PRZENOSINY FORUM

Wszystko co dotyczy forum od strony technicznej (usmieszki, avatarki, zdjęcia itp)

PRZENOSINY FORUM

Postautor: admin » ndz lip 08, 2012 10:37 am

Cebulka pisze:W związku z sytuacją wiadomo jaką z przeciążeniem serwera na mojeforum.pl wygląda na to, że trzeba się szybko przenieść wreszcie gdzieś 'na swoje' zanim nas wszystkich cholera weźmie [haha]

Jak każda taka akcja przenosiny spowodują pewne chwilowe niedogodności - ale myślę że wszyscy podejdziemy do tego jak do wspólnego zadania z którym się trzeba uporać i będzie nam po przenosinach tylko lepiej - wreszcie z pełnym dostępem do administracyjnej części forum, na własnym nieprzeciążonym serwerze i z nową, lepszą wersją forum. Pomożecie? [lol]

Kochana Tereklo po godzinach podjęła się wyzwania przekonwertowania i postawienia forum na nowo (nie pytajcie o szczegóły, po chińsku nie gadam ;) ) i wynik jej dotychczasowych testowych działań proszę oglądnijcie sobie tu:

www.forum.ksp.avx.pl

To jest próbna, jeszcze nieskończna wersja forum, brakuje części ikonek, grafiki i różnych detali - ale właśnie o to chodzi, żebyśmy ją teraz potestowali, tak więc proszę się spróbować zalogować, coś napisać, zdjęcie wgrać - i co zauważycie że nie działa i trzeba poprawić, to zgłoście tu :D

Do "pełnych" przenosin jeszcze nam trochę brakuje, więc bądźcie spokojni, nic nagle nie zniknie, wszyscy się na czas dowiedzą o wszelkich zmianach, spróbujemy też zrobić tak, żeby nowe forum działało również po wpisaniu starego adresu jak gdyby nigdy nic [lol]


tereklo pisze:Stronka jest w języku angielskim i z podstawową brzydką powłoką (póki co) ale poradzicie sobie. Nie są widoczne Wasze avatary ani emotikonki (jeszcze ich nie mam). Sprawdźcie czy uda się zalogować i wpisać posty, czy zdjęcia są widoczne i się otwierają (poza tymi, których nie było widac na "normalnym" forum).
Wszystko co wpiszecie tam teraz najprawdopodobniej zniknie przy uruchomieniu docelowej wersji.


Sz_elka pisze:Weszłam! [hurra]
A w Szafie Szefów straszy! [shock]
"Brak postów istnieć dla tego tematu"
Pan Wielki zabić słonia, a Kali go zjeść! [haha]


tereklo pisze:Ela a dokładniej możesz? Szafa szefów jest pełna postów...
Weźcie pod uwagę, że obecne forum jest luźniejsze i np w temacie Buźki uśmieszki sa dwie strony ale wpis Szeli ze stycznia w nowym forum jest na końcu strony pierwszej (ostatni wpis w tym temacie.


Sz_elka pisze:Owszem - widzę te posty! :D Jednakże gdy chcę wejść na stronie głównej w zakładce Szafa szefów w temacie Komunikaty, instrukcje, poradniki w ostatni post Cebulki czy też w Teście w ostatni post Amity - to wyskakuje taki właśnie komunikat! :D


tereklo pisze:Znaczy się nie działa link ze strony głównej do ostatniego postu, a nie oznacza to brak zupełny wpisów.

Sz_elka pisze:Weszłam! [hurra]
A w Szafie Szefów straszy! [shock]
"Brak postów istnieć dla tego tematu"
Pan Wielki zabić słonia, a Kali go zjeść! [haha]


nic mi nie pomaga taki wpis, prosze o poważne podejście do tematu.


Sz_elka pisze:Kiedy to jest dokładnie wpis jaki mi się wyświetla po ustawieniu na tłumaczenie strony! :? W oryginale to brzmi tak: No posts exist for this topic 8)


tomicron pisze:Wrzucanie fotek i linków do nich działa, ale za każdym razem forum oszukuje wyświetlając taki komunikat:
"
Failed sending email :: PHP ::
DEBUG MODE
Line : 234
File : emailer.php
"
Oczywiście nowy post się pojawia [rol]


megan pisze:U mnie wyskakuje to samo co Szeli,reszty nie próbowałam


Baś_22 pisze:W temacie "Mój piękny ogród" nie mogę otworzyć wpisu w ostatnim poście "View latest post, dostaję komunikat "No posts exist for this topic".
Po kliknięciu w nr ostatniej strony też nie chce się otworzyć.
Dopiero po kliknięciu w nazwę tematu - otwiera się na 1-szej stronie, ale ostatniej strony nadal nie można otworzyć.

Taka sama sytuacja jest w temacie "poszukiwany, poszukiwana"

W temacie "Galeria zdjęć" próbowałam dodać tekst i wstawić zdjęcie.
Po próbie wklejenia zdjęcia pojawił się taki komunikat:
DEBUG MODE
INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 92783, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('próba', 'wpisu', 'wklejenia', 'zdjęcia')
Line : 251
File : functions_search.php
Na podglądzie widać wpis i zdjęcie [skrob] – zapisać nie mogę klikając w klawisz "wyślij" jednakowoż w efekcie końcowym post się pojawia w temacie.


tereklo pisze:Posty się nie zgubiły, są tylko ściślej wyświetlone, co powoduje przekłamanie ilości stron no i nie działają skróty. Sprawdźcie czy Wasze fotki i tematy się nie pogubiły.

Dziękuję za uwagi, prosze o dalsze. Prace trwają (w wolnej chwili) [mur] [niewie]


koliberek pisze:hej

po pierwsze to bardzo sie ciesze, ze mamy informatykow w swoim gronie. Tereklo dziekuje, ze zechcialas sie tym zajac, bo to przeiez wymaga mnostwo pracy.:*

Po drugie mam pytanie czy tam tez bedziemy mieli mozliwosc bezposrednich rozmow jak tutaj w SB ?

Po trzecie, wiem ze miejsca na serwerach sa platne. Prosze podaj jakie beda koszty utrzymania serwera itp. i wspolnie musimy ustalic jak to rozwoiazemy. Nie moze byc tak jak do tej pory ze wiekszosc roznych kosztow ponosila Cebulka lub Andrzej, czas to zmienic.

Jeszcze raz serdeczne dzieki za prace Tereklo, pracuj sobie w miare mozliwosci i czasu. Tak dlugo sie juz meczylismy, ze jeszcze troche spokojnie poczekamy, zeby nowe forum dzialalo 100 % :*


tereklo pisze:
Sz_elka pisze:Weszłam! [hurra]
A w Szafie Szefów straszy! [shock]
"Brak postów istnieć dla tego tematu"
Pan Wielki zabić słonia, a Kali go zjeść! [haha]


Powinno już działac normalnie, prosze o sprawdzenie. Reszta błędów (komunikaty o błędach przy nowych postach) przede mną :(

Koliberku, dziękuję [slodka] :*


Samanta pisze:Weszłam ale jak chciałam wpisać przepis na zup.e szparagową zgłosił się błąd i d**** !
Wpiszę w starej wersji.


Cebulka pisze:
Samanta pisze:Weszłam ale jak chciałam wpisać przepis na zup.e szparagową zgłosił się błąd i d**** !
Wpiszę w starej wersji.


ABSOLUTNIE w starej wersii!

Tak jak napisała Tereklo wyżej, to tylko wersja testowa i chwilowa, wszystko co tam napiszemy będzie skasowane, bo w momencie prawdziwych przenosin weźmiemy aktualną wersję 'tutejszego' forum :D

A ciekawe jak z dostępami - czy ktoś widzi teraz więcej niż powinien? ;>
(tzn ma większy dostęp niż na normalnej wersji forum?)
Nie mamy wprawdzie tam z Andrzejem żadnych tajemnic, ale tak informacyjnie pytam, czy wszystko gra [haha]


Cebulka pisze:P.S. Właśnie - trzeba dorobić Shoutbox [!]

P.S.2 - Jak będzie z obrazkiem? [rol] Czy w nowej wersji też jest taka możliwość?

A poza tym Tereklo próbowałm wysłać ci PM, wyskoczyło takie cuś:
General Error

Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php


ale wydaje mi się że wiadomość przeszła i tak, pamiętam coś podobnego z Eko i przechodziło - ale sprawdż :)


Hmm spróbowałam napisac posta (treść widać nawet poniżej [haha] )ale niestety wyśwuetliło przy wysyłaniu coś takiego:
General Error

Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 92790, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('sprawdziłam', 'że', 'ikonka', 'głównej', 'strony', 'zobacz', 'ostatni', 'post', 'działa')

Line : 251
File : functions_search.php

Ta cała informatyka to jednak wiedza tajemna... [strach] [prosi]
Awatar użytkownika
admin
Administrator
 
Posty: 132
Rejestracja: czw sty 01, 1970 1:00 am

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: admin » ndz lip 08, 2012 10:41 am

tereklo pisze:
Cebulka pisze:ale wydaje mi się że wiadomość przeszła i tak, pamiętam coś podobnego z Eko i przechodziło - ale sprawdż :)


Tak, wiadomość doszła.
O obrazku i shoutbox bede myśleć w nowej wersji php. Równolegle działa jeszcze jedna wersja testowa :) Złości mnie brak czasu, a ręce świerzbią do klawiatury :( Niestety, priorytety.


Baś_22 pisze:
tereklo pisze: Złości mnie brak czasu, a ręce świerzbią do klawiatury :( Niestety, priorytety.

spokojnie Tereniu, cierpliwie poczekamy :) jesteśmy wytrwałymi zawodnikami [haha]


tereklo pisze:
Baś_22 pisze:
tereklo pisze: Złości mnie brak czasu, a ręce świerzbią do klawiatury :( Niestety, priorytety.

spokojnie Tereniu, cierpliwie poczekamy :) jesteśmy wytrwałymi zawodnikami [haha]


Tylko że ja do cierpliwych nie należę [devil]


Sz_elka pisze:Nie można po wejsciu na użytkownika wyświetlić jego wszystkich postów - pojawia się komunikat:

Could not delete old search id sessions
DEBUG MODE
SQL Error : 1054 Unknown column 'search_time' in 'where clause'
DELETE FROM phpbb_search_results WHERE search_time < 1339447090
Line : 658
File : search.php


Samanta pisze:O, i moje co napisałam, to nie ma!


amita pisze:Tereklo, szacun :*


tereklo pisze:Ami, dzięki, ale nie jestem w tym dobra.

Kolejna prośba, zerknijcie znów na "nowe" forum nim wezmę się za kolejny etap. Błędy przy wysyłaniu wiadomości zignorujcie, czekam na odpowiedź administratora mojego serwera (a wiadomości - PMy- i tak przechodzą).


amita pisze:Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php

takie mi wyskoczyło


tereklo pisze:
amita pisze:Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php

takie mi wyskoczyło

Tak, ten błąd póki co trzeba ignorować. Podobnie jak i wpisy tymczasowe, popisałam tam trochę głupot :)


Tosia pisze:Nie weszłam :(

phpBB : Critical Error

Could not query config information

DEBUG MODE

SQL Error : 1146 Table 'ksp_forum.phpbb_config' doesn't exist

SELECT * FROM phpbb_config

Line : 215
File : common.php


tereklo pisze:
Tosia pisze:Nie weszłam :(

phpBB : Critical Error

Could not query config information

DEBUG MODE

SQL Error : 1146 Table 'ksp_forum.phpbb_config' doesn't exist

SELECT * FROM phpbb_config

Line : 215
File : common.php


Tak, bo jeszcze coś tam robiłam i chyba z radości po meczu net dostał bzika, nie dało się dokończyć kopiowania.

Już skopiowałam.


Cebulka pisze:Tereska, podaj proszę linka do aktualnej wersji testowej, bo ja się już pogubiłam [glupek]


tereklo pisze:www.ekoforum.ksp.avx.pl/phpBB3

jeszcze coś mi kolorki się nie wczytały grup :( ale moment :)


Samanta pisze:Teresko, zajrzałam na nowe i jestem pełna uznania! [lol]
Awatar użytkownika
admin
Administrator
 
Posty: 132
Rejestracja: czw sty 01, 1970 1:00 am

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: admin » ndz lip 08, 2012 10:56 am

tereklo pisze:
Samanta pisze:Teresko, zajrzałam na nowe i jestem pełna uznania! [lol]


[brwi] [slodka] dziękuję :*

Proszę się nie denerwować przy przeglądaniu i sprawdzaniu, ja tam wciąż z doskoku coś poprawiam, więc czasem może co nieco zniknąć a za chwilę działać ok. Wybaczcie niedogodności.


koliberek pisze:Tereniu napisalam Ci w temacie test na nowym forum moje spostrzezenia ;) Buziaki i pozdrowienia


tereklo pisze:Koli, a jakiej przeglądarki używasz? Po mojemu masz problem z Javą (może trzeba aktualizować?) w Twoim komputerze.


tereklo pisze:Na testowym forum SB poprawione - jutro się wezmę za przenosiny w docelowe miejsce, poproszę o uwagi jakby co.

Ogłaszam konkurs na logo naszego forum - obrazek do umieszczenia w lewym górnym rogu (albo gdzieśtam na górze) :)


koliberek pisze:Tereklo uzywam eksplorera, ale jezeli to problem z moim kompem czy oprogramowaniem to nie ma problemu, moj facet sobie z tym poradzi ...


koliberek pisze:Tereklo uzywam eksplorera, ale jezeli to problem z moim kompem czy oprogramowaniem to nie ma problemu, moj facet sobie z tym poradzi ...


koliberek pisze:No temat zadalam mojemu i niech to zrobi ;)


tereklo pisze:
koliberek pisze: uzywam eksplorera,


[kiler]


magdziołek pisze:A mnie zupełnie nie chce wpuścić, że niby złe hasło... a przecież podaję to samo co na starym eko :? . Mam wymyślić coś innego?


tereklo pisze:Nie, nie wymyślaj nic innego. Powinno normalnie przyjąć login i hasło. Czy kltoś jeszcze ma taki problem? Spróbujcie wysłac do siebie PMy.


Cebulka pisze:O przepraszam, eksplorer jest bardzo w porządku, prosze na niego nie pluć [haha]
Nie dla dyktatury czerwoneg lisa ;>

Tereska, czyli znalazłaś miejsce gdzie można zmienić logo?
Można wklejac z fotosika obrazki czy to musi byc coś na stałe?


Sz_elka pisze:
Cebulka pisze:O przepraszam, eksplorer jest bardzo w porządku, prosze na niego nie pluć [haha]
Nie dla dyktatury czerwoneg lisa ;>

... ja myślę, że Tereklo preferuje Google Chroma! ;D


tereklo pisze:
Cebulka pisze:O przepraszam, eksplorer jest bardzo w porządku, prosze na niego nie pluć [haha]

Jak coś ze stajni majkro może być dobre? no może jeszcze w wersji 8 :) ale to tez kolubryna

Cebulka pisze:Tereska, czyli znalazłaś miejsce gdzie można zmienić logo?
Można wklejac z fotosika obrazki czy to musi byc coś na stałe?

Nie znalazłam bo.... nie szukałam [google] [cry]

Logo zmieniam, ale nie na podobnej zasadzie.

Sz_elka pisze:... ja myślę, że Tereklo preferuje Google Chroma! ;D


Lubię to co wygodne i nie sprawia kłopotów [diabel] [super]


Baś_22 pisze:
tereklo pisze:
Sz_elka pisze:... ja myślę, że Tereklo preferuje Google Chroma! ;D


Lubię to co wygodne i nie sprawia kłopotów [diabel] [super]

jestem tego samego zdania :) wyrzuciłam na pysk explorera i działam sobie spokojnie na Google Chrome ....polecam naprawdę :)


Sz_elka pisze:ja to samo zrobiłam - choć zakochana byłam w Firefoxie :D


Baś_22 pisze:
Sz_elka pisze:ja to samo zrobiłam - choć zakochana byłam w Firefoxie :D

hmm... a mnie on nie pasował [skrob] :)


koliberek pisze:ja kiedys lubilam Opere, ale teraz jakos sie do eksplorera przyzwyczailam, chociaz google chrom tez mam i zaraz pojde sprawdzic, czy tam mi bedzie wszystko dzialac ;)


magdziołek pisze:UUUfff koszmarnie było, ale się udało. Oczywiście przy pomocy małżonka. Musiałam się na nowo zarejestrować i zmienić hasło, bo starego nie chciał przyjąć.


tereklo pisze:
magdziołek pisze:UUUfff koszmarnie było, ale się udało. Oczywiście przy pomocy małżonka. Musiałam się na nowo zarejestrować i zmienić hasło, bo starego nie chciał przyjąć.


No to będzie problem :(
Może wpisywałaś pierwotnie niepoprawne dane logowania? Jak tu się logujesz to tam musi działac tak samo.


amita pisze:Mnie Adam kazał rozstać się z explorerem :( nowe forum mi się podoba,ale czy ktoś pamięta o naszym docelowym logo?


tereklo pisze:Jakbyście dostali jakiekolwiek powiadomienie z adresu aukuba@interia.pl proszę, ignorujcie je całkowicie i nie róbcie niczego związanego z podanymi adresami internetowymi. Wyjaśnię, jeśli będzie potrzeba, w innym czasie.


koliberek pisze:OK. Teresko. Informuje, ze3 PM na nowym forum mi dziala i info na poczte o Pm tez dochodzi, tak wiec wszystko ok.


Cebulka pisze:Śpieszę poinformować, że może nie było tego widać, ale intensywne prace (dzięki dzielnej Teresie która pcha to wszystko do przodu [prosi]) w sprawie przenosin forum trwają :)

BARDZO dziękujemy wszystkim którzy zaglądnęli na forum testowe i napisali o błędach, pomogło to znacząco w tworzeniu forum juz w wersji ostatecznej [tuli]

Prace z przenosinami zbliżają się do końca, krwi nam nieco napsuli administratorzy 'mojeforum.pl' którzy zablokowali mozliwość ściągania aktualnej wersji forum [shock] W związku z tym musiałyśmy wszystkie posty po 30tym maja przenieść ręcznie, będą one widoczne jako cytowane wypowiedzi i wyświetlą się Wam na nowym forum wszystkie jako nieprzeczytane wiadomości. To już praca domowa dla każdego z Was żeby sobie na nowym te tematy 'odklikać' jako przeczytane. Nie dało się tego zrobić inaczej :) Więc jeśli ktoś ma zdjęcia do wklejenia i dużo do napisania to najlepiej żeby to zrobił juz na nowym forum po niedzieli - oszczędzi nam pracy przy kopiowaniu [haha]

Proszę Państwa, plan jest taki: [szef]
PRZENOSIMY SIĘ JUŻ KOŃCOWO W TĄ NIEDZIELĘ, tj 8ego LIPCA

Adres nowego forum (dzięki uprzejmości Kuby [onajego] ) : www.ekotopik.domeczek.pl

"Przenosimy się" = przestajemy pisać posty w tematach na starym forum, tylko juz na nowym.

Możecie zaglądnąć już na nowe forum, możecie pisać w Shoutboxie,ale bardzo prosimy DO PONIEDZIAŁKU NIC NIE PISAĆ W TEMATACH - bo nam się strasznie namiesza gdzie posty sa juz przeniesione a gdzie nie :)

Swoją drogą nowy Shoutbox jest świetny, z automatycznym odświeżaniem, archiwum i różnymi fajnymi opcjami - na pewno będzie się nam z nim lepiej zyło [jupi]

Zdajemy sobie sprawę, że ciągle brakuje pewnych szczegółów i nie wszystko wygląda jeszcze wspaniale, ale będziemy je juz uzupełniać na bieżąco. Avatarów też nie ma, kto umie jest proszony o wgranie sobie sam, napiszemy instrukcję jak to zrobić, a wszystkim którzy się boją za to wziąć pomożemy - tylko trzeba będzie chwilę poczekać ;)

'Stare' forum ciągle zostaje i nic się z nim nie dzieje, ja wciąż będę na nie zaglądać, zwłaszcza na początku, żeby ewentualne zbłąkane dusze prowadzić na dobre tory, napiszemy też dużymi literami na górze nowy adres, żeby zawsze był pod ręką :)
Poza tym jakby cokolwiek się działo złego to numer telefonu do mnie chyba wszyscy mają :D


tereklo pisze:Dopowiem jeszcze, że w tym wątku można pisać o wszystkim na bieżąco, będzie on przeniesiony jako ostatni. Piszcie tam na SB< spróbujcie jak to działa no i przede wszystkim niech się każdy zaloguje i sprawdzi czy nie ma z tym problemu.
Jakby co - zgłaszać tu.

Wiecie co, mimo dokuczliwego 503 i nieprzyjaznego ostatnio mojeforum.net czuję jakieś takie smyranie w klacie, coś się kończy coś zaczyna.... sentyment, czy cóś :)


megan pisze:Tereklo mam tak samo :)


Baś_22 pisze:Tereniu ja też tak mam :) myślę, że u pozostałych jest tak samo.....jak by nie było kawał czasy byliśmy razem z naszym forum, ale musimy dokonać zmiany, bo inaczej to cholerne 503 nie da nam żyć :) a poza tym trzeba coś zmieniać, bo wtedy jest ciekawiej.


koliberek pisze:a dla mnie nie liczy sie strona tylko ludzie i to co oni pisza, wiec nie mam klucia :), bo WY WSZYSCY TAM BEDZIECIE I WASZE SLOWA :)
Natomiast dla Tereni wielkie wielkie dziękujemy :*
Ponowie pytanie o koszty zwiazane z administracja i utrzymaniem forum, bo jesli takowe wystepuja to chyba nalezy jakos uzgodnic co i jak :)


amita pisze:Mnie się bardzo podoba "domeczek" w adresie :*


Baś_22 pisze:
koliberek pisze: Ponowie pytanie o koszty zwiazane z administracja i utrzymaniem forum, bo jesli takowe wystepuja to chyba nalezy jakos uzgodnic co i jak :)

tak to jest bardzo ważna sprawa i należy jasno określić co i jak? :)


Cebulka pisze:
koliberek pisze:Ponowie pytanie o koszty zwiazane z administracja i utrzymaniem forum, bo jesli takowe wystepuja to chyba nalezy jakos uzgodnic co i jak :)


Jak ktoś dorwie Józefa, to należy go ściągnąć do tego tematu, co by się wypowiedział :D

A ja jakoś tym razem nie czuję sentymentu - w każdym razie nie takiego z jakim mi przyszło opuszczać Kafeterię :)
Tym razem to właściwie głównie zmiana graficzna, w układzie i funkcjonalności samego forum niewiele się zmienia :)
Awatar użytkownika
admin
Administrator
 
Posty: 132
Rejestracja: czw sty 01, 1970 1:00 am

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: admin » ndz lip 08, 2012 10:56 am

tuurma pisze:Ja się wypowiem, bo w końcu "znam Józefa" :D

Dopóki nie będzie jakiegoś gigantycznego ruchu (a to, co my robimy to raczej nie jest gigantyczny) to raczej żadnych kosztów nie będzie i się uchowamy na doczepkę przy innych Józefa klientach :D
Awatar użytkownika
admin
Administrator
 
Posty: 132
Rejestracja: czw sty 01, 1970 1:00 am

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Cebulka » ndz lip 08, 2012 10:58 am

tuurma pisze:Ja się wypowiem, bo w końcu "znam Józefa" :D

Lepiej niż ktokolwiek inny, śmiem twierdzić że paewnie nawet lepiej niz on sam [rotfl]
Dobrze [tuli]
Gdyby jednak cokolwiek się zmieniło, proszę dajcie natychmiast znać [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: koliberek » ndz lip 08, 2012 11:13 am

Świetnie, że ta sprawa jest wyjasniona. Póki co dziękujemy Jozefowi :)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Cebulka » ndz lip 08, 2012 11:16 am

Teresko, oczywiście w miarę wolnego czasu, ale napiszę żeby mi to nie umknęło - zdecydowanie przyda się przycisk 'Wróć do Strony Głównej" na spodzie każdego otwartego tematu, nie tylko wróć do działu :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Baś_22 » ndz lip 08, 2012 11:19 am

Cebulka pisze:Teresko, oczywiście w miarę wolnego czasu, ale napiszę żeby mi to nie umknęło - zdecydowanie przyda się przycisk 'Wróć do Strony Głównej" na spodzie każdego otwartego tematu, nie tylko wróć do działu :)

....ale to można teraz spokojnie zrobić :) na dole po lewej stronie ekranu są do tego linki
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Cebulka » ndz lip 08, 2012 11:22 am

[glupek]

Basia - to chyba ty tu powinnaś być Adminem [oops]
Albo ja powinnam włożyć okulary [skrob] [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Baś_22 » ndz lip 08, 2012 1:24 pm

Cebulka pisze:[glupek]

Basia - to chyba ty tu powinnaś być Adminem [oops]
Albo ja powinnam włożyć okulary [skrob] [haha]

Ewuniu no co Ty [tuli]
Ja tylko to zauważyłam a Ty przy tym ogromie różnych informacji, z którymi musisz się uporać, miałaś prawo tego nie zobaczyć :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: tereklo » ndz lip 08, 2012 2:02 pm

Cebulka szaleje z przenosinami, aż się boję odzywać, żeby czegoś nie zepsuć :)
Myślę, że wszyscy potrzebują czasu, żeby się przyzwyczaić do nowej szaty, przycisków itp

Podziękowania dla Józefa [prosi] za wspaniałą współpracę, bez niego nic bym nie zdziałała [prosi]

Cebulko, może na starym forum trzeba by poblokowac tematy, żeby już tam nikt nie pisał?
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Baś_22 » ndz lip 08, 2012 3:03 pm

tereklo pisze:Podziękowania dla Józefa [prosi] za wspaniałą współpracę, bez niego nic bym nie zdziałała [prosi]

Józef wielkie dzięki [prosi] ...jak dobrze, że Ciebie mamy [tuli]
Tereklo wielkie dzięki [prosi] ...jak dobrze, że Ciebie mamy [tuli]
Cebulko wielkie dzięki [prosi] ...jak dobrze, że Ciebie mamy [tuli]
Andrzej wielkie dzięki [prosi] ...jak dobrze, że Ciebie mamy [tuli]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: koliberek » ndz lip 08, 2012 5:56 pm

Dołączam do Basi z podziekowaniami. WIelkie wielkie dziekuję wszystkim, którzy przyczynili sie do tak sprawnego przeniesienia forum :*
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Cebulka » pn lip 09, 2012 10:16 am

tereklo pisze:Cebulka szaleje z przenosinami, aż się boję odzywać, żeby czegoś nie zepsuć :)

Kpisz czy żartujesz? ;>
Ty zepsuć ? [rotfl]

Ja Teresce przede wszystkim dziękuję za ciągłe poganianie i pęd do działania - bez tego ciągle na pewno tkwilibyśmy na starym. I oczywiście za te wszystkie godziny 'kradzione dobie' po nocach i po egzaminach [prosi] Wiesz Tereska możemy ci wszyscy podpisać że odbyłaś wszechstronne szkolenie praktyczne pod tytułem 'Przenosiny forum wraz z konwersją w warunkach bojowych" ;>

A Jurkowi podziękowania za to że docenił wagę sprawy i na cały weekend wziął Magdę na siebie, żebym mogła na spokojnie usiąść i zrobić to raz a dobrze [tuli]

Przemyślałąm to w wannie i stwierdzam, że zablokowanie wszystkich tematów to dobry pomysł :)
Tylko zastanawiam się jak by to zrobić żeby zablokować nie poszczególne tematy, bo to umiem, tylko całe działy, tak żeby na stronie głównej była przy każdym dziale widoczna 'kłódeczka' zamiast 'diamencika'. Jestem pewna że tak się da, tylko nie wiem jak. Wiesz Teresa? Albo ktoś kto miał doczynienia ze starym phpBB? Emmi, Belva, Andrzej?
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Tosia » pn lip 09, 2012 10:28 am

Cebulka pisze:
tereklo pisze:Cebulka szaleje z przenosinami, aż się boję odzywać, żeby czegoś nie zepsuć :)

Kpisz czy żartujesz? ;>
Ty zepsuć ? [rotfl]

Ja Teresce przede wszystkim dziękuję za ciągłe poganianie i pęd do działania - bez tego ciągle na pewno tkwilibyśmy na starym. I oczywiście za te wszystkie godziny 'kradzione dobie' po nocach i po egzaminach [prosi] Wiesz Tereska możemy ci wszyscy podpisać że odbyłaś wszechstronne szkolenie praktyczne pod tytułem 'Przenosiny forum wraz z konwersją w warunkach bojowych" ;>

A Jurkowi podziękowania za to że docenił wagę sprawy i na cały weekend wziął Magdę na siebie, żebym mogła na spokojnie usiąść i zrobić to raz a dobrze [tuli]

Przemyślałąm to w wannie i stwierdzam, że zablokowanie wszystkich tematów to dobry pomysł :)
Tylko zastanawiam się jak by to zrobić żeby zablokować nie poszczególne tematy, bo to umiem, tylko całe działy, tak żeby na stronie głównej była przy każdym dziale widoczna 'kłódeczka' zamiast 'diamencika'. Jestem pewna że tak się da, tylko nie wiem jak. Wiesz Teresa? Albo ktoś kto miał doczynienia ze starym phpBB? Emmi, Belva, Andrzej?



Dziewczyny dzięki że wzięłyście na siebie sprawą przenosin bo wykonałyście kawał dobrej roboty [prosi]

Cebulko a ja mam pytanie, dlaczego chcesz blokować wszystkie tematy???
Pozdrowienia Tosia.
Awatar użytkownika
Tosia
Weterani
 
Posty: 2131
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 10:31 am

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Cebulka » pn lip 09, 2012 10:54 am

Tosiu - blokować na starym forum, żeby tam już ktoś 'z rozpędu' nic nie napisał tylko się przeniósł na nowe :D

Zostawić myślę tylko może temat 'Przenosiny forum' otwarty nat na wszelki wypadek (i SB oczywiście zostaje do pisania) a reszta niech będzie tylko takim 'zapasowym archiwum' :P
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Baś_22 » pn lip 09, 2012 10:59 am

Cebulka pisze:Tosiu - blokować na starym forum, żeby tam już ktoś 'z rozpędu' nic nie napisał tylko się przeniósł na nowe :D

Zostawić myślę tylko może temat 'Przenosiny forum' otwarty nat na wszelki wypadek (i SB oczywiście zostaje do pisania) a reszta niech będzie tylko takim 'zapasowym archiwum' :P

tak, tak Cebulko, to jest dobry pomysł [brawo]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Tosia » pn lip 09, 2012 11:13 am

Ach tam to tak :) to nie jest zły pomysł.
Pozdrowienia Tosia.
Awatar użytkownika
Tosia
Weterani
 
Posty: 2131
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 10:31 am

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: tereklo » pn lip 09, 2012 3:58 pm

Cebulka pisze:
tereklo pisze:Cebulka szaleje z przenosinami, aż się boję odzywać, żeby czegoś nie zepsuć :)

Kpisz czy żartujesz? ;>
Ty zepsuć ? [rotfl]

A co, spróbować? [rotfl]

Cebulka pisze:Ja Teresce przede wszystkim dziękuję za ciągłe poganianie i pęd do działania - bez tego ciągle na pewno tkwilibyśmy na starym. I oczywiście za te wszystkie godziny 'kradzione dobie' po nocach i po egzaminach [prosi] Wiesz Tereska możemy ci wszyscy podpisać że odbyłaś wszechstronne szkolenie praktyczne pod tytułem 'Przenosiny forum wraz z konwersją w warunkach bojowych" ;>

Pewnie przyda się do awansu :) oby za tym podwyżka finansowa poszła [panzielony] Cebulko, gdyby nie Twoje hasło przenosin, w życiu bym się za to nie wzięła. Dobrze, że nie byłam świadoma wszystkiego co mnie tu spotka [panzielony] [panzielony] [panzielony] Cebulko, Tobie dzięki bardzo :*

Cebulka pisze:A Jurkowi podziękowania (...)

Oj, tak, tak [prosi] [prosi]

Cebulka pisze:Przemyślałąm to w wannie i stwierdzam, że zablokowanie wszystkich tematów to dobry pomysł :)
Tylko zastanawiam się jak by to zrobić żeby zablokować nie poszczególne tematy, bo to umiem, tylko całe działy, (...)


Patrzyłam na starym forum. Blokować?

Wszystkim dziękuję za podziękowania, mnie tez juz to 503 i postawa adminów mojeforum net dokuczało bardzo. Ba! Wkurzało mocno!! Ważne, że się udało przenieść.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: tereklo » pn lip 09, 2012 5:46 pm

Cebulko, zablokowałam tematy na starym forum, wyodrębniłam Przenosiny forum. Pozostawiłam wszystkie opcje w całości dostępne dla administratorów a zablokowałam reszcie użytkowników. Przeniosłam jedyny aktywny temat do osobnego działu, tak będzie wygodniej. Może być?
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Cebulka » pn lip 09, 2012 10:24 pm

tereklo pisze: Może być?

Ba! [lol] Jest bomba [super]

Hmm - to co - dziękujemy Adminom mojeforum że nic nie robili z 503 że tak nas wkurzyli że w końcu przenieśliśmy się wreszcie 'na swoje' i zmienili wersję forum na nowoczesną? ;>
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Baś_22 » wt lip 10, 2012 8:37 am

Cebulka pisze:
tereklo pisze: Może być?
Hmm - to co - dziękujemy Adminom mojeforum że nic nie robili z 503 że tak nas wkurzyli że w końcu przenieśliśmy się wreszcie 'na swoje' i zmienili wersję forum na nowoczesną? ;>

tak, tak bardzo serdecznie dziękujemy [prosi] [haha]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: tomicron » śr lip 11, 2012 10:08 pm

Przyłączam się do serdecznych podziękowań tym, którzy z takim zaangażowaniem przenosili forum na nową platformę [prosi]
I wielkie "gratulacje" dla Adminów mojeforum że nic nie robią z 503 :/
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Cebulka » śr lip 11, 2012 10:32 pm

Wiecie co, aż sobie sprawdziłam z ciekawości, i tak...

2 lata na Kafeterii :D
5 i pół (!) lat na ekotopik.mojeforum :D

Ależ to już kawał czasu... [tuli]
Ja Wam wszystkim dziękuję, że jesteście, i że było dla kogo urządzać te przenosiny [jupi]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Cebulka » ndz wrz 02, 2012 9:24 pm

Dostaliście dziś wszyscy ode mnie maile o przenosinach forum :D

Kto naturalnie wie i uzywa nowego niech tego maila po prostu zignoruje, juz nie dzieliłam adresów na bywalców i niebywalców [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Cebulka » wt lis 13, 2012 11:16 pm

Drogi 'ogóle forumowy' :D

Gdzieś na skutek zmian w ustawieniach zaginęły nam niestety posty gości i osób nie posiadających własnego profilu :/

Posty te są jednak w całości zachowane na starym forum, więc jak komus będą potrzebne, to odsyłam tam, mozna sobie doczytać :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: tomicron » śr mar 27, 2013 8:18 pm

Detektyw Upierdliwy na tropie [jezyk2] Zauważyłem coś zaglądając na mapę Ekotopiku - linki są do MPO w starym forum...
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Sz_elka » śr mar 27, 2013 9:27 pm

tomicron pisze:Detektyw Upierdliwy na tropie [jezyk2] ...

oooo.... [hahaha] to jest nas dwóch [devil]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: tereklo » śr mar 27, 2013 9:35 pm

Dobrze, że jesteście [prosi]

Obawiam się, że ta poprawka poczeka na Andrzeja.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: tomicron » sob mar 30, 2013 9:00 pm

tereklo pisze:Dobrze, że jesteście [prosi]

Ja też się cieszę :D
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: Cebulka » wt sty 07, 2014 12:11 pm

Pisałyśmy już w Shoutboxie o tym, ale niniejszym komunikuję oficjalnie jeśli ktoś jest zainteresowany, że strona mojeforum.net na której mieliśmy nasz stary ekotopik przestaje działać 15.01.2014 czyli za tydzień.

W funkcjonowaniu i ciągłości naszego forum tu na domeczku nic to nie zmienia ani w niczym nie przeszkadza, wszystko co było do przeniesienia jest przeniesione, parę drobiazgów jeszcze z Teresą dopracowujemy :) Ale jeśli ktoś czuje sentymentalną potrzebę pożegnania się z poprzednim forum ma ostatnią chwilę żeby to zrobić: http://ekotopik.mojeforum.net/index.php
Od razu ostrzegam, że nic się nie zmieniło, 503 pojawia się jak się pojawiało a SB raz działa raz nie działa [zly]

Wszelkim sentymentalistom przypominam też że wciąż istnieje nasz pierwszy i początkowy temat na Kafeterii: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1609769 (za miesiąc dziewięciolecie (!!!) naszych początków [!] Niewiarygodne że to już tyle [jupi] )
Pragnę jednak zauważyć że wszelkie informacje z obu tych miejsc są zawarte w naszym forum tu i teraz [lol]

A wszystkim którzy pomagali w przenosinach, dopingowali do działania i znosili chwilowe niedogodności raz jeszcze dziękuję [tuli]
Jak to miło, że zrobiliśmy to sobie na spokojnie półtora roku temu, a nie teraz nagle w panice że coś nam za chwilę poznika :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: PRZENOSINY FORUM

Postautor: magdziołek » wt sty 07, 2014 2:30 pm

Ukłony dla Tych, którzy osobiście ciężko nad tymi zmianami pracowali [hi] [hi]
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Następna

Wróć do Komunikaty, instrukcje, poradniki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość