Co pod choinkę ...

Co pod choinkę ...

Postautor: magdziołek » pt lis 16, 2012 11:16 pm

Może podzielimy się ciekawymi pomysłami na prezenty... wkrótce święta... . Jak co roku gonimy po sklepach za prezentami... a może ktoś podpowie, co można samemu zrobić... . Przyznam, że w ubiegłym roku dostałam parę miłych prezentów :* dzięki :* niby drobiazg... ale zrobiony własnoręcznie sprawia niesamowitą radość. Osobiście nie mam takich zdolności manualnych jak niektóre z Was, ale doceniam i podziwiam... .
No dobra, jeśli nie robicie własnoręcznie, to jakie macie pomysły w ogóle na prezenty ;)
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: zomarel » ndz lis 18, 2012 12:57 am

Wygląda na to,że jestem w w dobrej sytuacji,bo organizuję święta od strony "dla ciała",natomiest nasze dzieci od strony,"dla duszy" i wymyślają prezenty również dla nas :D
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: tereklo » ndz lis 18, 2012 8:59 am

Na świątecznym spotkaniu w domu rodzinnym dla kazdego drobiazg - dziewczyny dostały po buteleczce nalewki "zapakowane" w ocieplacz wykonany na drutach (albo na szydełku) a chłopaki po pakieciku zapakowanych w celofanową sakiewkę pierniczków, o takich:

pierniczki.jpg


Moje nie były aż takie śliczne.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: koliberek » pn lis 19, 2012 12:33 pm

Super te pierniczki [brawo]
Ale sie ktos niesamowita precyzja przy dekoracji wykazal ;)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: tomicron » pn lis 19, 2012 2:20 pm

Trzymajcie mnie, ale sssssmakowite te pierniczki [jezyk2]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: Cebulka » pn lis 19, 2012 9:01 pm

Chyba trzeba mieć pisaki cukiernicze [skrob]

I duuuuużo wolnego czasu ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: magdziołek » wt lis 20, 2012 3:24 pm

Fakt, efekt niesamowity i jaki smakowity prezent [haha] .
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: ulotna chwila » wt gru 04, 2012 9:37 am

Ja chyba standardowo zrobię dla najbliższych słodkie pakieciki z różnego rodzaju ciasteczkami i obowiązkowo muszą zawierać personalizowane krówki własnej roboty (już się o nie dopominają :-D )
jesienią zrobiłam kilka rodzajów konfitur i dżemów w malusieńkich słoiczkach, suszone pomidory-to też powędruje do pakietów, zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem pralinek, bo mam malutkie papilotki i chyba czas je wykorzystać

w zeszłym roku zamówiłam dla wszystkich personalizowane bombki , na każdej była inna osobista dedykacja, wszyscy byli zachwyceni-uważam, że to bardzo miły prezent (może kogoś to zainspiruje)

w tym roku nie wyjeżdżamy na Święta, więc mam mniej prezentów do zrobienia
część już zakupiłam
i tak dla mojego Miśka kupiłam książkę kucharską dla dzieci autorstwa Joanny Krzyżanek i-jestem nią zachwycona :d
(dlaczego tutaj nie można wkleić zdjęcie? ), ogólnie tegoroczne prezenty to w większości przypadków będą książki+ łakocie
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: Cebulka » wt gru 04, 2012 8:57 pm

Ja w zeszłym roku wywołałam powiększone Madzi zdjęcia, kupiłam do nich ładne ramki - no ale w tym roku już tak nie opędzę ;>
Z tym że pewnie wypadałoby zdjęcia zmienic na świeże ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: magdziołek » czw gru 06, 2012 9:26 pm

Z książki J. Krzyżanek gotuje i piecze Mufka razem z córeczką Gosią :) . Nie mam małych dzieci (już) wnuków (jeszcze) ale książkę polecam. ;)
A co z moimi prezentami... hhhuuummm. Córka właśnie przeprowadziła się do nowego mieszkania ( własnego wreszcie) więc prezent, który miał być pod choinkę, już dostała... kupiłam Jej manekina krawieckiego, czarno-srebrnego z ciężką żeliwną podstawą na kółkach ze stopką ( model-kobieta) ;) prezent trafiony, ale przez to nie mam teraz nic pod choinkę :/ . No to myślę dalej i ciągle podczytuję Wasze pomysły.
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: ulotna chwila » pt gru 07, 2012 9:17 pm

magdziołek pisze:Z książki J. Krzyżanek gotuje i piecze Mufka razem z córeczką Gosią :)


Magdziołku, a kto to jest Mufka???? Pierwszy raz o niej słyszę [skrob]
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: magdziołek » pt gru 07, 2012 10:13 pm

No tak .... Mufka to jedna z koleżanek, które tu się "udzielały" krótko, bo ciągle w biegu... . Jutro np pędzi do Wrocławia na wykłady ;) . Znajdziesz Ją w użytkownikach ;)
Ostatnio zmieniony wt gru 11, 2012 9:01 pm przez magdziołek, łącznie zmieniany 1 raz
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: magdziołek » wt gru 11, 2012 9:00 pm

Będę malować "obraz" dla córki [shock] przeraża mnie ta myśl, ale skoro nie dam rady (za mało czasu) zamówić plakatu, to będę malować na podobraziu ( blejtramie) okładkę Jej ksiązki. Wielkość 80x60 . Trzymajcie kciuki, żeby się udało.
Jeśli chcecie zobaczyć oryginalną okładkę książki, to proszę wpiszcie w google "Detoks" Karolina Chłoń . Okładka jest b. skromna, czarno-czerwona na białym tle. Jak już namaluję ten "obraz" to wstawię zdjęcie. Mam mało czasu, ale zapał wielki. Pierwszy raz w życiu będę malować na płótnie i to akrylami [shock] jeszcze raz proszę, trzymajcie kciuki. ;)
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: Cebulka » wt gru 11, 2012 9:05 pm

Podpatrywałaś kiedyś jak Andrzej to robi? Pewnie tak - dasz radę [tuli]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: Sz_elka » wt gru 11, 2012 9:12 pm

Grażynka - dasz radę na pewno! - Kto jak kto ale Ty - bez problemu! [tuli]
A frajda z efektu i zachwyt po zaskoczeniu Córki - bezcenne! [prosi]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: tereklo » wt gru 11, 2012 9:38 pm

Magdziołku [prosi]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: Cebulka » śr gru 12, 2012 12:22 am

Magdziołku, po przemyśleniu dodam, że przecież do Świąt jeszcze hoho czasu ;)
Jak chcesz mogę ci dać namiar na gościa z małą poligrafią (niedaleko, na osiedlu u rodziców) który robi takie rzeczy fajnie, podobno przyzwoicie cenowo i z reguły na wczoraj (musiałabym dopytać czy na pewno, ale myślę że bez problemu do Świąt zdąży jeśli niedługo by zaczął [lol] )

Aczkolwiek jednak własnoręcznie wymalowany obraz to moim zdaniem coś znacznie znacznie fajniejszego niż największy wydrukowany plakat [prosi]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: Sz_elka » śr gru 12, 2012 1:04 pm

Cebulka pisze:... Aczkolwiek jednak własnoręcznie wymalowany obraz to moim zdaniem coś znacznie znacznie fajniejszego niż największy wydrukowany plakat [prosi]

Ja też tak uważam - to jest o wiele cenniejsze niż taka odbitka! [tuli]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: magdziołek » śr gru 12, 2012 1:39 pm

No to dziewczyny, trzymajcie kciuki, bo jak się nie uda, to będzie klapa na całego.
Ewa, ale ten adres, to będę mieć na uwadze... zawsze może się przydać. Czy ten "magik" to robi też nadruki na koszulkach?
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: Cebulka » śr gru 12, 2012 8:54 pm

Na pewno na foliach, cieniówkach, kartonach, plandekach, robi wizytówki i przede wszystkim reklamy.
Stronę internetową ma doprawdy smętną jak na gamę rzeczy jaką widziałam że robi, czy robi koszulki to nie wiem [skrob]
http://www.awjakubek.pl/

Koszulki na pewno robią w Fotojokerze w CH Zakopianka - ale nie wiem jakie mają terminy :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Ulotnej zrealizowane fantazje!

Postautor: Sz_elka » sob gru 07, 2013 8:31 pm

A pamiętacie te cudeńka Ulotnej? [szok] viewtopic.php?f=8&t=416&start=187
ulotna chwila pisze:... w końcu zmobilizowałam się też do zmontowania szopy, a tak to wygląda
ObrazekObrazek
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: tereklo » sob gru 07, 2013 8:45 pm

Ciekawe co u Ulotnej, może z okazji Świąt do nas zajrzy...
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: amita » sob gru 07, 2013 9:54 pm

No, ciekawe. też tak samo pomyślałam. zawsze żal jak tak ktos znika znienacka :(
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: marylka » śr gru 14, 2016 11:31 am

Z własnoręcznie robionych prezentów mogę polecić takie pudełeczko na chusteczki higieniczne :) Myślę, że jest to drobiazg, który każdego ucieszy i każdemu się przyda :)
marylka
 
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 13, 2016 8:10 pm

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: Cebulka » śr gru 14, 2016 1:16 pm

O tak, nasz Magdziołek robi takie że szczęka opada i człowiek od razu kataru dostaje [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: koliberek » śr gru 14, 2016 8:39 pm

O tak Magdziolek robi istn cudenka. A co do prezentow, to ja w tym roku w duzej mierze sie zniemczylam ;) tzn. po niemiecku bede dawac Gutschein.y (bony podarunkowe), dla Gosi i Oskara zamowilam bon do restauracji, dla Bartka kupilam juz do kina, dla mamy mam zamiar kupic na masaze, nie mam pomyslu co dla Ani, Roberta, Ewy- byc moze tez jakies bony, tylko w POlsce niestety nie jest to jeszcze zbyt powszechne. Tutaj w De mozna kupic bon praktycznie do kazdej instytucji, nawet do sklepu spozywczego typu Lidl itp.
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: Tosia » śr gru 14, 2016 11:07 pm

Mozna Koli, ja już któryś rok robie takie prezenty :D
Pozdrowienia Tosia.
Awatar użytkownika
Tosia
Weterani
 
Posty: 2131
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 10:31 am

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: Cebulka » czw gru 15, 2016 8:29 am

Beatko, też uważam że to już teraz jest powszechne :)
Pewnie że nie do małych sklepów w małych miastach, ale sądzę że wszelkie światowe sieci które mają sklepy w galeriach handlowych oferują taką możliwość.
A ze spożywek to chyba najpopularniejsze jest Tesco.

Akurat sama jestem po wczorajszym zakupie różnych bonów na chybcika, bo nam pracodawca szanowny oferuje taką możliwość, a punkty ważne były do dziś no i jakoś mi tak zeszło ;)
Oczywiście jest tak, że bony są do takich sklepów w których ceny są odpowiednio wyższe niż w normalnych... [rol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: magdziołek » wt gru 27, 2016 4:20 pm

Książki to zawsze dobry prezent :) .
A ja w tym roku dostałam minn. Takie oto dwa kieliszki. :) [haha] na białą bożonarodzeniową nalewkę. A pomysł wziął z filmu " Witaj Święty Mikołaju", gdzie rodzina Grizłoldów w krzywym zwierciadle pokazuje, jak to może być w rodzinnym gronie, przy świątecznym stole [haha] . Uwielbiam ten film. W nim właśnie gospodarz domu pije białą nalewkę właśnie z takich kieliszków. :) Polecam film.
Załączniki
PC250002.JPG
IMG_20161225_220148.jpg
IMG_20161225_212046.jpg
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Re: Co pod choinkę ...

Postautor: Cebulka » wt sty 09, 2018 3:42 pm

Przypadkiem kliknęłam nie tam gdzie powinnam przez te małe znaczki w telefonie i oglądnęłam inspirującą szopkę z piernika ulotnej... Chyba dojrzewa mój pomysł na dekorację wigilijnego stołu w tym roku (niezłe mam wyprzedzenie nie? ;> )
Czy ktoś jeszcze robił taki domek z piernika? Czy są na to może szablony? Może np na papierze do pieczenia?
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm


Wróć do Otwarte dyskusje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron