propozycje podjazdu

Oczko wodne, kamień w ogrodzie, narzędzia, mała architektura, kompozycja rabat, ścieżki, trawnik, szklarnia itp

propozycje podjazdu

Postautor: Emmi » pn sty 29, 2007 1:01 pm

Bardzo proszę o wszelkie rady i fotki Waszych i ewentualnie widzianych u znajomych pomysły na podjazdy i może chociaż pare słów jak się Wam one sprawują?
dziękuję :)
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: lucysia » pn sty 29, 2007 2:43 pm

Ja Emmi jestem za brukiem.Ładnie komponuje się z krajobrazem wsi i jest naturalny.Tylko nie wszędzie kamień jest dostępny.Jak będę mogł to zrobię fotkę mojego bruku przy wiacie.
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Emmi » pn sty 29, 2007 6:43 pm

:D czekam na fotkę. Przeglądałam w czasopismach i w necie i niby jest wiele propozycji, ale wszędzie gdzie widzę, to z takim rozmachem zrobione, że wydaje mi się, że to bardzo droga inwestycja. A ja oprócz tego, żeby było trwałe, ładne i takie pasujące właśnie z naturą, to chciałabym, żeby jeszcze można było samemu to zrobić i w jakiejś sensownej cenie żeby było. A jak nie samemu to żeby ta robocizna nie była jakaś droga...
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: lucysia » pn sty 29, 2007 8:03 pm

Ok.Jak tylko śnieg zniknie zrobię fotkę.Tylko jeszcze musi mnie ktoś nauczyć jak zmniejszać żeby tutaj wysłać. :wink:
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Emmi » wt sty 30, 2007 11:35 am

Jak by co to na mojego @ prześlij to spróbuję zmniejszyć i jak będzie dobrze, to wstawisz...
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: lucysia » sob lut 03, 2007 4:19 pm

obiecany bruk: Obrazek Obrazek
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Emmi » ndz lut 04, 2007 1:20 pm

świetnie to wygląda! :D Dobrze widzę, że masz te kamienie jako sam podjazd przy garażu? Ciekawa jestem jak by to wyglądało, jakby tak więcej tego kamienia ułożyć? Myślę też o kawałku drogi do garażu...
hym...
dzięki za fotki[buziak]
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: saginata » ndz lut 04, 2007 5:25 pm

Mój bruk nie jest taki piêkny.Te¿ mamy z kamieni-twardych-jednak ciosanych-z kamienio³omu.Dowiedzieli¶my sie o rozbiórce starych obór dla byd³a-i kupilismy bardzo tano.A kostka jest ciekawa-róznych wymiarów.Najpiêkniej bruk wygl±da gdy deszcz go wymyje-takie kolory ¿ó³ci,kremu,bieli po bez.Mamy u³o¿ony w karo-od bramy i furtki wychodzi ca³o¶æ-tak z 1m-a potem biegn± pasy,przy domu pociagniête jako opaska[szerzej]-wchodz± sobie nieregularnie w trawnik-i te¿ jest fajnie.Teraz jednak le¿y ¶nieg-i tylko miejscami jest widoczny.
saginata
 

Postautor: Emmi » ndz lut 04, 2007 5:53 pm

Jak o deszczu przeczytałam, to tak się zastanawiam, czy taki bruk z kamieni nie jest śliski...?
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: saginata » ndz lut 04, 2007 6:23 pm

Nie-kamieñ jest chropowaty-¿adnego po¶lizgu :D
My¶lê,¿e ten nowoczesny-kostka brukowa móg³by byæ ¶liski-chocia¿ teraz te¿ robi± z wg³êbieniami
saginata
 

Postautor: Emmi » ndz lut 04, 2007 6:34 pm

acha:) to dobrze, bo kamień mokry jakoś tak skojarzył mi się z czymś śliskim.

Mąż myśłi o kostce, ale mnie się wydaje, że to bardzo droga inwestycja z której moglibyśmy zrezygnować na rzecz czegoś tańszego...
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: saginata » ndz lut 04, 2007 6:52 pm

Kostka jest piêkna-ale kojarzy sie z nowoczesno¶ci±-a ja mam drewniany p³ot typu my¶liwski,malwy pod plotem-to gdzie tu pasuje kostka???Ale najwa¿nieszy byl jednak koszt-przy budowie i wykoñczeniach domu koszty i tak s± wystarczajaco du¿e-na czyms trzeba próbowaæ oszczêdzaæ-a do tego wjazd mam orginalny :lol:
saginata
 

Postautor: Emmi » pn lut 05, 2007 9:24 am

saginata//:) podobnie i ja podchodzę. A z tą kostką to rzeczywiście dobrze powiedziane, że ona nie do każdego stylu pasuje.
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: lucysia » pn lut 05, 2007 10:30 am

podpisuję się obiema ręcami!!Nie ma jak naturalne,pasujące do otoczenia!Sąsiad ma wylany beton tak około 10-13 m.Kruszy sie i nic pięknego!
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Emmi » śr lut 07, 2007 12:43 pm

Lucysiu :) no właśnie! Przyznam się, że mieliśmy z małżonkiem zakusy na podjazd betonowy. Jako, że jakoś tak trochę noskiem kręciłam marszcząc się przy tym :lol: to mąż wpadł na pomysł, że może coś dodamy do tego betonu, aby kolorku czy jakiejś ,,mozaiki,, mu dodać. Pomysł sam w sobie przeszedł, ale w końcu upadł, bo mieliśmy duże wątpliwości jak trwały będzie i czy właśnie nie zacznie się kruszyć. Ja [przypomnę] jestem zakręcona na punkcie kamienia, więc wszystko co mogę z niego zrobić bardzo mi się podoba :) Z tego co obserwuję mąż też lubi ten rodzaj dodatku ogrodowego,czy przydomowego.
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: saginata » pt lut 23, 2007 1:15 pm

Emmi-i jaki wjazd wybrala¶-z czego robiony?Czy masz dostêp do kamienia takiego jak Lucysia?
saginata
 

Postautor: Emmi » pt lut 23, 2007 1:26 pm

Nadal zastanawiamy się. Długo utrzymywała się jednak kostka, ale chyba jednak mąż da sobie z nią spokój. Mnie bardzo podoba się ten pomysł z kamieniem i ostatnio mąż przyznał się, że wie gdzie można zakupić jakieś ,,płaskie kamienie,, na podjazd. Już na topiku ktoś o nich pisał i też mi się bardzo podobały. Zastanawiam się jak by wyglądał cały podjazd od bramy wjazdowej na działce do garażu w takich kamieniach? My mamy dość dużą odległość, bo dom stoi w głębi działki. Ale tak sobie myślę, że taka ala kamienna dróżka mogłaby być ciekawym elementem... no i łatwo ją ukryć w ogrodowej kompozycji - tak myślę :D
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: saginata » pt lut 23, 2007 2:00 pm

Ja poka¿ê ci mój wjazd -te¿ mamy d³ugi- jest z kamienia-tylko ciosanego-jedna kostka to ok.30-40 kg-napracowali siê moi mê¿czy¼ni :D
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5e9c662c1bdbf3f0][img:3e46bed009]http://images20.fotosik.pl/150/5e9c662c1bdbf3f0m.jpg[/img:3e46bed009][/URL]



My¶lê,¿e jak znajdziesz ³adny kamieñ-to nawet najdlu¿szy wjazd bêdzie ³adny-i praktyczny. [lol]
Ostatnio zmieniony śr mar 21, 2007 5:11 pm przez saginata, łącznie zmieniany 2 razy
saginata
 

Postautor: Emmi » pt lut 23, 2007 2:43 pm

Saginatko, bardzo ciekawie to wygląda. Zastanawiam się na tym rozwiązaniem u Ciebie, że nie ma całej zrobionej drogi tylko te pasy po których koła jadą. Ten paseczek zieleni między nimi rozładowywuje wizualny ciężar podjazdu.
Jak Ci się kosi ten paseczek trawy?
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: saginata » pt lut 23, 2007 2:51 pm

Z koszeniem nie ma problemu-trawa wyrasta nad kamieñ-i wysoko¶æ koszenia w kosiarce siê ustawia-teraz jest brzydko-bo zdjêcie z lutego-wiosn± i trawa jest ³adna i kamieñ :D
Ja siê obawia³am jak bêd± wygl±da³y te paski z kamienia-ale ka¿dy kto je zobaczyl stwierdza ¿e pasuj± do naszego otoczenia :D
saginata
 

Postautor: Emmi » pt lut 23, 2007 4:03 pm

No właśnie, najważniejsze to zgrać z otoczeniem :D
Pokażę mężowi i niech się wypowie, dzięki za zdjęcia :)
Czyli kosi się bez problemu - to dobrze, bo ja tej drogi dojazdowej to mam sporo na długość to przez 2/3 działki :(
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: saginata » pt lut 23, 2007 5:26 pm

Nasz wjazd to te¿ blisko 40 m.
Ostatnio zmieniony pn lis 26, 2007 11:01 am przez saginata, łącznie zmieniany 1 raz
saginata
 

Postautor: Emmi » sob lut 24, 2007 12:14 pm

No u nas też jakoś tak będzie. Kiedyś liczyłam kroki nie pamietam ile mi wyszło. W każdym razie, ten wjazd będzie szedł prawie przez środek działki więc musi być jakoś ładnie zrobiony.
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: amita » wt mar 13, 2007 7:16 pm

Po granit to do mnie dawać.Kamieniołomów do zatrzęsienia.A tak poważnie,to podobno prędzej czy później beton będzie się kruszył,tak twierdzi majster prowadzący u mnie w SM roboty.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: saginata » pt mar 23, 2007 10:43 pm

Hej Emmi! Jak prace budowlane,czy wjazd juz zaprojektowala¶? :D
saginata
 

Postautor: Emmi » sob mar 24, 2007 10:58 am

Taaak... :? Po mimo przybliżenia wjazdu, bo do tej pory na posesję wjeżdzało się od końca działki, to i tak drogi wjazdowej wyszło z 90 m :( Myslałam, że jest jej mniej... no ale tak jak pisałam, przez prawie całą długość działki... nie ma jeszcze projektu...
[cry] mam kiepski dzień, przepraszam...
pozdrawiam :*
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: lucysia » sob mar 24, 2007 7:28 pm

[śle_całusy] To na lepszy humor Emmi!
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Emmi » śr kwie 04, 2007 4:47 pm

Lucysiu :) bardzo dziękuję :* . Jakiegoś strasznego doła złapałam tamtego dnia, aż byłam niemiła dla męża [oops] Jakoś fakt, że mam tą drogę niesamowicie mnie zdołowało... chyba za dużo spraw miałam wtedy na głowie, bo jak odseparowałam się od paru problemów, to od razu poczułam się lepiej i znów droga nie wydała mi się aż tak problematyczna ;)
Fakt, faktem, nie jest to miejsce moich marzeń. Od początku było coś nie tak. Ten dom usytuowany na końcu działki jest po prostu horrorem. Próbowaliśmy swego czasu dokupić kawałek działki sąsiedniej, dzięki czemu zmieniłby się dojaz i wtedy wyglądałoby wszystko lepiej, a nawet byłoby doskonale, ale nie udało się.

Na razie jak przystało dla naszej pary, każde z nas myśli o czymś innym. Ja o drodze kamiennej, Mąż o jakiś płytach betonowych z prześwitem. widuję coś takiego na parkingach, taka betonowa jakby krateczka i w tych otworkach trawka rośnie... ciekawa jak kosiarka sobie z tym poradzi? w każdym razie znów dwa różne gusta...
Ostatnio zmieniony czw kwie 05, 2007 10:23 am przez Emmi, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: lucysia » śr kwie 04, 2007 6:01 pm

Poradzi sobie.Widziałam kiedyś jak kosili taką płytkę z trawką w środku.bez problemu.
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: saginata » śr kwie 04, 2007 6:38 pm

Emmi-u nas we wsi jedna rodzinka ma taki wjazd-i fajnie wygl±da-maj± u³o¿one z tego dwa pasy-a w ¶rodku trawa.Nie zamartwiaj siê czym to zrobicie-cokolwiek to bêdzie-bêdzie dobrze-dodasz roslinki i trochê swojego serca i obej¶cie bêdzie piêkne.Ja te¿ mia³am inne wyobra¿enia o wykoñczeniu domu i obej¶cia-ale zawsze trzeba liczyæ,liczyæ ,liczyæ-a potem robiæ realnie.Ka¿de obej¶cie bêdzie piêkne gdy bêdzie zadbane-i urz±dzone z sercem,bo tam widaæ ciep³o,duszê i to co¶ co ci mówi,¿e jest ci tu dobrze.
saginata
 

Postautor: Emmi » czw kwie 05, 2007 10:27 am

Dzięki dziewczyny :) Bardzo krzepiące jest to wszystko co napisałyście, a Twoja stopka saginatko to już w ogóle podnosi mnie na duchu :) Jest taka ,,akuratna,, na obecne moje nastroje [rol] Okropnie humorzasta jestem ostatnio... nawet tutaj w postach na forum to widać... ale bardzo dziękuję za wsparcie, to niesamowicie miłe :P
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: gruby miś » wt lut 03, 2009 2:23 pm

emmi, tak z ciekawości zapytam, bo ta decyzja jeszcze przed nami, ale skłaniamy sie raczej ku ażurowej kratce z trawą na podjeździe, a też będzie długi... co w końcu zrobiliście i jak się sprawdza???
Awatar użytkownika
gruby miś
Weterani
 
Posty: 1701
Rejestracja: czw sty 15, 2009 12:21 am

Następna

Wróć do Ogrodowe aranżacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości