propozycja nowego działu

Wszystko co dotyczy forum od strony technicznej (usmieszki, avatarki, zdjęcia itp)

Postautor: Baś_22 » sob lis 17, 2007 9:45 am

Jeśli o mnie chodzi to nie korzystałam z niej ani razu i chyba nie będę, bo korzystam z Google lub Mozilli lub "szukaj" pod jeziorkiem :) czyli jestem za usunięciem :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Sz_elka » sob lis 17, 2007 1:35 pm

Ja też! :D
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Emmi » sob lis 17, 2007 4:58 pm

Ja też nie używam.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: wac » sob lis 17, 2007 5:16 pm

Ani ja. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Onaela » sob lis 17, 2007 11:30 pm

Ja tez nie korzystam,ale czy ta wyszukiwarka w czymś przeszkadza [?]
Moze kiedyś komuś sie przydać,skoro juz jest :)
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Anamaria » ndz lis 18, 2007 12:26 am

Ja tez nie korzystam, nawet nie zauważyłam, że jest [skrob]
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Cebulka » ndz lis 18, 2007 10:32 am

Dziękuję bardzo za dotychczasowe opinie [tuli]

Może się przydac, ale jeśli pół roku się nie przydawała już [?]
Ale czekam, może ktoś jest bardzo za, tylko się jeszcze nie wypowiedział :D

Chodzi mi o to, żeby trochę zmniejszyc ilośc działów i tym samym nieco "skrócic" pierwszą stronę, żeby nie trzeba sie tyle nagonic góra dół, jeśli się uda :D Słyszałam takie głosy, że strona robi nam się przydługa [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: tuurma » pn lis 19, 2007 12:31 am

Wywalić zbędne rzeczy i już :) Ja tak ostatnio robię w mojej garderobie a również (po dużych bojach) w mężowych papierzyskach. Jak się czegoś nie używało przez pół roku czy więcej, to marne szanse, żeby nagle zaczęło (no - nie dotyczy kożuszka i walonek :D )
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: Andrzej » pn lis 19, 2007 7:04 am

tuurma pisze:Wywalić zbędne rzeczy i już :) Ja tak ostatnio robię w mojej garderobie

Z własnej woli czyni tak kobieta? [shock]
I to we własnej garderobie? [lol] [lol] [lol]

tuurma pisze:Wywalić zbędne rzeczy i już :) Ja tak ostatnio robię (...), (po dużych bojach) w mężowych papierzyskach.

Solidaryzuję się w pełni z Twym małżonkiem Tuurmo.
Czemu te kobiety nie rozumieją, że nasze zapiski są niezmiernie istotne i zapewne kiedyś się przydadzą. Muszą być więc ciągle pod ręką by w razie potrzeby długo ich nie szukać [lol] [lol] [lol]
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: Baś_22 » pn lis 19, 2007 10:08 am

Andrzej pisze:Czemu te kobiety nie rozumieją, że nasze zapiski są niezmiernie istotne i zapewne kiedyś się przydadzą. Muszą być więc ciągle pod ręką by w razie potrzeby długo ich nie szukać [lol] [lol] [lol]


Ależ Andrzeju [!] [!] [!] one mogą być pod ręką ale niechby były choć odrobinę ułożone i nie zajmowały wszystkich możliwych kątów :D :D :D :D (wiem coś na ten temat [!] )
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Cebulka » pn lis 19, 2007 10:32 am

Jurek nawet wymyślił nazwę na te wszystkie rzeczy, co się kiedyś na pewno przydadzą - to są PRZYDASIE [lol] [lol] [haha]

Ale u nas jest akurat odwrotnie - to przede wszystkim ja jestem nadworny chomik przydasiów ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Baś_22 » pn lis 19, 2007 11:03 am

[hahaha] [hahaha] [hahaha] [hahaha] [hahaha] [hahaha]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: amita » pn lis 19, 2007 2:39 pm

Jeden mój znajomy mawia,że przydasie jest uleczalne:)A wyszukiwarki nigdy nie użyłam,więc jestem za wywaleniem.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: tuurma » pn lis 19, 2007 8:02 pm

Przydasie - niektóre - to bym jeszcze zniosła. Ale 4 kopie katalogu z roku 1999? Kolekcja biletów miesięcznych z lat 1996-1999? Te papiórki z przesyłek kurierskich? Wyciągi bankowe i potwierdzenia płatności kartą od roku 96 (w dużej części nieczytelne ze względu na użyty papier termiczny)? No i milion innych gratów, m. in. odpadnięta klapka z samochodowego schowka na gaśnicę. Już widzę, jak ją mój miły montuje... ;D

A co do mnie, to wyrzuciłam wszystkie spodnie, w które się jeszcze zmieszczę jak schudnę itd. Jak schudnę, to sobie kupię nowe, a nie w takich starych szmatach, nie? ;D

Ja też nie jestem całkiem bez winy z chomikowaniem, ale z tym walczę. Ogniem i mieczem. No, może zamiast mieczem to do śmieci :)
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: Baś_22 » pn lis 19, 2007 8:04 pm

[haha] [haha] [haha] [haha] [haha] [haha] [haha] [haha] [haha]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andrzej » pn lis 19, 2007 8:06 pm

tuurma pisze:No i milion innych gratów, m. in. odpadnięta klapka z samochodowego schowka na gaśnicę. Już widzę, jak ją mój miły montuje... ;D

Więcej wiary Tuurmo, więcej wiary [panzielony] [panzielony] [panzielony]
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: *kati » wt lis 20, 2007 9:53 am

Jeśli chodzi o wyszukiwarkę,to ja również z niej nie korzystam i nie zmartwiłabym się z jej usunięcia ;)
A jak juz jesteśmy w temacie wyrzucania... ja mam coś takiego, że jak mnie coś najdzie na porządki w mojej garderobie lub u dzieci i zacznę wyrzucać zbędne rzeczy, to potem okazuje się, że nie mam w co się ubrać. [lol]
Awatar użytkownika
*kati
Weterani
 
Posty: 314
Rejestracja: pt lut 02, 2007 7:07 pm

Postautor: Cebulka » wt lis 20, 2007 10:03 am

Tuurmo - pojeździj mu po ambicji, a zobaczysz, że jutro będzie zamontowane [devil]

Ja z przdasiozą walczę, ale narazie przegrywam ;)

Chociaż - z jednym walczę w miarę skutecznie, chociaż powoli - z moją kolekcją pocztówek, która zajmuje cztery pudełka po czekoladkach [lol] Częśc "zużytych", ale częśc całkiem nowych. A zatem jak komuś wyślę roślinki i do tego pocztówkę, to już wiecie skąd ta pocztówka [lol] [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Baś_22 » wt lis 20, 2007 10:07 am

Andrzej pisze:
tuurma pisze:No i milion innych gratów, m. in. odpadnięta klapka z samochodowego schowka na gaśnicę. Już widzę, jak ją mój miły montuje... ;D

Więcej wiary Tuurmo, więcej wiary [panzielony] [panzielony] [panzielony]


Andrzeju, to raczej beznadziejna sytuacja więc wiara nie pomoże :D i ta klapka będzie sobie leżała, leżała i........leżała :D :D :D :D

OCH !!!!!! CI MĘŻCZYŹNI :D :D :D :D
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: tuurma » wt lis 20, 2007 12:57 pm

Widzę, że Basia przejrzała mojego męża od jednego rzutu oka :) Właśnie tak by było - leżałaby i leżała - ale odniosłam chwilowy sukces, klapka poszła do wora na plastiki :) Poza tym muszę donieść, że chwilowo u męża w pokoiku na parapecie stoją tylko kwiatki, na stole również pusto i czysto (niestety, ostatnio ciągle coś leży w salonie, bo tam się przeniósł z komputerkiem). Coś tam się jeszcze poniewiera gdzieniegdzie, ale jest generalnie nieźle :)
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: Cebulka » wt lis 20, 2007 3:10 pm

Eee tam... Ja ciągle jeszcze posiadam wiarę w odpowiednio motywowanych mężczyzn [lol]

(Ale może dlatego, żem młoda i głupia? [haha] [haha] [haha] )
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Baś_22 » wt lis 20, 2007 5:57 pm

tuurma pisze:Widzę, że Basia przejrzała mojego męża od jednego rzutu oka :) Właśnie tak by było - leżałaby i leżała - ale odniosłam chwilowy sukces, klapka poszła do wora na plastiki :)


[haha] Przejrzałam Tuurmo, bo jak by tu powiedzieć, mam bardzo duże doświadczenie w tym względzie :) Jeśli chodzi o Twój chwilowy sukces jak sama o nim piszesz :), to nie chciałabym Cię martwić ale.......ta klapka trafiając do wora na plastiki, tylko zmieniła miejsce :) :) :) i teraz jestem pewna prawie na 100%, że już nigdy nie będzie zamontowana :D :D :D bo poprostu zniknęła z oczu :) :D :D
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Baś_22 » wt lis 20, 2007 6:02 pm

tuurma pisze:Poza tym muszę donieść, że chwilowo u męża w pokoiku na parapecie stoją tylko kwiatki, na stole również pusto i czysto (niestety, ostatnio ciągle coś leży w salonie, bo tam się przeniósł z komputerkiem)


[haha] [haha] [haha] Tuurma to teraz wiesz co się bedzie działo w salonie za jakiś czas [!] :D :D :D Solidarnie Cię uprzedzam :D
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: amita » wt lis 20, 2007 6:54 pm

Basiu,toż tu tylko wiara została!!!
Cebulko,miło,że się pozbywasz kolekcji,bo dawno nie dostałam prawdziwej pocztówki [cmok]
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: tuurma » wt lis 20, 2007 8:44 pm

Baś, salon to jest _moje_terytorium_ [diabel] więc tutaj nie będzie taryfy ulgowej i długich dyskusji, jakby co. W sobotę u mnie imprezka, więc się posprząta. No i generalnie tam nie może dojść do nadmiernych ekscesów bałaganiarskich, bo mały Andrzejek się wszystkim bardzo chętnie opiekuje :) I tym sposobem batalia w naszym domu chwilowo wygrana :D

A wór z plastikami pojedzie do recyklingu i tyle go będę widziała. O! :)

Jeszcze wam opowiem anegdotę o drukarkach mojego męża. Otóż, stareńką wielką drukarkę igłową (oczywiście do niczego nie potrzebną) trzymał w swoim pokoiku. A potem się okazało, że drugą taką samą w tzw. "bojlerowni", żebym się nie zorientowała, że ma dwie! I rzeczywiście przez jakiś czas mu się udawało!
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: Baś_22 » wt lis 20, 2007 9:17 pm

[hahaha] [hahaha] [hahaha] [hahaha] [hahaha] [hahaha] [hahaha]

Cudni jesteście obydwoje !!!!!! :D :D :D
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Onaela » śr lis 21, 2007 12:41 am

[lol] [lol] [lol]
Od zawsze podziwiam ludzi ,którzy trzymają w domu tylko rzeczy niezbędne-ileż to mniej roboty ze sprzątaniem,wycieraniem kurzu-a wolnego miejsca wiecej ;) Ja niestety należę do kolekcjonerów "przydasiów" ;) [lol]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Emmi » śr lis 21, 2007 8:20 am

o kurcze... ja też należę do chomików [oops] i przydasiów mam od groma. Ale ja mam pochowane w pudełka, w pojemniki... no i przydasie jednak w jakiś sposób selekcjonuję. Ja jestem taki trochę ,,pomysłowy dobromir,, przynajmniej czasami mi się udaje zabłysnąć :D i wiele przedmiotów na pierwszy rzut oka nadających się do wyrzucenia znajduje u mnie inne zgoła zaskakujące zastosowanie, dlatego tak trudno mi coś wyrzucić, bo potem może się przydać... [rol]
Skąd my to znamy, tak? ;)

I w ten o to sposób mam w blaszaku stertę odłożonych deseczek, drutów i drucików i jeszcze mnóśtwo innych elementów pozbieranych z okresu stawiania domu... :?

Ale nie martwmy się , bo osoby kolekcjonujące przydasie, mają za to twórczy umysł i stąd to sporzenie na przedmiot szerzej ;)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » śr lis 21, 2007 10:47 am

Jedna rzecz to przydasie, ale druga to rzeczy do których mamy sentyment, i to jest znacznie gorsze, bo nie przydadzą się nawet, a szkoda wyrzucac... Na przykład znalazłam ostatnio w szafce moje rysunki z czasów jak miałam kilka latek. Takie tam bazgroły :/ Nie czuję do nich jakiegoś wielkiego sentymentu, ale w sumie tyle juz leżały... Wyrzucac to?


Teraz wracając do tematu [lol]
Po pewnych przemyśleniach i kilku konsultacjach chciałam przedstawic Wam, kochane grono, schemat topiku po porządkach. Mamy nadzieję z Szefem, że usprawni to funkcjonowanie forum i że ogólnie będzie to zmiana na lepsze [jupi] Jak każda zmiana, oczywiście na początku wywoła na pewno trochę zamieszania (teraz po prostu się pamięta, czy jakiś temat jest np w 'Hyde Parku' czy w 'i cała reszta spraw' ;) ) ale po "uleżeniu się" na pewno będzie lepiej.

Zmiany obejmują głównie działy "ogólnoogrodnicze", starałam się wyraźnie podpisac, jakie tematy powinny się teraz znajdowac w którym dziale. Nie wiem jeszcze kiedy nastąpi "przekopanie" całości, bo muszę miec na to tak ze trzy godzinki, ale mam nadzieję że niedługo.

Po porządkach nasze forum będzie wyglądało o tak:

1. Kategoria Owoce, warzywa, kwiaty

Drzewa i krzewy owocowe
Odmiany, cięcie itd.

Drzewa i krzewy ozdobne

Kwiaty w ogrodzie
Nasiona, siew i pielęgnacja

Kwiaty w domu
Wszystko o ich pielęgnacji i uprawie

Warzywa i zioła
Nasiona, siew i pielęgnacja

Zagadki
A więc wielka roślinna... "zgaduj-zgadula"

Poszukiwany, poszukiwana (zielone)
Czyli wielkie polowanie na roślinki

Flora Polski
Łąki, pola, lasy, bagienka... - jak się to nazywa i czy można to przynieść do własnego ogrodu?

(Ogólnie w tej kategorii nie ma praktycznie żadnych zmian, bo funkcjonuje bez zarzutów - połączone są tylko Warzywa i Zioła, bo raz że zioła mają mało tematów, a dwa, że to czasem ciężko rozróżnić)

2. Kategoria Galeria

Mój piękny ogród
Tu wklejamy fotki naszych ogródków

Galeria zdjęć
Nasi milusińscy, nasze osiągnięcia, przyroda, wszelkie zdjęcia artystyczne…

(Mój piękny ogród zostaje jak był, a nowy dział "Galeria zdjęć" ma obejmować wszelkie zdjęcia, które wklejamy jako ogólnodostępne)

3. Kategoria Rozwiązujemy problemy, podsuwamy pomysły

Ogrodowe aranżacje
Oczko wodne, kamień w ogrodzie, narzędzia, mała architektura, kompozycje, ścieżki itp.

Chemia czy ekologia – grunt żeby pomogło
Choroby roślin, rośliny trujące, preparaty ekologiczne, szambo, nawożenie, kompostowanie, gleba…

Fauna naszych ogrodów
Zarówno ta miła i ta mniej miła czyli od nornika i saren do motyli i ptaków przez koty i kuny

Kalendarium
Czyli tematy związane z kalendarzem ogrodniczym, porą roku, pogodą i jej anomaliami

Ciekawe strony www
Czyli zbiór przydatnych linków

(W tej kategorii jest najwięcej zmian - mam nadzieję, że jasno mówią o tym podpisy pod każdym działem. Zniknie dział "i cała reszta spraw" a z Hyde parku wykopiuje się do odpowiednich działów wszystkie tematy ogrodnicze.)

4. Kategoria Nasze sprawy

(Zostaje jak jest wszystko, dołożony tylko tu będzie dział "Życzenia i pozdrowiania" - bo w końcu to nasze sprawy jak najbardziej ;) )

5 Kategoria coś dla ciała i dla ducha

Kulinaria

Kosmetyka i Leczenie naturalne (połączone)

Muzyka Literatura, Sztuki Piękne

Humor

Hyde Park
Czyli wszelkie inne NIEOGRODNICZE różności i problemy – hobby, dom, święta, dekoracje…

(Dopiero juz po porządkach będę mogła zobaczyc, ile tematów nam podpasuje do działu Hyde Park, jak będzie ich tam za dużo i będzie jakaś wyraźna grupa tematyczna którą będzie trzeba wyodrębnic, to ją wyodrębnię ;) )

6. Kategoria Szafa Szefów

Samouczek forumowy
Czyli JAK: cytować, wklejać zdjęcia, zmieniać czas itp. oraz temat do testowania

Zapytaj admina
Propozycje zmian i usprawnień, wyjaśnianie problemów

7. Wyszukiwarki na skutek referendum brak [lol]

I to by było chyba na tyle [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: saginata » śr lis 21, 2007 1:02 pm

Wspaniale!!! [brawo]
saginata
 

Postautor: wac » śr lis 21, 2007 1:07 pm

Mnie też się podoba. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: *kati » śr lis 21, 2007 3:05 pm

Sprytna ta Cebulka [brawo] [brawo] [brawo] :*
Awatar użytkownika
*kati
Weterani
 
Posty: 314
Rejestracja: pt lut 02, 2007 7:07 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Komunikaty, instrukcje, poradniki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron