1001 pomysłów na kamień w ogrodzie

Oczko wodne, kamień w ogrodzie, narzędzia, mała architektura, kompozycja rabat, ścieżki, trawnik, szklarnia itp

1001 pomysłów na kamień w ogrodzie

Postautor: Emmi » pt lut 09, 2007 12:40 pm

Kamienne murki, kamienie w rabatach, kamienne skalniaki...

W końcu kamień jest jednym z najczęstrzych materiałów zdobiących ogrody i przepięknie komponujący się z naturą.
Zapraszam do dzielenia się swoimi pomysłami :)
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: saginata » pt lut 09, 2007 6:53 pm

Wszystko piêknie-tylko trzeba mieæ ¼ród³o kamieni-zazwyczaj s± one przy rzekach-a u mnie same strumyczki-i kamienie zupe³nie inne-wapienne-a piêkne glaziki to maleñkie jak piê¶æ-i to rzadko¶æ.A wie¼æ z daleka-to niesamowity ciê¿ar.Zamiast kamienia u¿ywam wiêc drewniane koleczki[malo trwa³e] :cry: -a klomb przy p³ocie ob³o¿ylam czerwon± ceg³±[zostala po budowie-ale te¿ s³aba :cry: -innych pomys³ów[tanich]jak nnarazie nie mam :wink:
saginata
 

Postautor: Onaela » pt lut 09, 2007 8:55 pm

Emmi-kamienie i stare karpy w ogrodzie,to coś,oprócz roslin oczywiście-co lubię najbardziej.Ładnie też komponują się w ogrodzie stare podkłady kolejowe.Można je pociąc na kawałki,lub całymi obłożyć rabatkę.Są niezniszczalne! Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Emmi » pt lut 09, 2007 11:29 pm

jak to stare podkłady kolejowe? :shock:
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Emmi » pt lut 09, 2007 11:33 pm

Ślicznie to wygląda. Na tym pierwszym zdjeciu to jakiś wodospadzik, tak? Ten pieniek oryginalnie wygląda.
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Onaela » sob lut 10, 2007 12:09 am

Emmi-na zdjęciu,o które pytasz,jest fragment skalniaka,po którego schodkach spływa woda do oczka (własciwie widoczny jest jeden schodek).Jednak ostatnio popsuła się pompka i wodospad nie działał:(

Podkłady kolejowe mozna kupic czasem tanio na kolei(mozna tez z nich robic ścieżki zagłebiając w ziemi).Sa to stare podkłady ,które zostały wymienione na nowe.Mozna je tez nabyc w sklepach ogrodniczych,bo ostatnio stały sie modne-jednak juz za dużo większe pieniądze:(

mam dużo więcej zdjęć z kamieniami(równiez wielkimi głazami),ale moze innym razem.....
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Emmi » sob lut 10, 2007 11:36 am

Przepiękne!!! :D
O podkładach kolejowych nie wiedziałam. Takie duże kamienie pośród roślin też super wyglądają.

Czy pod takimi ozdobnymi pniakami zawsze muszą zamieszkać mrówki?

Saginata//:) U mnie też nie ma strumyczków. Liczę, że coś znajdę w ziemi podczas przekopywania terenu i podobno, można po najbliższych wsiach pojechać, potrafią leżeć na kupkach i gospodarz za niewielką kwotę odstępuje, albo oddaje za darmo, byleby się pozbyć.
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: saginata » sob lut 10, 2007 2:13 pm

Ale na roztoczu takich kamieni raczej nie ma-s± wapienie-jedyne du¿e kamienie sa w rezerwacie"Piekielko"-glazy sa ogromne-ale pod ochrona-dlatego,¿e s± rzadkosci± na tym terenie :cry:
saginata
 

Postautor: Andrzej » sob lut 10, 2007 7:20 pm

...ale za to jakie noszą nazwy Saginatko, aż strach brać je do ogródka :lol:

- Diabelski Kamień w Dachanach.
- Płaczący Kamień w okolicach Górecka Starego,
- Diabelskie Kamienie w okolicy Stanisławowa (rez. Czarny Las),
- Kamień Świątyni Słońca obok Nowin Horynieckich
... i te niezliczone wprost kamieniołomy w okolicach Józefowa, Brusna, Nowin, Huty Różanieckiej.
Ciekawostką są ślady raf koralowych w odkrywce niedaleko Dzięwięcierza (jeszcze są, choć ostatnio coraz trudniej na nie natrafić :( )
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: Onaela » sob lut 10, 2007 8:05 pm

Emmi-pod kamieniami częsciej gniezdzą sie mrówki,niż pod pniakami :)
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Emmi » sob lut 10, 2007 11:03 pm

Poważnie??? :shock: o kurcze, nie przypuszczałabym nawet... hym...

Andrzeju //:) nazwy rzeczywiście imponujące :)
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Andrzej » sob lut 10, 2007 11:52 pm

"Piękne Roztocze" jest domeną Saginatki, tak jak zresztą wskazuje na to jej podpis po Logo.

Dla nieznających tej cudnej krainy podam linka do internetowej strony Pawła Rydzewskiego:
http://www.roztocze.stalwol.pl/Roztocze ... mienne.htm
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: saginata » ndz lut 11, 2007 12:55 pm

A ja mam pytanie-je¶li robicie murki z kamienia-to czy kamienie l±czycie zapraw± murarsk±?Czy s± na jakim¶ fundamencie-bo ziemia przemarza-potem opada--bez fundamentu-i to glêbokiego murki by popeka³y.Napiszcie jak to robicie???
saginata
 

Postautor: Emmi » pn lut 12, 2007 12:13 pm

Saginato, dobre pytanie. W różnych gazetkach spotkałam że w zaprawie, ale jestem ciekawa, czy udałoby się bez... ale kamień na kamieniu to chyba nie przejdzie. Murek z ziemią i kamieniami to chyba tak jak piszesz, że ta ziemia się wypłucze... no sama jestem ciekawa.

Natomiast, jak pokazałam Onaeli zdjęcia mężowi i ten wspaniały pniak, to z wyrzutem w głosie skwitował, że podczas budowy domu natrafił na takie pniaki i powyrzucał je, bo nie wiedział, że by mi się podobały czy przydały :roll: Ale swego czasu jak próbowałam z nim rozmiać o wyglądzie ogrodu i otoczenia zielonego wokół domu, to zbywał mnie, mówiąc później, później, najpierw trzeba dom postawić. No i bądź tu mądry :?: :shock:
:lol:
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: saginata » pn lut 12, 2007 3:49 pm

A ja sobie wyduma³am,ze zrobiê w trawie rowek na szeroko¶æ ³opatki-i jej g³êboko¶æ-wzd³u¿ p³otu[gdzie mam ju¿ klomb-tylko go poszerzê i urozmaicê kszta³t-i w ten rowek nawrzucam kamieni-czê¶æ bêdzie w ziemi ,czê¶æ na powierzchni-i od p³otu do kamieni usunê trawê i posadzê kwiaty.Kamienie nie bêd± takie piêkne-bo nie chcê ¿adnych czartowskich :lol: -mo¿e jaki¶ piaskowiec-ci±gle my¶lê :idea: -i jaki¶ pomys³ na pewno przyjdzie mi do g³owy.Ko³eczki drewniane ju¿ siê krusz± i co jaki¶ czas muszê je wymieniaæ :cry:
saginata
 

Postautor: Anamaria » pn lut 12, 2007 7:57 pm

Ja mam dokładnie tak okolone rabatki jak Ty, Saginatko sobie wymyśliłaś! Ale muszę Cię zmartwić, kamienie zarastają trawą i tak jakoś z czasem nikną - zagłębiają się w ziemi. Mnie to specjalnie nie przeszkadza - po prostu trawę raz na jakiś czas wyrywam, wycinam, kamienie jak trzeba wyłuskuję, podsypuję pod nie ziemi i na powrót trafiają na swoje miejsce. I jest OK.
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: saginata » pn lut 12, 2007 8:22 pm

Dziêki Anamario-to dobrze sobie wymysli³am-a ¿e pracoch³onne-a co nie jest pracoch³onne-ko³ki drewniane przegniwaj±-trzeba wymieniac-a trawê obok te¿ trzeba wyrywaæ,mam te¿ ceg³ê-która zosta³a z budowy-ale zaczyna siê kruszyæ-i tak jak wszêdzie trawê przy niej co jaki¶ czas usuwam-ale ja bardzo lubiê pracowaæ w swoich klombach :D
saginata
 

Postautor: lucysia » czw lut 15, 2007 11:26 am

Dziewczyny przyjrzyjcie się moim murkom.One są bez zaprawy,tylko trochę muszą być pochylone na część z ziemią,bo się pod naporem obsuną. Obrazek Obrazek

Pomiędzy kamienie wsypałam lepszej ziemi i posadziłam kwiatki.
Ostatnio zmieniony czw lut 15, 2007 5:39 pm przez lucysia, łącznie zmieniany 1 raz
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: saginata » czw lut 15, 2007 5:29 pm

Twoje murki Lucysiu s± piekne-ale u mnie nie ma takich kamieni-anie tak wielkich,ani takiej ilo¶ci-chyba ,¿e poczt± mi prze¶lesz jak masz nadmiar :lol: :lol: :lol:
saginata
 

Postautor: lucysia » czw lut 15, 2007 5:38 pm

Zapłaciłabyś jak za grzybki :lol: Największe kamyki są przy rondzie i klombie.O bruku nie wspomnę.Tam to ledwo dotachałam ,wyryłam dół,że Nika się do połowy schowała i go tam wrzuciłam.Potem musiałam ustawić!!UFF,cięzko było.Te w murku to są nie za duże!

Wszystkie moje kamykowe aranżacje umieściłam w albumie.
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: saginata » czw lut 15, 2007 7:27 pm

A moje jak piê¶c-a co wiêkszy okaz-no to mo¿e jak dwie pie¶ci :lol: a sztuk bêdzie ze dwadzie¶cia :lol:
ale nadrobiê innymi-mam nadziejê-bo pan m±¿ obieca³ przywie¼æ wiosn±,bruk juz zrobi³-kiedy¶ pode¶lê fotki. :D
saginata
 

Postautor: Emmi » pn lut 19, 2007 10:23 am

Dawno nie zaglądałam do albumów, to nawet nie wiedziałam, że tyle fotek powstawiałyście :)
lucysia//:) Jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich zdjęć. uwiebiam kamień w ogrodzie a Ty mi dałaś mnóstwo do myslenia :D
Te murki co nawet tu podalaś zdjęcia, bez problemu się trzymają? A jak się oprze ktoś, to nie rozleci się to?
zdjęcie 1 ,,rondo,, i ,,murek rok później,, to własnie te poduchowe byliny, prawda?
W ,,ogród od drogi,, na 2 stronie albumu masz śliczną ozdobną trawę :) Możesz mi o niej coś więcej napisać?
Wahałam się, czy ogrodzenie rabatek kamieniami to na pewno dobry pomysł, ale u Ciebie tak ładnie to wygląda, że u mnie też powinno pasować. Dzięki za zdjęcia :)
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: lucysia » pn lut 19, 2007 11:58 am

Emmi murki się trzymają.Najmniej pewne są kamienie na górze.Nika miała ochotę wchodzić ,że tak powiem z ziemi na murek,albo z kamieni na ziemię.Niestety trzeba pilnować,bo a nuż widelec spadną jej na nogi.Psy jak się rozkokoszą to też mogą narozrabiać.Poza tym one tak jak mówiłam są trochę pochylone w str.ziemi i nie uciekają :D

Trawka to chyba?miskat cukrowy,Okropne dziadostwo jeżeli chodzi o rozrastanie się .Pójdzie wszędzie i zarośnie wszystko :? Poza tym super szumi i ładnie w zimę wyglada.Z wiosny zanim ruszy wegetacja wchodzę na jej teren i wycinam przy ziemi.Puszcza nowe odrosty i super wygląda.A z rozrastaniem radziłam sobie w ten sposób ,że pryskałam na około rundupem.Co wylazło to szlag trafił.reszta oddzielnych kłączy pięknie rosła.W tym roku nie dam tak rady,założyliśmy trawnik i posadziłam też liliowce naokoło.I klops!Będę ręcznie wyrywała,trudno.Jest to ulubienica mojego męża ,więc jej daruję :lol:
jak masz teren gdzie możesz sobie pozwolić na łan trawy i ograniczysz ją rundupem to mogę ci podesłać.Nie ma problemu :lol:

Tak te kwiatki na kamieniach ,jasnozielone to rogownica.Zrobię zdjęcie jak kwitnie:Szczęka opada :D

A rabatki po założeniu trawnika poprawiłam i wymieniłam kamienie na większe.Wcześniej z braku laku miałam małe,ale jak zwiozłam z pola to miałam się czym żądzić.Przy nowej trawce ,zeczywiście ładnie wyglądają.
A nie zapomnę jak w tym właśnie miejscu kaczki się żywiły trawką,stał stary budynek i rosło parę krzaków porzeczki :!: Daleka droga już za mną,a planów nie mam mniej tylko jeszcze więcej:np.altana wymurowana z kamienia obsadzona różami parkowymi i lawendą,a nad głowami glicynia chińska :lol: Rozmarzyłam się.
Ostatnio zmieniony czw lut 22, 2007 7:40 pm przez lucysia, łącznie zmieniany 1 raz
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Emmi » czw lut 22, 2007 1:11 pm

Lucysiu bardzo dziękuję :)
A takie murki w zaprawie, to mocne są? W prawdzie nie zamierzam budować jakiś wysokich ale może tak na 50 cm? Jeszcze nie wiem...
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: lucysia » czw lut 22, 2007 7:45 pm

Kochana moje murki są kładzione tylko na ziemię.Żadnej zaprawy tam nie uwidzisz.W ziemię zaś powsadzałam bylinki i rosną ładnie ,związują glebę i się nie wysypuje z pomiędzy kamieni.Murek na wys.50 cm.możesz spokojnie położyć tylko jeden kamień na drugi i ...już.Murek gotowy :lol: Tylko trochę go pochyl w stronę nasypu.
A jeżeli chodzi o takie budowane na beton to w moim rodzinnym mieście są wszędzie.Wybudowane właśnie na około 50 cm.Obudowane są skarpy i nieraz po prostu przy chodniku.Już wiesz dlaczego mam takie ciągoty do kamieni.Z rodzinnego miasta.Może wtedy będzie bliżej :lol:
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Emmi » pt lut 23, 2007 1:02 pm

Ja się tak trochę boję robić murki bez zaprawy, bo ja mam po pierwsze nastolatka z genialnymi pomysłami ;) prawo wieku, i misio, który raczej nie rokuje na spokojne dziecko :lol:
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: lucysia » pt lut 23, 2007 2:50 pm

Jak uważasz,ale kamien na kamieniu można kiedys zdemontować.Niestety murek na zaprawie już trochę gorzej.A wiadomo,pomysłów mamy pod dostatkiem i moze nam się znudzić.
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Emmi » pt lut 23, 2007 4:05 pm

Lucysiu, Ty mnie przeceniasz :) Jak mnie się uda coś fajnego zrobić, to ja tak szybko zmieniać tego nie będę. Ale dzięki za wiarę w moje możliwości :*
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Emmi » wt mar 13, 2007 10:37 am

Ostatnio miałam okazję zobaczyć takie ogrodzenie z kamienia. Taki ,,kamień na kamieniu,, trochę okryty ziemią, pare fajnych roślinek posadzonych... hym... wyglądało solidnie. Pozwoliłam sobie nawet na przetestowanie wytrzymałości tego murku i jestem pod wrażeniem :) Chyba rzeczywiscie nie będzie potrzeba używać żadnej zaprawy murarskiej :)
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: lucysia » śr kwie 18, 2007 10:57 pm

Dziś żeby w brzydką pogodę się nie nudzić,ot tak dla relaksu lucysia wymodziła sobie pracę(zakichany pracocholik ogrodowy [lol] ).Zrobiłam bruk naokoło studni i posadziłam fiołki.Mam ich mnóstwo pod domem,a że mają zamiar rozkopywać w koło fundament to mi zniszczą.Więc korzystając z padającej pogody sadziłam stokrotki na trawniku i fiołki koło studni.Studnię mam w klinie suwanej bramy i nic pięknego jak tam zarosłoby chwastami.Niestety nie będę jej obkładać kamieniami tylko zaciągną mi tynkiem jak dom i z głowy.Zrobię zdjęcie to podrzucę.
Sadziłam te fiołki i myślę że posadzę też pod winobluszczem ,jak zarośnie to chwast nie ma szans [lol]
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Cebulka » czw kwie 19, 2007 8:17 am

Miał byc temat o kamieniach, a tu wędliny... [lol] [lol]

Przeczytałam ostatnio, że kamień wapienny można poznac po tym, że reaguje z octem - tzn powinien pienic się po polaniu...

Czy ktoś kiedyś sprawdzał te rewelacje? [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Emmi » wt cze 05, 2007 5:14 pm

Wiedziałam, że kamień mi się podoba jako element ozdobny działki, wielokrotnie spotkałam informację, że on i drewno zawsze idealnie komponują się z naturą. Tak jak na temat drewna nie miałam nigdy wątpliwości, tak z kamieniem czułam dozę niepewności, czy aby na pewno... bo w sumie to kamień i może nie wszędzie pasować? Mamy ułożony właśnie kawał podjazdu, ciągnący się przez działkę, nie jest to docelowa już forma drogi, na razie rzucony gruz i cegły w celu podniesienia terenu... ale kochani! :) Jak spojrzałam sobie na drogę z wysokich schodów, to dech mi zaparło... wygląda cudnie i pomimo swej długaśności ginie wśród zieleni... jestem nią tak oczarowana, pomimo, że to gruz zaledwie, że szkoda mi zakrywać ją ziemią... no ale trzeba. Z kuchennych okien będę mieć przepiękny widok na zwykłą drogę, długaśną... bo na pewno będzie wykładana kamieniem, ale to później... wiem, absolutnie wiem... jestem pewna, że uwielbiam kamień :D
Pomimo swej wielkości i w sumie szerokości, bo działka jest wąska, to dzięki temu, że trochę jej nadaliśmy łuków, to ona w swej masie niczym dróżka polna wije się po działce.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Następna

Wróć do Ogrodowe aranżacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron