aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Oczko wodne, kamień w ogrodzie, narzędzia, mała architektura, kompozycja rabat, ścieżki, trawnik, szklarnia itp

Postautor: Cebulka » pn paź 25, 2010 11:01 am

Jest ewentualnie pytanie, jaki masz zamysł na kształt rabaty i czy będziesz ciąć tą materię ściółkującą [haha]

Bo jedynym, ale istniejącym minusem agrotkaniny (tej tkanej a paseczków) jest to że 'siepie' się na brzegach, zwłaszcza jeśli byś jeździła koło niej kosiarką. W sklepie sprzedają obrębioną termicznie na brzegach, więc nie ma problemu jeśli uzyjesz tego 1,5m pasa w całości, obcinając tylko ile trzeba na końcu (można to szybko 'obrębić' za pomocą biurowego zszywacza [lol] ) - ale jeśli byś chciała wycinac węższe pasy pod poszczególe krzewy, to ja jednak proponuję Ci czarną grubą folię :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: amita » pn paź 25, 2010 11:05 am

Ja mam tę rabatę wykończoną plastikowym pasem dostępnym w każdym sklepie.Wtedy łatwo kosić i nic się nie strzępi.Dodatkowo trawa nie wrasta w rabatę.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: kra1013 » pn paź 25, 2010 6:04 pm

Tak jak Amita pisze, ale:
kra1013 pisze:...
Pod keře může být hnojivo. :)

Pod krzaczki daj też te "hnojivo" :)
kra1013
Ekoludki
 
Posty: 758
Rejestracja: pn lip 20, 2009 7:10 am

Postautor: amita » pt paź 29, 2010 7:04 pm

Maniu,widziałam taką rabatę.Dużo większa niż moja,wyglądała bardzo elegancko.Zrobiona w kwadracie, o ile dobrze przylukałam,bukszpany posadzone w trójkąty.Róże jasno różowe,kamień jak u mnie,drobny otoczak a nie grys/gres? [skrob] Nie udało mi się fotnąć,ale postaram się.Jeśli mnie jakaś straż czy ochrona nie pogoni,bo to eleganckie domiszcze jest ;>
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: kra1013 » pt paź 29, 2010 9:07 pm

Cebulka pisze: ...Bo jedynym, ale istniejącym minusem agrotkaniny (tej tkanej a paseczków) jest to że 'siepie' się na brzegach, zwłaszcza jeśli byś jeździła koło niej kosiarką.

I dlatego szkółkarze kupują na Allegro. Całą rolkę! Później takiej rolki "denka", na chwilę "spawają" lutlampą, albo palnikiem gazowym, takim jak do miedzianych rur.
Wiem, co mówię, bo tuż koło mnie jest szkółka i "facet" tak robi. Ważne, by tym palnikiem nie za krótko "przypiekać", ale i nie za mało. Rolka musi się rozwijać z "problemami", ale właściwy problem,to mają poszczególne paski agrotkaniny, bo tak "przypieczone", to nawet mając kilka przeplotów "luzu" i tak się nie wystrzępią. Zasypując na stałe ziemią, korą, czy kamykami można zapomnieć o "przypiekaniu". Folia, to naprawdę - na budowę.
Rolki są różnej szerokości, na ogół mnożnik 0,4 metra aż do 3,2 i wybiera się najszerszą dla własnego ogrodu potrzebną.
Nie kombinujcie z folią, ta też sie potrafi unieść i kosiarka "zatelepie".
kra1013
Ekoludki
 
Posty: 758
Rejestracja: pn lip 20, 2009 7:10 am

Postautor: amita » pt paź 29, 2010 9:22 pm

Nic nie zatelepie jak zrobisz obrzeża.Nie ma takiej opcji.A bez obrzeży to w ogóle robienie rabaty,jakiej kolwiek,zwłaszcza bez obsługowej mija się z celem.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: amita » pt paź 29, 2010 9:23 pm

Nic nie zatelepie jak zrobisz obrzeża.Nie ma takiej opcji.A bez obrzeży to w ogóle robienie rabaty,jakiej kolwiek,zwłaszcza bez obsługowej mija się z celem.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: kra1013 » pt paź 29, 2010 9:56 pm

Ja mimo wszystko "minę się z celem", bo winogrona na pewno będę uprawiał bez obrzeży. Tylko agrotkanina. Właśnie obrzeża przeszkadzają koszeniu, choć gdy są nisko, to nie.
kra1013
Ekoludki
 
Posty: 758
Rejestracja: pn lip 20, 2009 7:10 am

Postautor: amita » pt paź 29, 2010 10:07 pm

Rysiu,po to wymyślili podkaszarki :) Ale masz rację,winorośle są piękne same w sobie i nie wymagają dodatkowych upiększeń.Sałatkowe to inna sprawa,muszą mieć początek,koniec,kompozycję i dużo więcej z nimi roboty :D
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: kra1013 » sob paź 30, 2010 12:20 am

Mam podkaszarkę… Ale moje dłonie, znacznie dłużej ją trzymały w sklepie, niż w „terenie”. Chcę jej unikać.
Cebulka ma też rację, że jak się taka „nitka” z maty ( dobra – tkaniny ) w kosiarkę zaplącze, to wszystko „wciągnie”, ale u nas w szkółkach rzeczywiście wchodzą z folii, z agrowłóknny, a stosują agrotkaninę…
Świeczka, czy żarówka? Czas pokazał już, czy dopiero pokaże?
kra1013
Ekoludki
 
Posty: 758
Rejestracja: pn lip 20, 2009 7:10 am

Postautor: amita » sob paź 30, 2010 7:26 pm

Rysiu,a co tu ma czas pokazywać? Mam taką rabatę,z obrzeżami, nie narzekam i śmiało mogę polecić.Przecież nie poleciłabym nikomu nic czego sama nie sprawdziłam albo się zawiodłam.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Cebulka » wt lis 02, 2010 2:16 pm

amita pisze:Przecież nie poleciłabym nikomu nic czego sama nie sprawdziłam albo się zawiodłam.


No i o to chodzi własnie [super]

Dlatego ja polecam na słoneczne miejsca pod żwir folię, bo u rodziców tak jest i sprawdza się już... cholera, będzie z 10 lat :D
I totalne zero chwastów - podczas gdy na agrowłókninie czasem się jednak zdarzają, i się tego nie uniknie :)
Ale na przykład zdaje się Magdziołek miała/ma folię pod tarasem, gdzie jest ciągły cień zamiast słońca - i tam juz nie jest dobrze [rol]

Dobry pomysł z tym zgrzewaniem. Zwłaszcza jak komuś potrzebny większy metraż, to można się pokusić o kupienie sprzętu do tego. Ale powtórzę, że w małych ilościach polecam obrębianie zszywaczem [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: amita » wt lis 02, 2010 7:43 pm

Mnie się czasem na korze coś wysieje ;) ale na kamieniach jest ok.Chwaścior da radę wszędzie :) z tym,że jeden to nie tragedia :D Ona bardzo dobrze trzyma wilgoć,a na mokrym terenie lub w taki rok jak ten to aż zbyt dobrze.Ale przecież skoro róże i bukszpan to i rabata pewnie słoneczna.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: magdziołek » wt lis 02, 2010 9:15 pm

Ami, Cebulka miała pewnie na myśli to, że ja pod tarasem, gdzie nie dałoby się plewić, chyba, że na leżąco...;) mam właśnie rozścieloną grubą, czarną folię i na to rozrzucony żwir. I to nie bardzo się sprawdziło, bo czuć było pleść, grzyba itp... . W każdym razie, nie wyobrażam sobie innego rozwiązania, więc tak zostało i już nie czuć stęchlizny. Myślę, że folia już się podziurawiła i jakieś tam wietrzenie jest ;) .

W pozostałych miejscach w ogrodzie, czy to pod śnieżkami żwirowymi, czy na rabatkach kwitowych użyłam czarnej agrowłókniny, tej grubej, z sztucznego tworzywa. :) .
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: Sz_elka » śr lut 02, 2011 8:20 pm

Jako topikowy śledczy ;> z racji zbliżających się urodzin Dragonfly (35), próbowałam przypomnieć sobie, kto zacz i weszłam na profil, a tam strona www, której z żaden sposób nie można było otworzyć, ale Ela za pomocą dedukcji doszła (albo i nie [haha] ), że może to to ta strona [rol] http://www.ogrody-marzen.com.pl/realizacje/galeria.html i nawet dojrzałam tam (a może i nie [rol] ) podobieństwo niektórych założeń, zrealizowanych w Waszych ogrodach?!!! ;D
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Sz_elka » ndz paź 30, 2011 10:56 pm

Może komuś się przyda ta wiedza:
http://ebookbrowse.com/kwiaty-w-ogrodac ... d135215113
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: tereklo » sob lip 13, 2013 8:13 pm

Kamień w ogrodzie
Pajęczyca.jpg
Kamienny robak.jpg
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: koliberek » sob lip 13, 2013 8:41 pm

haha ale bajer :)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: Baś_22 » ndz lip 14, 2013 8:51 am

Ludzie to jednak mają fajne pomysły [prosi]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: tereklo » ndz lip 14, 2013 9:32 am

Rzeźby wykonane przez chirurga plastycznego - zdobią teren przed wejściem do kliniki ;> Facet kiedyś robił w drewnie, teraz w kamieniach, zbiera i przerabia otoczaki.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: tereklo » wt sie 27, 2013 9:44 am

drzewo.jpg
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: Cebulka » wt sie 27, 2013 11:40 pm

Z takim to bym uważała, jeszcze się krasnoludki zalęgną [ubaw]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: Emmi » śr sie 28, 2013 7:50 am

Ale fajny!! :D
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: cicho_borowska » śr sie 28, 2013 4:41 pm

A ja uwielbiam takie zabawne aranżacje. [super]
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: tereklo » czw mar 20, 2014 12:14 pm

bukiet.jpg
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: zomarel » czw mar 20, 2014 7:54 pm

Ale ładny bukiet [szok]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: Cebulka » pt mar 21, 2014 7:29 pm

Wygląda jak wiązanka ślubna - tylko trochę przyciężka [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: tomicron » sob mar 22, 2014 3:21 pm

Cebulka pisze:Wygląda jak wiązanka ślubna - tylko trochę przyciężka [lol]
Jakby panna młoda rzuciła to mogłaby "szczęśliwą" łapaczkę zabić LOL
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: Emmi » pn kwie 21, 2014 5:33 pm

Bomba!! [shock]
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: Yennyfer » wt sie 05, 2014 7:28 am

To drzewo jest przepiękne! Zmałpuję takie u siebie, mam na czym :-D

Będę miała to drzewo :-) Kolega - przyjaciel domu rzeźbi dla mnie drzwi i okna w prezencie [dance12]
Awatar użytkownika
Yennyfer
Weterani
 
Posty: 1374
Rejestracja: pn lut 09, 2009 6:34 pm

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: tereklo » śr maja 13, 2015 9:38 pm

1.jpg
2.jpg
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: aranżacja przestrzeni, rzeźby, kamień

Postautor: gruby miś » czw maja 14, 2015 1:44 pm

z fantazją :)
Awatar użytkownika
gruby miś
Weterani
 
Posty: 1701
Rejestracja: czw sty 15, 2009 12:21 am

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogrodowe aranżacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron