Włosy

Włosy

Postautor: amita » śr kwie 22, 2009 10:46 pm

Na zniszczone włosy światna jest mieszanka oleju rycynowego i jajka.Wmasować we włosy i skórę głowy,nałożyć jakiś czepek,okręcić ręcznikiem i tak trzymać z 5-6 godzin.Potem spłukać letnią wodą.Nie za gorącą,bo jajecznica źe się wyczesuje!!!
Robiłyśmy tak z dziewczynami w internacie jak nam łysina groziła od farbowania.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Cebulka » czw kwie 23, 2009 8:49 am

Mama też nam tą maseczke kiedys robiła - ale nie całe jaja tylko żółtka i jeszcze dodawała pare kropel witaminy D czy A+D juz nie pamiętam - do dostania w aptece :)

Faktycznie włosy są po tym miękkie i miłe w dotyku - ale myśmy na koniec jeszcze myły to szamponem - nafta nie pachnie bardzo pięknie :F [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: amita » czw kwie 23, 2009 9:03 pm

Masz rację,faktycznie tylko żółtko a nie całe jajko.Co do witamin to pewnie nie zaszkodzą.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: donn » wt kwie 28, 2009 7:30 pm

ja kiedyś spróbowałam tej nafty ale jak mi to przyszło zmyć.. to chyba z 7 razy myłam włosy i nic
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: donn » wt kwie 28, 2009 7:33 pm

acha a na włosy najlepszy olej kokosowy.. jojoba też niczego sobie .. no i lniany
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: toja » śr kwie 29, 2009 8:05 pm

Kokosowego , to nie widziałam nigdy
Serdecznie pozdrawia Basia
"Kto czego nie doznał , nie zrozumie"
Awatar użytkownika
toja
Ekoludki
 
Posty: 126
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 4:07 pm

Postautor: donn » czw kwie 30, 2009 8:34 am

można kupić w sklepie z produktami naturalnymi najlepiej internetowym... świetnie pachnie i włosy po nim super
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: toja » czw kwie 30, 2009 7:56 pm

Dzięki , kochana jesteś :D
Serdecznie pozdrawia Basia
"Kto czego nie doznał , nie zrozumie"
Awatar użytkownika
toja
Ekoludki
 
Posty: 126
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 4:07 pm

Postautor: donn » pt maja 01, 2009 4:05 pm

toja jak będziesz chciała to podrzuce ci adresy sklepów.. :)

ja wogóle staram sie od prawie roku używać tylko naturalnych kosmetyków i moja cera bardzo na tym zyskała
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: toja » pt maja 01, 2009 6:38 pm

Ok , bardzo chętnie :D
Serdecznie pozdrawia Basia
"Kto czego nie doznał , nie zrozumie"
Awatar użytkownika
toja
Ekoludki
 
Posty: 126
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 4:07 pm

Postautor: beza » pt maja 01, 2009 8:05 pm

donn :D a mogłabyś tutaj wrzucić te adresy :)
kwiaty kwitną nawet wtedy,
gdy nikt im się nie przygląda...

Phil Bosmans
Awatar użytkownika
beza
Weterani
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt lip 17, 2007 11:36 am

Postautor: donn » sob maja 02, 2009 9:41 am

bezo ... mówisz masz ;) :D



ja robiłam zakupy tutaj

http://thanatos.com.pl gość daje wielgachne próbki.... ja byłam z zamówienia bardzo zadowolona...

czasem trzeba dłużej czekać na przesyłke.. mi sie to niezdażyło...

inne to:

http://www.mazidla.com
http://www.biolander.com


można też kupić na allegro..

jak coś sobie przypomne to dorzuce
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: beza » ndz maja 03, 2009 6:52 pm

dzięki Donn :)
kwiaty kwitną nawet wtedy,
gdy nikt im się nie przygląda...

Phil Bosmans
Awatar użytkownika
beza
Weterani
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt lip 17, 2007 11:36 am

Postautor: donn » wt paź 13, 2009 2:19 pm

a ja ufarbowałam włosy i stasznie sianowate sie zrobily..
oleje mi sie skończyły na nowe marny widok..
może odżywke jaką poradzicie??
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: saginata » wt paź 13, 2009 4:34 pm

Jest w aptece taki szampon Emolium-jest to szampon nawilzaj±cy-i w³osy nie s± sianowate.Moja córa po lecie mia³a takie-a¿ zaczê³y siê wy³amywaæ-i pani w aptece ten nam poleci³a.Kosztuje ok 30z³.Ale poprawê widaæ-i nie trzeba stosowaæ od¿ywki.My¶lê,¿e Ty farb± te¿ w³osy przesuszy³a¶-trzeba je jako¶ nawil¿yæ.Ten szampon mog± stosowaæ równie¿ doro¶li.
saginata
 

Postautor: belva » pt paź 30, 2009 1:58 pm

Dziewczyny!!! Oliwa z oliwek!!! Cuda czyni dla wlosow i skalpu!!! W kuchni stoi nie trzeba nawet po nia chodzic nigdzie [lol] [lol]

Trzeba potrzymac na wlosach ( najlepiej ze 2 doby) i splukac kilka razy goraca woda.. ( mozna dodac octu)
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Baś_22 » pt paź 30, 2009 2:00 pm

belva pisze:Trzeba potrzymac na wlosach ( najlepiej ze 2 doby) i splukac kilka razy goraca woda.. ( mozna dodac octu)


No te 2 doby to troche długo [?] już się widzę z takim okładem w pracy [haha] [haha] [haha]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: megan » pt paź 30, 2009 9:19 pm

Moje pannice gdy mają problemy z przesuszonymi i słabymi włosami stosują maseczkę z nafty kosmetycznej i żółtka z jajka,mieszają na jednolitą papkę,nakładają na włosy,trzymają to 15-20 min. potem spłukują letnią wodą i jeszcze myją jakimś łagodnym szamponem :D
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: donn » pt paź 30, 2009 11:02 pm

belva ja potwierdzam te oliwe z oliwek.. chociaz 2 doby przyznam sie ze nie trzymałam ...a ocet to najlepiej jabłkowy..

megan ja k iedyś zrobiłam te nafte ale myłam włosy chyba z 7 razy i niemogłam zmyć...
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: Mania » wt lis 24, 2009 6:46 pm

Proponuję maseczkę firmy Vax.
Mozna dostać w aptece, kosztuje ponad 20 zeta. Rzeczywiście super.
Mozna stosować jako odżywkę albo maskę.
rezultaty są widoczne.
Awatar użytkownika
Mania
Weterani
 
Posty: 728
Rejestracja: czw sty 22, 2009 7:03 pm

Postautor: ulotna chwila » czw lut 04, 2010 10:15 pm

Kobietki a jest jakaś rada na leniwe włosy, które nie chcą rosnąć?
u mnie to jakaś masakra :?
tak słabo rosną, że aż mam nerwy jak sobie pomyślę, że koleżance w tym samym czasie urosły 2x więcej

od czego to zależy?
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Postautor: amita » pt lut 05, 2010 4:51 pm

Ulotna,od fazy księżyca :)
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: ulotna chwila » pt lut 05, 2010 7:22 pm

Amita, no ale przez 8 miesięcy to chyba nie raz była faza sprzyjająca wzrostowi włosów, a u mnie cholery rosną tyci tyci i tak już te 8 miesięcy i dziewiąty już się zaczyna i nic tylko się pochlastać, bo ciągle mam wrażenie, że są takiej samej długości jak kilka miesięcy temu [zly] ;)
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Postautor: amita » pt lut 05, 2010 11:36 pm

Była,ale czy w nie trafiałaś? Ja sama nie wiem czy trafiałam ;) teraz byłam akurat w odpowiedniej fazie. Jak powiedziałam fryzjerce,kiedy robiłam pasemka to nie mogła uwierzyć,że aż tak mi wlosy szybko rosną.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: ulotna chwila » sob lut 06, 2010 12:38 am

czyli co?
jak wtedy tych osiem miesięcy temu mnie fryzjer ciął w złej fazie, albo inaczej w fazie niesprzyjającej, to mimo tego, że tych faz później było skolka ugodna to i tak nic z tego bo liczy sie to kiedy było cięcie?tak?
Amitko to kiedy mam teraz podciąć hery żeby je do wzrostu pobudzić [lol] ?
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Postautor: megan » sob lut 06, 2010 10:18 am

Wydaje mi się że szybkość przyrastania to sprawa indywidualna:jednym rosną szybciej,innym wolniej.
Ulotna masz maluszka.Ciąża ma ogromny wpływ na kondycje włosów-wiadomo wszystko co najlepsze wędrowało do dzidzi i może jeszcze trochę potrwać nim wszystko wróci do normy :D
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: amita » sob lut 06, 2010 11:28 am

Ulotna,wg ludowej tradycji strzyżenie najlepiej przeprowadzać na i tuż po nowiu.Do pełni.Czyli w lutym od 14 do 21. Natomiast ścinanie po pełni (28.02) wzmocni cebulki.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Onaela » sob lut 06, 2010 4:55 pm

O,proszę,to nawet z włosami trzeba mieć wzgląd na fazę księżyca [shock] :D

A może macie jakiś sposób na to,aby długie,gęste i grube włosy dobrze rozczesywały się po umyciu ?

Testowałam już różne odżywki,ale wciąż nie mogę znaleźć takiej,która byłaby zadowalająca w tym względzie :(
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: amita » ndz lut 07, 2010 8:21 pm

Onaelu,a myjesz je po "fryzjersku" czy normalnie?Normalnie,czyli robiąc sobie cały ten kołtun?
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Onaela » ndz lut 07, 2010 9:19 pm

Normalnie,nie umiałabym po fryzjersku [!] :)
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: amita » ndz lut 07, 2010 10:41 pm

To jak i ja :) ale pracuję nad tym,bo potem nic nie pomaga.W domu rodzinnym tak myłam nad wanną i powiem Ci,że nawet długie,farbowane mi się nie plątały.A odwrotnie,pod prysznicem zawsze se poskręcam kołtuny.Powinno się wcierać szampon,a ja myję dłońmi i na okrętkę po głowie.Taka karma :D
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: ulotna chwila » pn lut 08, 2010 12:44 am

Oneala ja mam sposób-podziel się włosami z potrzebującą ulotną i bedzie problem z głowy :D
mniej włosów mniejsze kłopoty z czesaniem-proste no nie?

[lol]

moja znajoma, posiadaczka długich gęstych włosów potraktowała je nożem chińskim i ma ich teraz znacznie mniej i mówi, że ogólnie lepiej je teraz okiełznać

dla mnie rewelacyjny jest Syos, tyle, że ja go mam pod inną nazwą przywieziony z za gramanicy, włosy są po nim jedwabiście gładkie i zero plątania, a wcześniej ciągle było z tym utrapienie
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Następna

Wróć do Kosmetyka i Leczenie Naturalne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości