aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Oczko wodne, kamień w ogrodzie, narzędzia, mała architektura, kompozycja rabat, ścieżki, trawnik, szklarnia itp

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: tomicron » czw maja 14, 2015 9:00 pm

gruby miś pisze:z fantazją :)

... i cyrkowym zacięciem - takie robótki z tej wąskiej równoważni...
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: Papcio » ndz maja 17, 2015 9:16 pm

Witam
Mam pytanie:
Czy jest jakaś choinka która nie urośnie więcej jak na 2-3m?
Moja (jeszcze żona :) ) chciałaby mieć na "placu" taką by w zimie ją sobie stroić, ale by nie wyrosła mi ja wieżowiec. Wiem, że jest potem kłopot z pozbyciem się takiego drzewa. Stałem się właścicielem wraz z moją żoną małego domku i mam problem jak teraz teren zagospodarować. Dziękuję za pomoc!
Zielonym do góry!
Awatar użytkownika
Papcio
Weterani
 
Posty: 699
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:07 am

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: tereklo » ndz maja 17, 2015 9:44 pm

Papciu, świerk biały
Odmiany ozdobne:
'Conica' – często uprawiana odmiana charakteryzująca się idealnie stożkowatą i gęstą koroną. Rośnie bardzo powoli; po 10 latach osiąga co najwyżej 1,5 m wysokości
'Alberta globe' – ma koronę kopulastą lub kulistą i osiąga wysokość do 1m
'Echinoformis' – korona płaskokulista, igły delikatne, niebieskozielone. Osiąga wysokość do 1 m.
'Laurin' – odmiana karłowata o koronie wąskostożkowej. Rośnie bardzo powoli (rocznie przyrasta tylko 2-3 cm).
'Sanders blue' - rzadziej spotykana o srebrnych igłach, rośnie wolniej niż 'Conica' i ma szerszy pokrój.
'Maigold' - wolno rosnąca o wąsko stożkowatym pokroju i efektownych przyrostach wiosennych, jednak blaknących z czasem.

Tylko one mają drobniejsze igły i bardziej zbity pokrój niż zwykły świerk, ale do strojenia to czemu by nie.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: Papcio » ndz maja 17, 2015 9:58 pm

Kochana Tesiu! dzięki za szybką poradę! :*
Coś wybiorę, moja ślubna liczy na mnie już 42 lata i nie mogę jej zawieść :) (straszy, że odejdzie! tylko gdzie? :) ) Kabel już mam zakopany, miejsce wyznaczone a drzewka niet! Wiem, że może być maleńkie, ale niech będzie - babcia i tak się ucieszy!
Zielonym do góry!
Awatar użytkownika
Papcio
Weterani
 
Posty: 699
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:07 am

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: tereklo » ndz maja 17, 2015 10:09 pm

Kochany Papciu, cieszę się, że się cieszysz [blowkiss] Pozdrowienia dla Twojej ślubnej i niech nie odchodzi, choćby miała gdzie, bo i po co?
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: Papcio » ndz maja 17, 2015 10:17 pm

Pokazałem mojej Danusi to co napisałaś i bardzo się uśmiała! Dzięki!
a ten wzrok... bezcenne!!!
Zielonym do góry!
Awatar użytkownika
Papcio
Weterani
 
Posty: 699
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:07 am

Poprzednia

Wróć do Ogrodowe aranżacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron