Ogrodzenia

Oczko wodne, kamień w ogrodzie, narzędzia, mała architektura, kompozycja rabat, ścieżki, trawnik, szklarnia itp

Postautor: amita » czw paź 01, 2009 9:54 pm

Ja tak tylko przypominam,skuli "dobrych sąsiadów" że wycięcie ligustra powyżej lat 5 grozi karą grzywny.
Sąsiad ma liguster między naszymi działkami,i te super rokety(za nic nie wiem co one za jedne) ostatnio zasugerował /płacenie abonamentu/ [lol] za doznania estetyczne [diabel] No,jakbym była kłótliwa,to nie ma metra od granicy i zacienia mi...Abonament wynosi piwko za dzień wspólnie spędzony ;) Tylko trwa dogadanie kto komu stawia :) czy on mi za to,że cień,czy ja jemu,że ładny.Powiem Wam,że dobry sąsiad nie jest zły.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: mietek » pn paź 05, 2009 8:46 pm

beza pisze:Oj, faktycznie bidny ten ligustr [rol] teraz dopiero się przyjrzałam :o
A ja myślałam, że ligustr to na każdej glebie wyrośnie :?


ligusrt ligustrowi nie równy [lol] , a ja już nie walczę z otoczeniem (bardzo bidnym z resztą) raczej staram się znaleść "przyjazne rośliny tubylcze" i te sobie przysposobić [lol]

M.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: belva » ndz paź 11, 2009 11:58 pm

mietek pisze:
beza pisze:Oj, faktycznie bidny ten ligustr [rol] teraz dopiero się przyjrzałam :o
A ja myślałam, że ligustr to na każdej glebie wyrośnie :?


ligusrt ligustrowi nie równy [lol] , a ja już nie walczę z otoczeniem (bardzo bidnym z resztą) raczej staram się znaleść "przyjazne rośliny tubylcze" i te sobie przysposobić [lol]

M.



Mietku a czy te choinki mlode to sam produkujesz czy kupujesz??

Bezo dopiero teraz doczytalam sie o berberysie i mysle ze to wspanialy pomysl z tym aby posadzic przed siatka.. oraz te kolce tez do mnie przemawiaja.. [diabel] Choc mam nadzieje ze nie bedzie nikogo kto chcialby sie tak blisko z moja siatka kumac :D

JEDYNE to czy berberys bedzie lubial brzoze i .. czy bedzie juz mial liscie w maju.. bo ja w maju bede przyjezdzac i caly ogrod ma byc urzadzony pod tym katem..
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: beza » pn paź 12, 2009 10:56 am

Belvo, z tego co wiem to berberys nie jest zbyt wybredny jeśli chodzi o glebę, to i pod brzozą powinien dać sobie radę.
Berberysy, jak większość krzewów kwitnących wiosną powinien mieć już liście w maju. Teraz o tej porze ma mnóstwo owoców.
kwiaty kwitną nawet wtedy,
gdy nikt im się nie przygląda...

Phil Bosmans
Awatar użytkownika
beza
Weterani
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt lip 17, 2007 11:36 am

Postautor: belva » pn paź 12, 2009 12:32 pm

beza pisze:Belvo, z tego co wiem to berberys nie jest zbyt wybredny jeśli chodzi o glebę, to i pod brzozą powinien dać sobie radę.
Berberysy, jak większość krzewów kwitnących wiosną powinien mieć już liście w maju. Teraz o tej porze ma mnóstwo owoców.



Czy masz jakies fotki?? Na dzialce jest jeden berberys ale pod choinkami i nie jest zbytnio wyrosniety.. aby miec pojecie jak to wygladaloby w roli zywoplotu??
Czy berebrysy dobrze sie rozmnarzaja przez talee??

\Jak szybko rosna bereberysy??
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: mietek » pn paź 12, 2009 3:49 pm

belva pisze:Mietku a czy te choinki mlode to sam produkujesz czy kupujesz??


Tradycyjnie pozyskiwane metodą gospodarczą zwaną: capcarapcap [lol]

Jak grzyby nie rosną to można pozyskać inne dobra, niektóre samosiejki rosną tak gęsto, że niegodzi się im nie pomóc ;)

M.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: belva » wt paź 20, 2009 10:48 pm

mietek pisze:
belva pisze:Mietku a czy te choinki mlode to sam produkujesz czy kupujesz??


Tradycyjnie pozyskiwane metodą gospodarczą zwaną: capcarapcap [lol]

Jak grzyby nie rosną to można pozyskać inne dobra, niektóre samosiejki rosną tak gęsto, że niegodzi się im nie pomóc ;)

M.



Bardzo fajny sposob.. ale czy to legalne jest??

Przyszedl mi do glowy jeszcze jeden krzew bardzo szybko rosnacy i pachnacy cudnie na jesieni.. Eleagnus.. Jest w dodatku zimozielony i kolor tez fajny. Co wy na to??
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Cebulka » śr paź 21, 2009 6:40 am

Belvo - Eleagnus to po polsku oliwnik. U nas jest raczej mało popularny - choć widziałam go parę razy wśród 'zieleni miejskiej' ;)

Jak chodzi o tempo rośnięcia berberysów, to widziałaś te u Koli - cofnij sie w czasie w jej ogrodzie, powinna być informacja kiedy były sadzone, a może i zdjęcia jakie wtedy były :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: belva » pt paź 23, 2009 11:35 pm

Cebulko ale czy to na pewno ten bo u naj niestety jest ich wiecej rodzai i jeden wysiewa sie okropnie..

Druga rzecz.. czy on w Polsce traci liscie na zime?? U na nie traci i dlatego jest fajnym krzewem.. Z jego dlugasnych galazek mozna robic rozne ozdoby, wianki etc..

Pojde zobaczyc te berberysy Koli..Cos Koli nie widac nigdzie.. moze zepsul jej sie komputer?
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: kotkaaa » ndz paź 25, 2009 7:00 am

niestety Belwo berberysy na zimę są łyse :P
Awatar użytkownika
kotkaaa
Weterani
 
Posty: 575
Rejestracja: pn cze 04, 2007 8:02 pm

Postautor: Onaela » ndz paź 25, 2009 10:12 am

Berberysy cą piękne,zwłaszcza te ,które mają listki w kolorze burgunda.Ale mnie podobają sie najbardziej w żywopłotach strzyżonych,bo nieprzycinane,albo słabo przycinane są jakieś takie .... lużne ;) i nie przyciągają tak wzroku :D
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: mietek » wt paź 27, 2009 10:02 pm

belva pisze:Bardzo fajny sposob.. ale czy to legalne jest??


Pewnie, że może być legalne [lol] idziesz do leśniczego, mówisz mu co i gdzie spodobało się zielone, a ten wyda zgodę i już. Jak potrzebna jest większa ilość (kilkaset szt.) to czasem trza zapłacić - cena z 2007 okolice Sulęczyna 30-50 gr/ szt. - przy czym dwie szt. liczone były za jedną na wypadek gdyby słabo się przyjmowały [haha]

Las czy pole nie polecam brania czegokolwiek bez zgody gospodarza - a że zazwyczaj się zgadzają i zamiast wrogów możemy dotatkowo pozyskać nowe znajomości... [lol]

pozdrawiam M.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: belva » czw paź 13, 2011 1:58 pm

Czesc kochani. Moze juz wam to pokazywalam ale jeszcze odswieze.. bo pomysl genialny na moj gust :D

Normalna siatka ktora mysli ze jest ...... cudna ;)


http://www.lacefence.com/
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: gruby miś » czw paź 13, 2011 2:43 pm

koronkowe ogrodzenia! [shock]
bardzo oryginalne [super]
Awatar użytkownika
gruby miś
Weterani
 
Posty: 1701
Rejestracja: czw sty 15, 2009 12:21 am

Postautor: tereklo » pt paź 14, 2011 8:11 am

A ja mam dobre doświadczenie żywopłotowe ze śliwkami mirabelkami. Zbiera się dojrzałe owoce (mogą być gnijące albo już obgniłe) spod starych śliw (przydrożnych). Wrzuca się toto łopatą na wzruszony grunt i czeka. W drugim roku trzeba przyciąć kilka centymetrów nad ziemią. Zalety: dobrze się formuje, tani nakład sadzonek, gęsty kolczasty płot nie do przebycia przez zwierzynę, nie przemarza, jeśli dopuścimy do kwitnienia (rzadko albo wcale nie cięty) to i widok cudny.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postautor: belva » pt paź 14, 2011 1:40 pm

No i mirabelki mozna zjesc :D
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

ogrodzenia

Postautor: zomarel » pt paź 14, 2011 11:09 pm

Czy mirabelkowe ogrodzenie nie przydałoby sie Borusi!Leśna zwierzyna mniej szkód robiłaby,a i pestki znalazły by się [lol]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Postautor: cicho_borowska » sob paź 15, 2011 7:52 am

Też tak myślałam, że się mi przyda i wrzuciłam dwa wiadra na próbę na odcinku około 20m. Rosną, ale tak pooooooooowoli. Pewnie dlatego, że tam gęste trawy i w trawach sobie muszą jakoś radzić. Trochę im te trawy wyrywam, żeby miały choć mały oddech. Wierzę w nie mocno, że jak już się porządnie ukorzenią pójdą do góry. U mnie płotu jest pół kilometra, to pielić nie będę... Robić taki porządny żywopłot też się trochę mija z celem, bo zrobienie odcięcia, żeby trawy nie wrastały, wykładanie włókniną, wysypywanie korą... Koszty większe niż przy robieniu siatki. Dla towarzystwa chcę im dosadzić dzikiej róży, bo ona też wytrzymała i kująca. :)

Uważam, że takie naturalne płoty są piękne, zwłaszcza, w naturalnym środowisku i bardzo pożyteczne i dla ludzi i dla zwierząt. :)
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: belva » sob paź 15, 2011 7:51 pm

wrzuciłam dwa wiadra na próbę na odcinku około 20m


A nie za gesto wyszly?? Moze dlatego rosna powoli?
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: amita » sob paź 15, 2011 8:05 pm

Borosiu, [super] pomysł. A z róży to i żenichę można zrobić :D Sorki,nie pamiętam jakie żet [oops] w nalewce z dzikiej róży.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Sz_elka » sob paź 15, 2011 10:10 pm

amita pisze:A z róży to i żenichę można zrobić :D Sorki,nie pamiętam jakie żet [oops] w nalewce z dzikiej róży.

Ważne, że smak pamiętasz! :P Mniam!!! ;D
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: magdziołek » pt paź 28, 2011 5:54 pm

Też w tym roku, wiosną na łące posadziłam 10 krzaków róży jadalnej :) będzie nalewka oj będzie [haha] tylko kiedy :?
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: Cebulka » pt paź 28, 2011 5:57 pm

O, świetnie, już wiem w takim razie od kogo będzie można trochę odrostów korzeniowych wziąc ;>
Zanim to będzie aktualne to tak ci się rozrosną że na pewno będziesz je poskramiac i ciąc i kopac [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ogrodzenia

Postautor: belva » ndz paź 07, 2012 11:09 pm

Caly czas mysle o zywoplocie w Polsce...... ale niestety musze i tak zmienic siatke. Ile kosztuje metr siatki czy ktos sie orietuje?
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re:

Postautor: tereklo » pn paź 08, 2012 6:37 am

magdziołek pisze:Też w tym roku, wiosną na łące posadziłam 10 krzaków róży jadalnej :) będzie nalewka oj będzie [haha] tylko kiedy :?


Jaka to jest róża jadalna, to nie każda można przerobić na nalewkę? [skrob] Jak Ci te róże rosną, Magdziołku.

Belvo, siatka siatce nie równa, przykładowa oferta za metr kwadratowy:

Powlekana:
drut 2,8mm; wys. 150cm lub 125cm - 6,20zł/m² (na ogrodzenia prowizoryczne)
drut 3,2mm; wys. 150cm lub 125cm lub 100cm - 6,85zł/m² (ekonomicznie poliuretan)

drut 3,6mm; wys. 150cm lub 125cm - 8,90zł/m² (super towar!)
drut 3,9mm; wys. 150cm lub 125cm - 12,90zł/m² (wytrzymałość około 40 lat)
drut 4,1mm; wys. 150cm lub 125cm - 13,80zł/m² (wytrzymałość około 50 lat)
Stalowa ocynkowana:
drut 2,5mm; wys. 150cm lub 125cm - 7,90zł/m²
drut 2,8mm; wys. 150cm - 9,50zł/m² (solidny towar)
drut 3,5mm; wys. 150cm lub 200cm - 13,90zł/m² (wspaniała na kojce dla zwierząt)
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Ogrodzenia

Postautor: Cebulka » pn paź 08, 2012 9:43 am

Tańsze są siatki sztywne, z takiego cienkiego drutu (zobacz w moim temacie działkowym) a takie z małymi oczkami, rozciągane na drutach są droższe, zwłaszcza jeśli są czymś powlekane.
Ale z kolei droższa jest robocizna, bo to trzeba paru chłopa albo sprzęt żeby to naciągnąć :)

Niezłą alternatywą na szybką produkcję niezbyt brzydkiego ogrodzenia są też panele Betafence czy podobne :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ogrodzenia

Postautor: belva » pn paź 08, 2012 11:57 am

No taaaa niestety tak myslalam ze to nie bedzie proste..... [pech]

Panele betafence sa fajne ale ja mam ten problem drzew rosnacych w siatce.

Jednym slowem ogrodzenie musi byc miekkie i elastyczne aby naokolo tych drzew sie owijalo.
Dlatego zywoplot to jedyne wyjscie
Zapomnialam o tym mirabelkowym. Mirabelek normalnych mam na dzialce dwie..

Z tylu bedzie leszczynowy.... oczywiscie jezeli wyjdzie mi moj projekt zazielenienia ucietych do polowy leszczyn.
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Ogrodzenia

Postautor: Cebulka » pn paź 08, 2012 6:48 pm

Belvo, nie wiem jak będzie wyglądała siatka jak ją wokół drzew owiniesz [skrob] [haha]
Może pomoże cofnięcie lub wysunięcie ogrodzenia, tak żeby było i ogrodzenie i żywopłot?

Oczywiście może być też sam żywopłot, na przykład takie berberysy jak u Koli :)
Tu pod blokiem jest żywopłot, a w nim ukryte słupki i pociągnięte między nimi dwa druty - takie coś też by omijało drzewa a stanowi lepszą barierę niż same rośliny :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ogrodzenia

Postautor: belva » pn paź 08, 2012 9:52 pm

Cebulko siatka juz jest. Chodzi o to ze jest przerdzewiala i trzeba ja zmienic..Drzewa sie w nia wepchnely i jest troche krzywa.

Nowa siatka moze byc w tym samym miejscu tylko ze przykryta zywoplotem. Mam tez duzo roz rugosa ktore moga tez stworzyc zywoplot
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Ogrodzenia

Postautor: belva » wt sty 15, 2013 2:14 pm

Zmieniam projekt. Zrobie normalne nowe ogrodzenie metalowe ( aluminiowe i juz. ) Zywoplot zakryje mi zbytnio widok na front domu. Musze miec pusto aby sasiedzi mieli oko na to co sie dzieje.
Drzewo trzeba bedzie ogrodzic jakims okraglym plotem.

Czy macie jakies pojecie ile kosztuje normalne metalowe ogrodzenie ze slupkami i brama?
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Ogrodzenia

Postautor: magdziołek » czw lut 21, 2013 9:04 pm

Nie mam pojęcia :( . Najtańsza chyba jest tzw siatka autostradowa... chyba Cebulka ma tak ogrodzoną obecną działeczkę.
Ja mam słupki betonowe, podmurówki też a wypełnienie drewniane. Brama wjazdowa i bramka też są wypełnonwe drewnianymi "balaskami" tak to się nazywa?
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Re: Ogrodzenia

Postautor: Cebulka » czw lut 21, 2013 10:35 pm

Nie wiem :(

My mamy siatkę leśną, słupki sosnowe, robocizna własnoręczna :D

Ale moja siostra ma słupki metalowe i naciąganą siatkę oraz bramę, dopytam czy jeszcze pamięta ile zapłacili :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Poprzednia

Wróć do Ogrodowe aranżacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron