Ogrodowe i tarasowe ozdoby

Oczko wodne, kamień w ogrodzie, narzędzia, mała architektura, kompozycja rabat, ścieżki, trawnik, szklarnia itp

Ogrodowe i tarasowe ozdoby

Postautor: Emmi » sob sie 16, 2008 12:24 pm

Miałam problem z tytułem, najwyżej zmieni się go.
Mam na myśli różnego rodzaju rzeźby,fontanny, szczególnie krasnale czy grzybki, oświetlenia itd.
Mnie marzy się taka figurka wielkości krasnala, ale żeby miała otwór do którego można włożyć świecę, (taki wkład jak do lampek cmentarnych) i żeby taka figurka świeciła nocą. W ogóle chodzą za mną jakieś podświetlane elementy w ogrodzie. Dzień coraz krótszy, dłuższe wieczory, miło by było usiąść na tarasie czy popatrzeć przez okno na mieniące się elementy w wielkim ogrodzie.
Ostatnio zmieniony sob sie 16, 2008 3:07 pm przez Emmi, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: magdziołek » sob sie 16, 2008 12:37 pm

Emmi, Emmi, nie ma co, już wszystko jasne, złapałaś bakcyla ogrodowego [tuli] i tak trzymaj. Ogród o każdej porze roku może wyglądać pięknie np. dzięki tajemniczym oświetleniom. Temat super.
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: Emmi » sob sie 16, 2008 1:22 pm

Bakcyl nie bakcyl u mnie jest tak ciemno jak w [...] hymmm albo i ciemniej. Przyznam się, że wychowalam się z ogrodem oświetlanym przez okna blokowe i tej takiej delikatnej, sennej poświaty w ogrodzie mi brakuje. Muszę dodać, że zawsze pasjonowało mnie światło świec stojących, czy migoczących lampionów. Dla prowizorycznego światełka wśród roślin jestem wstanie zaakceptować lampki cmentarne, może te bardziej neutralne, byleby coś mi gdzieś migotało :) W zeszłym roku, kiedy taras miałam niezabudowany myślałam właśnie o poustawianiu na brzegach tarasu własnie takich lampek- świeczek, ale zbliżały się święta jesienne i nie bardzo wiedziałam, jak to odbierze środowisko. W tym roku myślę, że coś pokombinuję aby oświetlić troszkę ogród i taras. Tylko jeszcze nie wiem jak [scrob]
U Ciebie są lampki, pamiętam ze zdjęć, cudnie wygląda to zimą, kiedy śnieżek opruszy ogród.
Podoba mi się też żaba stojąca czy leżąca na kamyczku czy przy rabatce. W ogródku miałam wiszące kamyczki grające na wietrze, też o tym myślę . To takie drobiazgi miłe dla ucha i oczu :)
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: magdziołek » sob sie 16, 2008 1:43 pm

Emmi, a dlaczego zaraz "lampki cmentarne"? Wystarczą stare wysokie szklane lampki do win, czy do koktajli...... , kształtne beczułkowate słoiczki, wysokie szklane miseczki czy doniczki i do nich wstawiasz wkłady-świece, takie płaskie, niskie używane do lampek zapachowych... . Zawsze możesz zabawić się w malowanie tych szklanych naczynek i wtedy jak witraże będą wyglądały te Twoje lampki... . W mojej altance nie ma prądu. Pod sufitem wisi lampka zrobiona z dwóch odwróconych misek kuchennych metalowych. Wiszą na łańcuchach, w środku stoi kolorowa gruba świeczka. Nie chcemy prądu w altance stąd ten wynalazek. Zrobię zdjęcie jak się pogoda poprawi i przestanie padać.
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: Emmi » sob sie 16, 2008 2:51 pm

hymmm... mnóstwo fantastycznych podpowiedzi, dzięki [tuli] Dlaczego lampki cmentarne? Ponieważ mają osłonki przed deszczem i mimo złej pogody będą świecić :) Poddałaś mi myśl, ze słoiczkami i nakrętkami podziurawionymi gwożdziem co by powietrze wchodziło, a może to wystarczy aby deszcz nie zgasił [skrob] To może być ciekawe. Mam namiary na zrobienie lampionów z puszek ... słoiki to rzecz u nas deficytowa, bo zbieramy na przetwory. Akurat tego roku niewiele mąż zrobił, ale dlatego, że i owocu własnego mało. Więc słoików mąż mi może nie dać ruszyć [rol] Ale puszeczki... [lol]
Koniecznie zrób zdjęcie, bardzo jestem ciekawa jak to wygląda. Mam nadzieję, że jeszcze inne osoby dołączą do tematu :)
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: amita » sob sie 16, 2008 6:42 pm

Emmi,w castoramie mają lampy solarne po 7 zeta.Może coś takiego jako oświetlenie?Ja chciałam kupić,ale przecież mi zakoszą.Ach i były super żółwik,żabka,ślimak,właśnie takie figurki.Cena ok.20 zeta.Żółw chyba 34.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Cebulka » sob sie 16, 2008 10:02 pm

Widziałam kiedyś taką strasznie fajną żabę... Wiadomo, z figurkami trzeba trochę uważać, bo można przesadzić... [devil]
Ale tamta żaba była super, taka pękata, z wielkim brzuchem, uśmiechnięta i nie błyszcząca tylko taka matowa. Bardzo żałuję, że jej nie kupiłam :( Bo jak już się zdecydowałam, to nie było [cry]
Tak że jak coś się wam spodoba, i czujecie porozumienie duchowe z jakąś figurką - bierzcie [haha]

Ja też uwielbiam świece (kobiety mają coś z tym ogniem - może to jeszcze z jaskiń? [lol] ). W Ikei jest teraz spory wybór lampionów na świece więc... mam ich kilka [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Emmi » ndz sie 17, 2008 6:39 am

Oo! Amitko [tuli] wielkie dzięki. Patrzyłam ostatnio po ogrodowych centrach, to niedużego karasnala trafiłam za 40-coś zł :( No jak dla mnie za drogo.
Cebulko [tuli] masz rację, coś jest w tych żabach :D Ja kiedyś trafiłam taką leżącą na plecach ala leżący człowiek, świetnie to wyglądało :) Mnie w ogóle żaba jako ozdoba się podoba, nawet figurki do domu. Teraz to jeszcze nie mam gdzie tego ustwiać, ale coś mi się zdaje, że jak inni kolekcjonują słonie, tak ja będę miała dom pełen żab :D A w naturze ich się brzydzę [skrob]
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: tuurma » ndz sie 17, 2008 8:36 pm

Emmi, jeżeli te cmentarne znicze budzą złe skojarzenia, to może coś co się chyba zwie "latarnie sztormowe" czyli takie metalowe zamykane, albo wysokie szklane, dość szerokie pojemniki bez góry (zmieści się w nich nawet grubaśna świeca, wiatr ich też łatwo nie zagasi). Na tarasie czy w altanie powinna się sprawdzić także poczciwa lampa naftowa.

Co do rzeźb, to masowa produkcja (patrz krasnale) nie bardzo do mnie przemawia... Ewentualnie nieduże figurki typu żółw, żabka czy ślimak z żeliwa czy innego materiału (byle nie jaskrawe barwy i sztuczne tworzywa... ugh :( ) Widziałam też pięknego ślimaka wyrzeźbionego w sporym kamulcu (tak ze 40x60cm około). Takiego to bym chciała :)

U znajomych stoi sporo dużych figur drewnianych (dostali od jakiegoś rzeźbiarza). Są dość mocno schowane pod gałęziami dużych żywotników (dawniej pewnie bardziej się rzucały w oczy, ale drzewka urosły). Ciekawie tak wypatrzyć te postacie, jak się człowiek bliżej przyjrzy ogródkowi. Są już bardzo zniszczone, spękane, ciemnoszarej barwy - jak to drewno pozostawione na działanie sił natury.

Gdzieś na stronach firmy Hortulus są zdjęcia, a na jednym z nich, nad oczkiem wodnym kwartet żab - niektóre siedzą na brzegu i śpiewają, czytając nuty, inne stoją z instrumentami (albo i odwrotnie).

Reasumując - jeśli już rzeźby w ogrodzie, to preferowałabym jednak kawałek sztuki (choćby i ludowego świątka). Rozwiązanie ma jedną wadę - trzeba artyście zapłacić. A się cenią, bestyje :( Ja niby jestem w niezłej sytuacji, bo teściowa właśnie w kamieniu pracuje, ale z kolei ciężko jej się rozstać z owocami pracy - więc stoi nam tylko w salonie jedna ceramiczna dziewczyna, co ma w głowie dziurę na doniczkę :)
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: Emmi » czw sie 28, 2008 2:28 pm

Tuurma :) szukałam w necie tych ,,lamp sztormowych,, ale jakoś nie mogę do ncih dotrzeć, ale z opisu coś mi tam świta w łepetynce :) Ostatnio jestem tak spragniona światła w ogrodzie, że przymierzam się do zakupu największych puszek jakie są z groszkiem czy kukurydzą i potem z nich coś zrobienie, wsadzenie w środek świeczki i na przód.
Krasnale i inne rzeźby uwielbiam, ostatnio widzieliśmy z synem świnkę leżącą na plecach, taką przejedzoną :D prześliczna.
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: kotkaaa » czw wrz 03, 2009 4:39 pm

Emmi popatrz kto tam nieśmiało wygląda zza doniczki
Obrazek
Awatar użytkownika
kotkaaa
Weterani
 
Posty: 575
Rejestracja: pn cze 04, 2007 8:02 pm

Postautor: kotkaaa » czw wrz 03, 2009 4:48 pm

I jeszcze światełko ze słoneczka działa toto parę lat moje mają białe światło i dość mocne ,mam też okrągła z przeżroczystą osłoną ale to nie to szukaj mlecznych polecam i pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
kotkaaa
Weterani
 
Posty: 575
Rejestracja: pn cze 04, 2007 8:02 pm

Postautor: belva » czw wrz 03, 2009 8:09 pm

Emmi kiedys podswietlilismy podjazd porcelanowymi czaszkami ze swieczkami wewnatrz.. [diabel]

Bylo to na halloween ;)
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Emmi » sob wrz 05, 2009 7:28 pm

[haha] Kotko, widzę, że u Ciebie też zółw mieszka, tylko grzeczniejszego gatunku, bo nie trzeba go szukać ;) Cały ten rok testowaliśmy taką ogrodową lampeczkę na słoneczko i... słabiuchno wypadła, będziemy szukać jeszcze jakiejś innej... może zbyt tandetną kupiliśmy, bo widzę, że masz jakieś zupełnie inne. A może ja też mam przezroczystą osłonkę? Musze sprawdzić :)
Belva :) fajny pomysł :D
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: amita » sob wrz 05, 2009 10:37 pm

Emmi,swojego czasu jeździliśmy ze znajomymi na ryby i oni mieli takie solary.Nie powiem,że dałoby się (a to i tak z reguły nie jest czas i miejsce) ksiązkę poczytać,ale swiatlo było na tyle intensywne by zachować pełne uzębienie w gąszczu linek,wędek,krzewów i innych .Może faktycznie te były jakieś kiepskiej jakości [?] ,choć znajomi na pewno nie zbankrutowali na swoje.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: kotkaaa » wt paź 13, 2009 5:32 pm

Nie wiem czy to ozdoba dla mnie raczej tak,taki mini skalniaczek ,stoi sobie na schodeczkach
Obrazek
Awatar użytkownika
kotkaaa
Weterani
 
Posty: 575
Rejestracja: pn cze 04, 2007 8:02 pm

Postautor: Baś_22 » śr paź 14, 2009 2:41 pm

Mini ale bardzo piękny [brawo]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: kotkaaa » śr paź 14, 2009 5:05 pm

dzięki Basieńko,na dnie doniczki są mini narcyzki :P
Awatar użytkownika
kotkaaa
Weterani
 
Posty: 575
Rejestracja: pn cze 04, 2007 8:02 pm

Postautor: magdziołek » czw kwie 29, 2010 3:42 pm

Mało zdjęć, mało... :( a już miałam nadzieję, że coś podpatrzę ;) .
Belvo, może zrób zdjęcia Twoim pięknym donicom ogrodowym i tarasowym i wstaw je do tego tematu... .
Może jeszcze ktoś się pochawali, jakimiś ozdobami tarasowymi i ogrodowymi. Może ciekawe oświetlenia albo właśnie donice, zegary słoneczne, a może konewki, dzbanki itp... .
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: belva » pt kwie 30, 2010 2:34 am

Magdziolku postaram sie zrobic im fotke jutro. Mam u siebie rodzinke i jestem ojropnie zajeta przy dzieciach. Czlowiek nie jest przyzwyczajony juz do takiego calodniowego pilnowania dzieci :?
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Sz_elka » wt maja 25, 2010 9:17 pm

U wejścia do Zamku w Rogowie Opolskim dojrzałam taką przeuroczą kompozycję: Obrazek

Chętnie bym zaopiekowała się tą parą traperów! ;>
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Cebulka » śr maja 26, 2010 9:08 am

O, czyżby pomysł co zrobic z moimi lekko rozlezionymi górskimi butami? ;>

Tylko cholera nie są tak ładne jak te tu... [skrob]
Ale drenaż mają, to sprawdzone [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: magdziołek » śr maja 26, 2010 4:19 pm

Super :)
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: belva » czw maja 27, 2010 7:52 pm

Magdziolku zaczelam robic fotki dla ciebie. N arazie na frontowym tarasie mam takie donice.Jest ich 9 . W nich choduje wszystko. Od poziomek przez hortensje do bukszpanow na nozce :)
Sa one dosc wysokie i szerokie. Takie ogrodki dla tych co nie lubia sie schylac
Obrazek

;)


Obrazek
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: magdziołek » czw maja 27, 2010 8:06 pm

Dzięki Belvo, super, właśnie o takie fotki mi chodziło :) . Piękne są te Twoje donice.
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: Emmi » śr cze 09, 2010 6:19 am

Przedstawiam Wam kamiennego cudaka :)

Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: magdziołek » śr cze 09, 2010 7:44 am

Emmi a nie rozsypie się ten "cudaczek" ? ;)

Tak wyglądają półki w narożniku tarasu i dzbanki dokupione w tym roku: Obrazek

Nie mogę znaleźć zdjęcia z dokupionymi dzbankami :( . Poszukam później. Ten jeden dzbanek to z ubiegłego roku.
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: Emmi » śr cze 09, 2010 8:43 am

magdziołek pisze:Emmi a nie rozsypie się ten "cudaczek" ? ;)



stoi od niesiąca i nic się nie dzieje :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » pn cze 14, 2010 2:48 pm

Ciągle nie moge się zdecydować czy uważam, że lampy solarne są ładne czy brzydkie [skrob]

Chociaż muszę przyznać, że u mojego dziadka nienajbrzydziej wyglądają... [prosi]
Obrazek Obrazek Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Emmi » wt cze 15, 2010 5:09 am

Mnie się one bardzo podobają :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: magdziołek » wt cze 15, 2010 7:05 am

Sprytne wieszaczki :) . Czy one były kupowane osobno?
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: Cebulka » wt cze 15, 2010 9:14 am

Magdziołku - całe lampki, oba typy były kupione w Castoramie tej koło nas :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Następna

Wróć do Ogrodowe aranżacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości