol] i pewnie będzie ją drapał nawet jak znajdzie coś co będzie mu bardziej odpowiadało do drapania to i tak czasem będzie drapał swoją kanapę [haha]

A modrzewie są fajne i można je ciąć jak się chce. hihi

mietek [czesc]
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: Sz_elka » czw lut 18, 2010 2:22 pm

mietek pisze:Myślę, ze ten kot już ma swój sprzet do drapania - to ta kanapa [lol] i pewnie będzie ją drapał nawet jak znajdzie coś co będzie mu bardziej odpowiadało do drapania to i tak czasem będzie drapał swoją kanapę [haha]


Susan :( myślę, że niestety mietek ma rację! :(
Mój Tygrys ma na swoim sumieniu narożniki obitej suknem kanapy i klubowych foteli! Przez 13 lat swojego życia zdarł pazurami te meble do żywego drewna, a materiał w strzępach pozostawił!
Drapaków innych nie chciał używać!
O przepraszam, byłabym zapomniała - świetnym drapakiem były dla niego drewniane osłony-balutrady balkonowe - do wymiany!
Nie wspomnę o podrapanym przy wskakiwaniu i zeskakiwaniu pianinie i bibliotece - czarny dąb + drzwi przedpokojowej szafy ściennej, którą otwierał pazurami i ostrzył pazury na pionowej desce!
Aaaaa... zapomniałabym o skórzanych siedziskach starych stylowych krzeseł - :? nawet wiem czym są wypełnione - na skórze w kawałkach leżą teraz poduszki! :P
Ale, no cóż .... kochany był .... i szkoda, że niestety .... był! :(
Jeszcze do dziś go czuję ;) na tapczanie i w fotelach, choć regularnie korzystał też z kuwety! ;D
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gość » czw lut 18, 2010 4:22 pm

No to¶ Sz_elu nastraszy³a¶ kole¿ankê [lol]
Nie zawsze kotki demoluj± ca³y dom i choæ kot to szkodnik to niektórych mebli nie niszczy, a zapachu mo¿e wcale nie byæ.
Czasem jednak jest jedno i drugie, a czasem nawet wiêcej [haha]

mietek
Gość
 

Postautor: Sz_elka » czw lut 18, 2010 4:49 pm

Rozumiem Mieciu, że odkąd "kandydujesz" na prezydenta, postanowiłeś występować "in koguto"?!!! [devil]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: megan » czw lut 18, 2010 5:00 pm

[hahaha]
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: Cebulka » pt lut 19, 2010 9:41 am

Sz_elka pisze:Rozumiem Mieciu, że odkąd "kandydujesz" na prezydenta, postanowiłeś występować "in koguto"?!!! [devil]


Sprawdza działanie swoich służb specjalnych ;>
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Sz_elka » pt lut 19, 2010 10:09 am

Cebulka pisze:Sprawdza działanie swoich służb specjalnych ;>


Jak widzisz jeszcze prezydenta nie ma a służby specjalne już na posterunku! [devil]
Przypomniało mi się hasło:
-"Śpij spokojnie , ORMO czuwa"! - Czego to człowiek w głowie nie gromadzi! [rol]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice


Wróć do Otwarte dyskusje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron