Naturalnie z udziałem oleju kokosowego ;)

Naturalnie z udziałem oleju kokosowego ;)

Postautor: annorl1 » śr mar 08, 2017 11:00 am

Przepis na zdrową pastę do zębów brałam z tej strony.
http://www.olej-kokosowy.eu/zdrowa-past ... u/#more-72

Zanim zdobyłam jednak wszystkie niezbędne składniki, przez tydzień myliśmy olejem kokosowym z sodą. Też nieźle myje ;)
Pasta jest naprawdę świetna. Cały dzień czuć naprawdę czyste zęby. Dla wrażliwych dziąseł, przez kilka pierwszych dni mogą być podrażnione. Tak jak w moim przypadku. Mąż takiej sytuacji nie zauważył ;)

Poza używaniem produktu wytworzonego przez nas jako pastę do zębów, ja tego samego "specyfiku" używam jako antypespirant. Sprawdza się rewelacyjnie. A wiem co mówię, bo od poniedziałku chodzę na rehabilitacja, i to jest godzina ćwiczeń, gdzie jak kończę, to jestem cała mokra, ale nie śmierdząca ;)

Ja do pasty użyłam olejku goździkowego, bo tylko ten mieli w aptece. Ale nie dałam całej łyżeczki jak w przepisie, a ok.10 kropelek. Ostatnio udało mi się kupić olejek z mięty pieprzowej. Po umyciu w/w. pastą zębów, na czystą i mokrą szczoteczkę wkrapiam dosłownie 1 kroplę tego olejku i rozprowadzam po zębach. Wypłukuje usta i oddech super miętowy do czasu kolejnego posiłku murowany ;)

Poniżej przepis na nietoksyczną pastę do zębów:

Olej kokosowy (1/4 szklanki)
Soda oczyszczona (1/2 szklanki)
Ksylitol (4-5 łyżek)
Naturalny olejek miętowy lub goździkowy (ok. 1 łyżeczka)

Wymieszaj sodę oczyszczoną i ksylitol z olejem kokosowym do uzyskania jednolitej konsystencji. Dodaj odrobinę olejku miętowego dla odświeżającego smaku. I gotowe!

Dodam jeszcze, ze po ok. tygodnia stosowania pasty, zniknęły przebarwienia po kawie i herbacie. Pastami nawet tymi wybielającymi, nigdy nie udało mi się tego osiągnąć
"To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące. "
P.Coelho
Awatar użytkownika
annorl1
Weterani
 
Posty: 583
Rejestracja: sob lip 13, 2013 4:34 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Naturalnie z udziałem oleju kokosowego ;)

Postautor: lucysia » śr mar 08, 2017 11:20 am

Sporo czasu zabieram się za taką pastę.Kurcze wszystko mam ,muszę zmontować.
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Re: Naturalnie z udziałem oleju kokosowego ;)

Postautor: annorl1 » śr mar 08, 2017 11:52 am

Lucysiu, to montuj, bo warto ;)

Dodam jeszcze, że olej kokosowy z sodą, świetnie się sprawdzają przy szorstkich piętach, a nawet popękanych. Ja mam z tym wiecznie problem. Latem, wiadomo....nie, ale jesień i zima to koszmar. Wystarczy taką "mieszanką" wysmarować solidnie stopy, założyć skarpety ciepłe, ale nie sztuczne ;) Muszą być oddychające i juz po jednym dniu jest różnica i to ogromna.

Peleng do twarzy:
Często stosowałam do tej pory mieszankę oliwa i fusy z kawy, czasem jak za rzadkie wyszło, to trochę cukru. Ostatnio zmieszałam łyżkę oleju kokosowego, z parzonymi fusami z kawy, czyli 2 łyżeczki i tym zrobiłam sobie peleng twarzy. Po czym zostawiłam na ok. 10 min. Zmyłam i plus taki, ze nie dość, że delikatna skóra, to jeszcze od razu nawilżona i nie trzeba potem stosować kremu ;)

Do ciała też b y się pewnie nadał, ale chwilowo jeszcze do ciała nic nie używam pelengującego.
"To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące. "
P.Coelho
Awatar użytkownika
annorl1
Weterani
 
Posty: 583
Rejestracja: sob lip 13, 2013 4:34 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Naturalnie z udziałem oleju kokosowego ;)

Postautor: Cebulka » śr mar 08, 2017 7:35 pm

Jednym słowem kokosowy zawrót głowy [super]
Co to jeszcze ludzie nie wymyślą, że można zrobić samodzielnie a nie kupować chemicznego ze sklepów... [skrob] W jaką stronę idzie cywilizacja? Czy sklepy sprzedające 'zwykły chemiczny chłam' kiedyś znikną? [rol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Naturalnie z udziałem oleju kokosowego ;)

Postautor: kenna » czw mar 16, 2017 11:56 am

Oj takie sklepy też mają się dobrze skoro powstaje tyle nowych galerii itp.
Sprawdź jakie są sposoby na gładką twarzą!
kenna
 
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 07, 2017 1:06 pm

Re: Naturalnie z udziałem oleju kokosowego ;)

Postautor: Tosia » pt maja 26, 2017 10:04 am

tu dokładny opis zrobienia pasty do zębów i innych kosmetyków http://kosmetyka4u.blog.pl/domowa-pasta ... okosowego/
Pozdrowienia Tosia.
Awatar użytkownika
Tosia
Weterani
 
Posty: 2131
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 10:31 am


Wróć do Kosmetyka i Leczenie Naturalne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości