Mini szklarenka?

Oczko wodne, kamień w ogrodzie, narzędzia, mała architektura, kompozycja rabat, ścieżki, trawnik, szklarnia itp

Postautor: magdziołek » śr lut 25, 2009 4:43 pm

Sagi, dzięki, rozumiem, że właściwie przyspieszasz zbiory warzyw i roślinek jednoroczych... .
Mietku, "o co pytam" hhhuuuuu ;) .Napiszę wprost. Nie mam warunków w domu, żeby np na parapetach podpędzić pacioreczniki, dalie, begonie, fuksje itp... . A bardzo chciałabym, żeby wcześniej kwitły na grządkach niż dopiero sadzić je po połowie maja do gruntu... :( . Myślałam, że może taka szklarenka, którą ma Wac albo coś mniejszego, rozwiązałoby problem. Dlatego pytam, czy to możliwe, czy w takiej nieogrzewanej szklarence nie zmarzną mi roślinki? W pomieszczeniach gospodarczych też jest zimno, bo są nieogrzewane. Jak Wy kochani radzicie sobie z takimi roślinkami, żeby Wam wcześniej kwitły?
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: mietek » śr lut 25, 2009 4:59 pm

Nie ogrzewana mala szklarnia te roślinki przyspieszy niewiele, za to napewno uchroni przed "zośkami"... Ogrzewana zaś może zrobić cuda [lol]
M.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: magdziołek » śr lut 25, 2009 5:16 pm

Dzięki Mietku, muszę się przespać z problemem, może coś jeszcze wymyślę. :)
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: gao » śr lut 25, 2009 5:41 pm

Magdziołku, zdjęcia niestety nie otwieraja się bo były dodawane przez serwis fotoo, a tam sie coś stało i wszystko przepadło. Te zdjęcia oczywiście mam gdzieś w domu tylko musze znaleźć troche czasu bo nie wiem na której płycie to nagrałem potem musze przerzucić z powrotem do komputera , a potem wkeic poprzez fotosik.
A pomysleć, że kiedyś zachwalałem to fotoo [oops]
póki co to wklejam klika zdjęć aktualnych [lol]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Od siebie powiem , że w szklarence juz zasine :D licze sie z przymrozkami wieć bede pilnował i w te kilka nocy bede jakoś dogrzewał (znicze, denaturat, itp.)
pozdrawiam, gao
gao
Weterani
 
Posty: 210
Rejestracja: czw lip 19, 2007 7:59 pm

Postautor: magdziołek » śr lut 25, 2009 5:52 pm

Super, Gao, dzięki :) . Oj widzę, że łapki swędzą i już siejemy... planujemy... . Powodzenia życzę .
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: Cebulka » ndz mar 01, 2009 9:09 pm

Oj, a mnie się te zdjęcia nie otwierają... :(
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Sz_elka » ndz mar 01, 2009 9:13 pm

Bo dopiero sukcesywnie gao będzie uzupełniał, to co się pogubiło w necie! :?
Fotosik jaki jest, taki jest, ale jest![diabel]
Już mu listę wysłałam! ;>
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: kotkaaa » pn mar 02, 2009 6:44 pm

No tak tuneliki szklarenki nasionka na parapecie i młody kociak w domu Pozostał mi tylko jeden parapet niedostępny dla tego małego potworka i w niedzielę zrobiłam rączkami mojego małżonka parapet wiszący 2 wkręty nad oknem deska meblowa z obi 3 metry łańcuszka i mam wiszący parapet i nawet trochę ozdobny jest
Awatar użytkownika
kotkaaa
Weterani
 
Posty: 575
Rejestracja: pn cze 04, 2007 8:02 pm

Re: Mini szklarenka?

Postautor: Emmi » sob lut 10, 2018 2:18 pm

Bardzo Was przepraszam, ale dzisiaj coś się złego ze mną dzieje i nie mogę znaleźć wielu rzeczy, jakbym była tutaj po raz pierwszy :( Wiele zdjęć już się nie otwiera, a ja pamiętam, że wstawialiście mini domowe szklarenki - rozsadniki- zdjęcia, dlatego tutaj napisałam, bo tylko ten temat znalazłam. Przepraszam za bałagan.
Cebulko w razie czego przenieś w odpowiednie miejsce.

W domu mam zbyt różną temperaturę na sadzenie czegokolwiek, a nawet jak mi się uda to nie mam za bardzo gdzie przenieść bo dość długo są poranne przymrozki gruntowe. Ale mam mały foliak i w nim chciałabym umieścić jakiś domowy rozsadnik, możecie mi coś podpowiedzieć, co da sobie radę w foliaku na dworzu? Nie teraz, chcę kupić w marcu, bo teraz to nie ma sensu.
Z góry dziękuję :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mini szklarenka?

Postautor: Sz_elka » sob lut 10, 2018 5:43 pm

Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Mini szklarenka?

Postautor: Emmi » sob lut 10, 2018 7:50 pm

Oo? Jeszcze jeden temat..., dzięki. Ale to jeszcze nie to. Gdzieś były wstawiane zdjęcia ze szklarenek, rozsadników pod folią, takie malutkie, domowe parametry [mysli] Może w prywatnych ogrodach? Nie pamiętam... wtedy jeszcze nie miałam mojego foliaka ani tego pomysłu co teraz.
Może ktoś ma jakieś sprawdzone rozsadniki do chłodnego miejsca?

...................

tu znalazłam jedną... viewtopic.php?f=39&t=1112&start=64
Papcio pisze: Obrazek

.
Ostatnio zmieniony sob lut 10, 2018 7:58 pm przez Emmi, łącznie zmieniany 1 raz
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mini szklarenka?

Postautor: Cebulka » wt lut 13, 2018 10:48 pm

Też mi się wydaje że ludzie wklejali po prostu zdjęcia w swoich ogrodach, tu masz zdjęcie szklarenki Zosi:

viewtopic.php?f=39&t=1598&start=224
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Poprzednia

Wróć do Ogrodowe aranżacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron