Trawniczek.

Oczko wodne, kamień w ogrodzie, narzędzia, mała architektura, kompozycja rabat, ścieżki, trawnik, szklarnia itp

Postautor: tuurma » sob paź 27, 2007 11:09 am

Hmmm. Nie wiem, ale poszukam :) A możesz objaśnić bliżej związek cukrowni z ziemią? Że kompostują odpadki buraczane?
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: amita » sob paź 27, 2007 6:01 pm

Buraki cukrowe jak nazwa wskazuje rosną w ziemi ;) I ta ziemia w czasie obróbi wstępnej jest strząsana i spłukiwana z buraków.Cukrownia produkuje cukier i ta ziemia im zawadza(bynajmniej w mojej okolicy)
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Onaela » sob paź 27, 2007 8:57 pm

[shock] [shock] [shock]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: tuurma » sob paź 27, 2007 9:33 pm

Właśnie, Onaelu. Widzę, że też Cię zdumiała ta informacja. Całe życie się człowiek uczy :) Szukam zatem cukrowni :)
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: amita » sob paź 27, 2007 10:09 pm

Napewno warto zapytać,a nóż akurat jest tak samo?
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Emmi » śr lis 28, 2007 2:20 pm

Wszystko to bardzo interesujące jest co piszecie... :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Emmi » śr sty 23, 2008 10:37 am

I jak tam z poszukiwaniami cukrowni?
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: magdziołek » czw sty 24, 2008 10:38 am

a czy w trawniczkach można nawiązać do "łączek" ;) ? bo w łączkach jest jakiś taki podział na "kolory"... .
Emmi, chciałam tylko podpowiedzieć, że może w okolicy masz sąsiada, który kosiłby waszą łączkę i zabierał siano??
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: Emmi » czw sty 24, 2008 11:24 am

Tak było zaraz po zakupieniu działki, kiedy ta łączka była ,,zdrową ,, łączką. Natomiast porozsiewały się cudeńka, typu skrzyp i perz i podobno taka łączka nie nadaje się dla bydała domowego, bo mogą się pochorować. Dowiedziałam się, że krówka nie może paść się na ,,byle jakiej,, łączce :? Tak więc, mamy nawet zamiar zakupić kozę, bo ona może jeść taką łączkę, albo kaczki :D
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » czw sty 24, 2008 11:41 am

Emmi pisze: Tak więc, mamy nawet zamiar zakupić kozę, bo ona może jeść taką łączkę:D

Pojęcia nie miałam, że bydło to takie wybredne... [skrob]
Mnie tam się wydawało, ze jak coś jest szkodliwego czy niedobrego, to bydło to po prostu omija i nie je - czasem się widzi właśnie takie kępy np sitowia ominięte na równo wyjedzonej łące :D
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: cicho_borowska » czw sty 24, 2008 11:48 am

Na pastwiska są specjalne odmiany traw pastewnych. Kiedy zakładaliśmy nasz "trawniczek" przez moment o takiej mieszance myślałam. Pani z Rolimpexu jednak odradziła mi, ze względu na to, że kiedy w jakimś miejscu chciałabym poźniej założyć zwykły trawnik, musiałabym od nowa zaorać pole. Dlatego posialiśmy trawę "Uniwersal", z ktorej jestem zadowolona. Sarny też się na niej pasą.
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: Cebulka » czw sty 24, 2008 11:50 am

cicho_borowska - a jak z koszeniem takiej trawy uniwersalnej? Grzecznie latacie z kosiarką co tydzień? :F Czy są jakieś inne sposoby żeby to estetycznie wyglądało a nie wymagało tyle pracy? :D
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: cicho_borowska » czw sty 24, 2008 11:56 am

Grzecznie latamy z kosiarką na początku i na końcu lata. Ta trawa jakoś wolno rośnie. Mam nadzieje, że i w tym roku bedzie wolno rosła. Poza tym dosypaliśmy trochę mieszanki Łąka kwietna, w proporcji na 20 kg Uniwersal/ 5 kg Łąki kwietnej. Teraz jest dużo kwiatów i aż żal kosić częściej.

Myślę, że nawet gdyby zaczęła rosnąć szybciej, nie będziemy kosili częściej niż 2-3 razy w roku.
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: Cebulka » czw sty 24, 2008 12:02 pm

To czy w takim razie macie do tego jakąś specjalną kosiarkę, która może kosić wysoką trawę? Czy w normalnej ustawiacie wysoko kółka i jakoś to idzie? [lol]
Przepraszam, że tak drążę, ale to ciekawe, czy łąkę kwietną można kosić kosiarką, czy trzeba do tego posiąć umiejętność władania kosą [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: cicho_borowska » czw sty 24, 2008 12:16 pm

Mamy kosiarkę jakiejś mało popularnej firmy. Nazwę sprawdzę jak będę w garażu lub znajdę gwarancję. Kosiarka jest na takich dużych kołach. Spalinowa. Tnie nie tylko łąkę, ale jeździ bez problemu po nierównym terenie i ścina młode samosiejki. Pierwsze koszenie przeprowadzaliśmy nią w "Samosiejkowym Lesie". Tam trawa była nie przsadzając co najmniej do kolan, a miejscami do pół uda. Nie jakaś delikatna, tylko dzikie, sztywne trawsko, które już się kładło. Do tego teren nie równy. A ona nic nie kwikała. Szła jak burza. Czasem jej sie lekko czknęło, ale wystarczylo się na moment cofnąć i ruszala z kopyta. Wszystko pocięła na kawałeczki. 1500m2 w cztery godzinki skosiłam. Zapach był taki, że aż się popłakałam ze wzruszenia. Kompostu narobiłam dwie pryzmy po 150 cm długości... Ale było fajnie. Ja chcę do kosiary....!!!!
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: magdziołek » czw sty 24, 2008 1:37 pm

Emmi, fakt, nie wszystko bydlątka zjedzą . Ale taką przerośniętą trawę można wykorzystać jako ściółkę dla tych zwierzaków w oborach... .
My kosimy łączkę co 10 dni. Nie pozwalamy się jej bardzo panoszyć i zakwitać bo ja mam alergię na trawy. Zato cudownie wygląda wiosną taką łąka żółta od "mlecyków" :) .
Ja też chcę już kosić trawę.
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: amita » ndz sty 27, 2008 2:45 pm

My na podwórku wysialiśmy taką co to na boiska się nadaje,bo dzieciaki muszą się wybiegać.O dziwo,jest naprawdę trwała a kosimy co miesiąc.Głównie ze względu na alerie.Kosiarkę mamy stigę,z regulowaną wysokością koszenia,tnie jak burza i rozdrabnia nawet liście.Spalinowa.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Emmi » wt mar 16, 2010 4:55 pm

Miło było poczytać moje plany sprzed 3 lat, ale oczywiście realnia czy rzeczywistość raz dwa zweryfikowała nasze plany. O sianiu nowej mogliśmy zapomnieć widząc jak wokoło zakwita i rozsiewa się dzika już , łąkowa trawa. Szkoda by było tylko naszej pracy, więc tylko kosiliśmy i kosiliśmy i rzeczywiście takie samo koszenie przynosi niespodziewane rezultaty.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Emmi » wt kwie 26, 2011 7:47 am

Ten rok obfituje w eksperymenty :) O to mój kolejny, może się komuś przyda jak ma mały teren trawnika do ,,odbudowy,,

zd 1 - to wyschnięta trawa, niekoszona, takie ufo... którego u mnie dość sporo, swoją drogą. Tylko warto teren najpierw przegrabić aby zebrać jak najwiecej zeschłej trawy.
zd 2 - to przebity duży basen dmuchany, połozony na tej ziemi (zdj 1) białym ku słońcu, tak na... 2 tygodnie?
zdj 3 - pod wpływem mikroklimatu stworzonego ... czary mary... i zazieleniło się. Fotka zrobiona po oskubaniu trochę trawy dla prosiaków, nie mogłam się oprzeć [lol] Dopiero potem pomyślałam o fotkach.

Obrazek Obrazek Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » pt maja 06, 2011 11:50 am

Emmi pisze:po oskubaniu trochę trawy dla prosiaków, nie mogłam się oprzeć [lol]

[shock] [skrob]
Co ty tam jeszcze hodujesz Emmi? [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Sz_elka » pt maja 06, 2011 9:07 pm

Cebulka pisze:
Emmi pisze:po oskubaniu trochę trawy dla prosiaków, nie mogłam się oprzeć [lol]

[shock] [skrob]
Co ty tam jeszcze hodujesz Emmi? [haha]

[hahaha] - te prosiaki to chyba przenośnia - jak mnie pamięć nie myli, to Emmi chyba ma dwa (czy tez dwie [haha] ) świntuchy morskie! [devil]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Emmi » pt maja 13, 2011 12:58 pm

O Cebulko nie zauważym [tuli] Ale Szelka już odpowiedziała :) Ja jedynie dodam, że to nie przenośnia, a na świnki morskie standartowo mówi się prosiaki ;) Co do świnek to nie wiem co by musiało się wydarzyć, abym zdecydowała się na ich hodowlę [shock]
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » pt maja 13, 2011 3:57 pm

Uff... [haha]
Prosiak morski... nie słyszałam dotychczas [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Trawniczek.

Postautor: Yennyfer » pt cze 19, 2015 8:25 am

http://www.tapeta-kobieta-trawa-klomb.na-pulpit.com/

Może nie trawniczek, ale trawa to jest :-)
Awatar użytkownika
Yennyfer
Weterani
 
Posty: 1374
Rejestracja: pn lut 09, 2009 6:34 pm

Poprzednia

Wróć do Ogrodowe aranżacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron