20 lat bez łopaty mądry ogród Zamiatkina

Nie wiesz, gdzie umieścic temat związany z ogrodem? Daj go narazie tu :D

20 lat bez łopaty mądry ogród Zamiatkina

Postautor: Sz_elka » pn sty 29, 2018 12:38 pm

Tereklo skądś to wykopała - ciekawy artykuł

https://treborok.wordpress.com/20-lat-b ... amiatkina/
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: 20 lat bez łopaty mądry ogród Zamiatkina

Postautor: Baś_22 » pn sty 29, 2018 11:37 pm

Rewelacja!. Wsiąkłam w temat na 2 godziny :)
Jak nic wracam do tej techniki, bo co nieco już tak robiłam :) Widzę, że jakoś życie i różne sprawy chyba wstępnie mnie przygotowały, bo właśnie działka moja leży odłogiem od jesieni ...nie było czasu jej obrobić i została taka opuszczona.
Niewielkie doświadczenie w tym zakresie już posiadam ale zacznę od kupienia i przeczytania wymienionych w artykule książek.
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: 20 lat bez łopaty mądry ogród Zamiatkina

Postautor: Cebulka » wt sty 30, 2018 8:33 pm

Też przeczytałam z zainteresowaniem [!]
O tych ziemniakach tak sadzonych już drugi raz gdzieś słyszę - musi coś w tym być [skrob] Tylko skąd tu wziąć niebalotowaną słomę? (pomijając już skąd w ogóle słomę wziąć ;) )
Nie do końca też rozumiem skąd ten gość bierze ściółkę żeby poprzykrywać te wszystkie grządki które uprawia. Niektóre warzywa przeciez zbiera się później niż da się posiać nawóz zielony. Chyba że ma osobne grządki do uprawy czegoś co można ściąć na ściółkę?
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: 20 lat bez łopaty mądry ogród Zamiatkina

Postautor: Emmi » śr sty 31, 2018 6:52 am

Na pewnym blogu (musiałabym poszukać) dziewczyna własnie eksperymentuje z uprawą na kostkach słomy i też sadziła bodajże ziemniaki, w każdym razie miała inwazję ślimaków :/ Sama zastanawiałam się nad taką uprawą i obserwowałam jej poczynania, ale zrezygnowałam.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: 20 lat bez łopaty mądry ogród Zamiatkina

Postautor: Cebulka » śr sty 31, 2018 10:32 pm

Mnie tak jeszcze później zastanowiło - słoma jak każda inna 'sucha' ściółka rozkładając się pobiera azot z gleby - co z tym problemem? [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: 20 lat bez łopaty mądry ogród Zamiatkina

Postautor: Emmi » czw lut 01, 2018 5:24 pm

tutaj jest blog http://ogrodniczaobsesja.blogspot.com/2 ... -somy.html sporo jest tematów o uprawie kostki, trzeba poszukać we wcześniejszych i późniejszych :) ktoś jeszcze pisał o tych kostkach na jakimś blogu... ale czy znajdę?
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: 20 lat bez łopaty mądry ogród Zamiatkina

Postautor: tomicron » sob lut 03, 2018 3:28 pm

Może to i się gościowi sprawdza w wybitnie kontynentalnym surowym klimacie, u nas są jednak zupełnie inne warunki i problemy (jak te wspomniane ślimaki, różne typy gleb i stosunki wodno-powietrzne, patogeny, itp., itd.). Koła to on nie wynalazł, ale w pewnych sprawach ma rację jak np., że czarny wymuskany ugór nie ma wiele wspólnego z naturą :)
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm


Wróć do Inne ogrodnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron