Bańki lekarskie

Bańki lekarskie

Postautor: koliberek » pt lut 23, 2007 8:46 am

CZy ktoś ma jakies doświadczenia ze stawianiem baniek i ich skutecznością ? Prosze podzielcie się uwagami :)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: saginata » pt lut 23, 2007 9:29 am

Koliberku-ju¿ Ci pisa³am na forum ,¿e s± skuteczne.Trzeba je potem wyle¿eæ-wygrzaæ.Ostatnio by³a u mnie bratowa z dzieæmi-i tak siê przeziêbili,¿e dwoje z³apa³o zapalenie p³uc[5 i 2 -letnie]-postawi³a bañki i obylo siê bez szpitala.Owszem byl antybiotyk-ale przy przeziêbieniu bañki s± bardzo pomocne.Moja niunia czêsto ³apie krtañ czy tchawicê-i az siê dusi-pani doktor zaleca stawianie baniek-a ja nie potrafiê-odpadaj± :(
saginata
 

Postautor: Emmi » pt lut 23, 2007 1:09 pm

Ja też miałam stawiane bańki w dzieciństwie i bez problemu. Są bardzo dobrym sposobem na wyleczenie choroby :) Tylko nie wolno ,,ich zaziębić,, - cokolwiek to znaczy. Ja miałam na piżamkę zakładaną kamizelkę albo jakiś sweterek :)
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: gaja » sob paź 06, 2007 11:58 am

uczy³am siê stawiania baniek w szkole medycznej [uczy³am siê w niej tylko rok czasu i zrezygnowa³am]i stawia³am bañki rodzinie i znajomym by³o to dwadzie¶cia lat temu ale jeszcze co¶ pamiêtam .Wa¿ne jest ¿eby wacik namoczony w spirytusie i zapalony trzymaæ odpowiednio d³ugo ¿eby wytworzy³a siê pró¿nia i szybko przyk³adaæ bañkê do cia³a ,wtedy nie odpadn± .Po zabiegu trzeba zostaæ w domu ,najlepiej w ³ó¿ku
gaja
 

Postautor: Cebulka » sob paź 06, 2007 5:57 pm

A czy ktoś wie jakie właściwie wytłumaczenie medyczne ma dobroczynne działanie baniek? Czy tu chodzi o poprawę krążenia? [rol]
Nigdy nie miałam osobistej przyjemności z bańkami od żadnej strony [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Baś_22 » sob paź 06, 2007 7:47 pm

Cebulka zajrzyj pod ten link, tu jest wszystko na temat baniek lekarskich, także odpowiedź na Twoje pytanie :)
http://klapuch.nazwa.pl/_sklep/product_ ... cts_id=132
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: gaja » sob paź 06, 2007 8:08 pm

ja znalaz³am obszerne wyja¶nienie dzia³ania baniek w ksi±¿ce Zbigniewa Garnuszewskiego ,,Akupunktura we wspó³czesnej medycynie ,,tom1 :) :)
gaja
 

Postautor: Cebulka » sob paź 06, 2007 9:38 pm

Dzięki Basiu - bardzo pouczające [tuli]

Ale to w takim razie wydaje sie to troche zbyt trudne...
Trzeba wiedzieć, gdzie je postawić, żeby było odpowiednio...
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: kasienka30 » ndz paź 07, 2007 2:25 pm

Ja wlasnie jestem po przejsciach z moim synkiem. Jak pod koniec walacji zalapal zapalenie oskrzeli to do teraz jeszcze pomalu dochodzi do siebie. Najpierw poltora tygodnia antybiotyk pozniej 14 zastrzykow pozniej znowu antybiotyk az wkoncu pani doktor powiedziala''mama postaw dziecku banki'' wiec tak zrobilam pierwszy raz pozniej za tydzien drugi raz. Banki sa skuteczne ale oslabiaja organizm moje dziecko dlugo dochodzi do siebie po tej terapi. nadal kaszle z flegma wydaje mi sie i to co p. doktor zasugerowala ze ma astme dziecieca ( robilam wszytkie badania jakie mozna zrobic i nic nie wykazalo) A teraz sa takie super banki jakie ja kupilam bezogniowe szklane maja popke i ta papka sie wysysa powietrze. Efekty sa takie same. Nie mozna stawiac baniek na kregoslupie i omijac miejsc kosciste bo banki sie nie beda trzymac( to wskazuwki poelegniarki ktora stawiala mojemu dziecku) drugi raz pod jej kontrola sama stawialam synkowi banki. Mowila ze te plamy to chora krew ktora dzieki bankom jest wysysana.
Ogrodniczka otwarta na wszytkie propozycje :)
Awatar użytkownika
kasienka30
Weterani
 
Posty: 260
Rejestracja: pn mar 12, 2007 7:42 pm

Postautor: kasienka30 » ndz paź 07, 2007 2:27 pm

a Tu kochani jest stronka wlasnie o tyhttp://www.medplus.pl/index.php?str=faqch bankach
Ogrodniczka otwarta na wszytkie propozycje :)
Awatar użytkownika
kasienka30
Weterani
 
Posty: 260
Rejestracja: pn mar 12, 2007 7:42 pm

Postautor: donn » wt kwie 28, 2009 7:35 pm

a mi bańki postawił mąż.. pierwszy raz to robił ale poszło mu całkiem dobrze...
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: toja » śr kwie 29, 2009 8:04 pm

Nie ma nic zdrowszego niż bańki
Potrafią wszystkie zapalenia wyciągnąć , nawet reumatyczne , albo nadwyrężone i wcale nie muszą to być dolegliwości , związane z przeziębieniami ...i ich pochodnymi
Serdecznie pozdrawia Basia
"Kto czego nie doznał , nie zrozumie"
Awatar użytkownika
toja
Ekoludki
 
Posty: 126
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 4:07 pm

Postautor: donn » czw kwie 30, 2009 8:35 am

toja napisz coś więcej .. bo ja myślałam że one tylko na przeziębienie
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: toja » czw kwie 30, 2009 7:54 pm

A co napisać.......zaciagneło mnie w samochodzie , głową nie mogłam ruszyć, wapno pomogło , a potem znowu , to samo , więc M położył bańki na te miękkie miejsca w okolicach karku i mam spokój , do czasu.
Pracuję w takich warunkach wielkiej hali , co cugi latają , znowu sztywnieje kark....
Albo po porodzie , jak byłam młoda , ręka strasznie rwała , pewno naciągnęłam sobie przy parciu, Mamcia postawiła 2 bańki od łokci wzwyż, , bo tam rwało , do dziś nic ..odpukać , wyciągnęło
Serdecznie pozdrawia Basia
"Kto czego nie doznał , nie zrozumie"
Awatar użytkownika
toja
Ekoludki
 
Posty: 126
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 4:07 pm

Postautor: Cebulka » pt maja 01, 2009 7:00 am

Toja - a to mnie zainteresowałaś [skrob]
Ja mam jak pamiętam problemy z karkiem (w górach muszę uważać, jak plecak niosę, bo potem wieczorem boli jak diabli) a teraz od pracy przy komputerze też bywa źle :(
Masaż pomaga, ale na dzień - dwa.

A mogą być takie te próżniowe? Bo jakoś to podpalanie, grzanie... hmm [rol]
I jak - po prostu założyć, poleżeć z godzinę i ma działać? [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: gruby miś » pt maja 01, 2009 7:19 am

mnie szkanymi bańkami z ciężkiego zapalenia płuc wyleczono ;)

sama u siebie i dzieci stosuję chińskie bańki - gumowe :)
Awatar użytkownika
gruby miś
Weterani
 
Posty: 1701
Rejestracja: czw sty 15, 2009 12:21 am

Postautor: toja » pt maja 01, 2009 6:42 pm

Cebulka

Ja znam tylko szklane , podpalane , najlepiej postawic , na wieczór , tak w paskudne dni ....by nie wychodzić na dwór, golf założyć , by ciepło było w kark.........a potem hartować, po 3 dniach , na dwór , ale tez w golfie , sama będziesz czuła, kiedy możesz zdjąć , okrycie karku , u mnie to jeszcze jest do powtórzenia , bo znowu się odzywa ..takie ciągnięcie karku
Serdecznie pozdrawia Basia
"Kto czego nie doznał , nie zrozumie"
Awatar użytkownika
toja
Ekoludki
 
Posty: 126
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 4:07 pm

Postautor: donn » pt maja 01, 2009 7:14 pm

ooo a mi kiedyś pan masażysta postawił chińskie bańki.. na bolące plecy właśnie..no i pomogło...
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am


Wróć do Kosmetyka i Leczenie Naturalne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron