Zgadnijcie, kim jestem?

A więc wielka roślinna... "zgaduj-zgadula"

Postautor: kra1013 » śr cze 16, 2010 9:07 am

Muszę się bardziej ćmami zainteresować! Żona, przecież powinna mieć wyrozumiałość dla hobby męża. Będę miał „wychodne” nocą i nie będę musiał „pachnieć rybami” wracając ;) :) .
Teraz już mam większe wątpliwości, czy to jest Cerura vinula – Widłogonka siwica (http://ciekawe.motyle.w.interia.pl/1no.html ) , czy owa widłogonka gronostajka Cerura erminea Esp. (http://www.garbatki.republika.pl/erminea.html) . Są podobne, ale najfajniejszą mają larwę - http://foto.recenzja.pl/Forum-album_sho ... 33093.html .
Kiedyś do mnie, do leśnictwa przyjechało dwóch naukowców z IBL (Instytut Badań Leśnictwa ). Straszne to było, bo wszędzie z nimi musiałem łazić. A to były dwa „Palanty”! Piszę z dużej litery, przez szacunek dla ich mam, bo oni na szacunek nie zasługiwali. Wszędzie gdzie leźli to coś złapali, oglądali, a później po łacinie się kłócili, suto też siebie „łaciną kuchenną” obrzucając.
Kiedyś jeden z nich złapał jakąś muchę „terenową” ( trochę inna niż ta ze stołu, czy ściany). Złapał ją dłonią, więc stała się konsystencji „połamanej”. Podsunął tę dłoń jeszcze przed chwilą w pięść „zaklętą” drugiemu do „powąchania”, przed oczy i wykrzyknął:
-Diprion! Chyba nie masz wątpliwości!
W końcu, gdy przeszli do drugiej części nazwy łacińskiej, to tej „łaciny kuchennej”, było znacznie więcej niż naukowej i oboje mieli pięści zaciśnięte.
W końcu któryś zwrócił się do mnie, bym spór rozstrzygnął. Otworzył pięść i ukazały się te „zwłoki” owada. Stan ich był już „luźny, rozmazany”, więc udało mnie się z roli sędziego wymigać…
Nie, no ja się nawet lubię „lać”! „Dyżurne” okulary przeciwsłoneczne mam zawsze na podorędziu, ale z doktorami się bić? To przecież nie są „Luje”, a „Naukowcy”! Zresztą, żona mówi, że w moim wieku nie wypada już maskować podbitego oka okularwami! A jak nie okularwami, to czym?
Tak więc nie pokłóćmy i my się o tego owada ;) :) .
Jest pospolity w całym kraju.
kra1013
Ekoludki
 
Posty: 758
Rejestracja: pn lip 20, 2009 7:10 am

Postautor: Cebulka » czw lip 29, 2010 11:33 am

Tak sobie pomysleliśmy u Borosi, że zrobimy zdjęcie i zadamy Wam zagadkę [lol]

Co to jest? [skrob]

Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: megan » czw lip 29, 2010 1:58 pm

Mnie to wygląda na....czekoladowe chrupki kukurydziane w foliowym woreczku... [skrob] :D
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: tomicron » czw lip 29, 2010 3:01 pm

O tym samym pomyślałem [hahaha]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Postautor: Cebulka » czw lip 29, 2010 3:07 pm

Cholera, za proste [zly]

Powinnam była zrobic zdjęcie z jeszcze bliższa, byłoby trudniej [haha]

W każdym razie my stwierdziliśmy, że one wyglądają ochydnie :F
Przyznajcie się - macie małe dzieci i dlatego jesteście z takimi produktami na bieżąco? [lol] Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: amita » czw lip 29, 2010 3:37 pm

Kurde,odgadli od razu [lol]
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: megan » czw lip 29, 2010 5:16 pm

No oczywiście-u mnie dwóch czterolatków-więc dochodzi jeszcze dzielenie paczki chrupek do woreczków,bo każdy chce mieć swoją torebkę chrupek,więc zdjęcie wyglądało baardzo znajomo [lol]
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: Anamaria » czw lip 29, 2010 5:34 pm

Cebulka pisze:W każdym razie my stwierdziliśmy, że one wyglądają ohydnie :F


Wygląd paskudny, ale smakują całkiem nieźle. Tą porcją Axel podzielił się z Nadią - i pochłonęła wszystkie po drodze z Borowej :)
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: amita » czw lip 29, 2010 6:26 pm

Hmmm [skrob] ja oglądając paczkę bez opisu obstawiałam granulowany obornik [diabel] on live.Na zdjęciu wygląda lepiej :)
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Poprzednia

Wróć do Zagadki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość