1001 pomysłów na kamień w ogrodzie

Oczko wodne, kamień w ogrodzie, narzędzia, mała architektura, kompozycja rabat, ścieżki, trawnik, szklarnia itp

Postautor: kasia1969 » pn kwie 21, 2008 9:07 am

Bardzo i to bardzo lubiê kamieñ w ogrodzie i to pod kazda postaci± , murki , skalniaki, wysypane scie¿ki, samotny duzy egzemplarz pozostawiony np. po budowie domu itd...
Kamienie tez maja swoje pozytwyne dzia³anie , pisaliscie juz o biegunowo¶ci , ja dodam to ¿e gromadza w sobie ciepe³ko, oraz wilgoæ która jest w ziemi pod kamieniem, co bardzo korzystnie wp³ywa ma ro¶linki rosn±ce wsród kamieni.

Amita przemy¶l swoje aran¿acjê bo jak to s± du¿e g³azy to szkoda si³ na wieczne ich kulanie, pamietaj aby dobrze odchwa¶ciæ pod³o¿e zanim u³o¿ysz kamienie, bo pó¿niejsza walka z perzem i chwastami przy kamieniach jest okropna. Ja gdy uk³adam gdzies skalniak zrywam darñ, podsypujê ¿wirkiem (drena¿) i wtedy uk³adam , szczeliny wype³niam ziemi± , dobrze podlewam , uzupe³niam znów ziemie i tak po trzech dniach wsadzam roslinki.
kasia1969
 

Postautor: kotkaaa » wt kwie 22, 2008 6:24 pm

No tak tylko że nie mogę dodać tych moich zdjęć .Poczekam na pomoc .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kotkaaa
Weterani
 
Posty: 575
Rejestracja: pn cze 04, 2007 8:02 pm

Postautor: amita » wt kwie 22, 2008 7:58 pm

Kasiu,dziś sąsiad mnie pobił na głowę z ilością kamieni.Ten to dopiero nawiózł.A mi się już skończyły i żałuję,że 4 największych nie wziełam.Ja mam je ułożone/narazie,bo może mi coś innego wpadnie do łba/na folii.I wciśnięte pod krzewy iglaste,co mój mąż zrobił,bo mi byłoby ich szkoda tak zmarnować.I tak je przekulam...Ja mawet nie wiem co mi rośnie,więc plany moje się zmieniają,w miarę potrzeb/czyli jak się wyśpię to przemyślę i wymyślę/Czasem mam poronione pomysły,innym razem nagle na coś wpadam.I tak pewnie,jak u innych,jest ruch w "interesie".
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: amita » śr maja 07, 2008 10:36 pm

No i wszystkie kamienie poszły na obwódki moich dziwnych pomysłów.Mówią,że od przybytku głowa nie boli i mają rację.Teraz muszę męża poczarować,może mi dowiezie?
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Baś_22 » śr maja 07, 2008 11:28 pm

Czaruj, czaruj Amitko :D :D :D
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: amita » ndz cze 15, 2008 9:07 pm

Chcę zrobić sobie kamienną scieżkę.I teraz pytanko:jeśli zrobię to na wylewce betonowej,to nie pokruszy się zimą?Czy lepiej może dać folię i na to wysypać kamyki?Macie jakieś rady?Na folii to jednak od cholerki kamyków trzeba,a to towar deficytowy.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: koliberek » czw paź 23, 2008 10:16 am

No szukałam, szukałam i znalazłam przepis Lucysi na poidełko, tylko nie wiem czy uda mi sie to wykonac, bo juz 3 razy przeczytałam i dalej nie bardzo wiem jak ma być :( Moze mi chłopaki w pracy przetłumacza z polskiego n anasze :D Poczestowałam ich dzis naleweczka to powinni sie postarac ;)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: lucysia » czw paź 23, 2008 6:40 pm

Koli poidełko w punktach:
1.kopiesz dól,troszkę większy niż chcesz pojemność poidełka
2.wykładasz powolutku beton,tak żeby zrobić ściankę około3-5cm.uwaga zwiewa w dół
3.teraz trzeba mieć siatkę o drobnych oczkach(taką jaką kładzie sie w posadzki),trzeba ją troche wymodelować,naciąć w razie potrzeby i wepchnąć na siłę w beton tak żeby sie troche schowała,bez przesady
4.nakładasz troszkę betonu rozsmarowując go jako ściankę i powoli zaczynasz układac kamienie.w miarę potrzeb dokładaj betonu.staraj się nie brudzić wierzchniej ścianki kamieni(widocznej po zakończeniu)bo trudno się zmywa
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: koliberek » sob lis 15, 2008 8:56 pm

Dzięki Lucysiu :) Bede działac na wiosne :)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Emmi » pt cze 19, 2009 8:15 am

Onaela pisze:Mam w ogrodzie kominek z kamienia ;) [...] zrobiony jest przez syna, [...] kiedy był jeszcze nastolatkiem.
Mimo wszystko pomysł sprawdził sie swietnie,bo i grilować można jednocześnie na dwóch poziomach ,i ogrzać sie przy płonacych polanach w chłodną wiosenną lub jesienną noc ;) celebrujac nocne Polaków rozmowy przy blasku " żywego" ognia ze szklaneczką [piwo] w ręku;)
Polecam wszystkim takie rozwiazanie.


Moim zdaniem , zdecydowanie powinnaś to upamiętnić,nawet dla samej siebie i kolejnych potomków rodu, bo to pierwsza najprawdziwsza ogrodowa budowla Twego syna, do tego praktyczna jak napisałaś. Dla mnie to normalnie byłby zabytek klasy 0 :)
A to, że jakoś nie tak z wyglądem? - dla mnie nie miałoby to znaczenia :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » pt lut 18, 2011 2:32 pm

Pytanie mam do Megan :)

Mówiłaś że twoje córy miały na zaliczenie przygotowac jakiś projekt budowy muru razem z kosztorysem - ja wiem, że to oczywiście wszystko na podstawie internetu pewnie zrobiły, ale nie szkodzi - temat bardzo interesujący i ciekawy, czy mogłabys podzielić się pokrótce, co im z tego wyszło? [tuli]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: megan » pt lut 18, 2011 3:59 pm

Oczywiście podpytam,tylko jak wrócą do domu(tak pod koniec miesiąca)bo pomieszkują u mojej mamy,bo tata znów w szpitalu-choć nie jestem pewna czy zrobiły tę pracę [rol]
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: Cebulka » pt lut 18, 2011 4:02 pm

Dzięki, zapytaj [tuli]
Jeśli zrobiły to niech się to przynajmniej do czegoś przyda :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: amita » pt lut 18, 2011 8:35 pm

Cebulko,zawsze możesz sobie ściągnąć "normę" i zrobić kosztorys.Jak coś to wartości kosztów Ci podam :)
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Cebulka » pt lut 18, 2011 9:12 pm

A tak mnie temat zainteresował, wszelkie informacje mile widziane [tuli]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Poprzednia

Wróć do Ogrodowe aranżacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron