dotyczy działkowców

Nie wiesz, gdzie umieścic temat związany z ogrodem? Daj go narazie tu :D

dotyczy działkowców

Postautor: tereklo » ndz sty 27, 2013 8:35 pm

Chwilę temu było głośno, za rok Związek Działkowców straci moc prawną, a co o zmianach piszą urbaniści. Dotyczy Wrocławia
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... 2aw_gazeta
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: dotyczy działkowców

Postautor: Baś_22 » ndz sty 27, 2013 10:36 pm

Ja 2.02.13 mam zebranie (zawsze było o wiele później) w związku z tą sprawą.
Kurcze nie wiem co to będzie z tymi naszymi ogrodami :( [skrob]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dotyczy działkowców

Postautor: Cebulka » ndz sty 27, 2013 10:39 pm

Gdyby to zdjęcie tytułowe zrobili dokładnie z tego samego miejsca w powiedzmy maju-czerwcu to zupełnie inne niosłoby przesłanie [zly]
Ile jest ogrodów które wyglądają pięknie w listopadzie? [rol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: Baś_22 » pn sty 28, 2013 8:12 am

To oczywiste, że specjalnie wybrali takie zdjęcie jakiegoś syfiastego kawałka ze zdemolowanymi altankami [zly] [pifpaf]
Jak czytałam wczoraj tekst podesłany przez Tereklo to nóż w kieszeni mi się otwierał [zly] co za tępota tych ludków od planowania
przestrzennego [!] to aż wierzyć się nie chce, że się to czyta [shock]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dotyczy działkowców

Postautor: tereklo » pn sty 28, 2013 1:15 pm

Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: dotyczy działkowców

Postautor: Baś_22 » pn sty 28, 2013 3:39 pm

Czarno to wszystko widzę, bo się sępy już zlatują nad ogródki działkowe :(
Działki bliżej centrum miasta chyba się nie obronią :(
Trzyma mnie przy życiu tylko myśl. że tereny, na których znajduje się m.in moja to tereny zalewowe,
a na nich wg prawa nie wolno budować....no ale [?]
Parę lat po powodzi w 1997 we Wrocławiu na słynnym osiedlu Kozanów, które zostało doszczetnie zalane,
w części jeszcze niżej położonej niż ta zalana, wybudowano kolejne budynki mieszkalne [shock] [glupek]
prawo, chyba teraz już tego zabrania [?]
Ostatnio zmieniony pn sty 28, 2013 3:54 pm przez Baś_22, łącznie zmieniany 1 raz
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dotyczy działkowców

Postautor: tereklo » pn sty 28, 2013 3:42 pm

Sytuacja dotyczy nie tylko Wrocławia. Tak sobie myślę, że gdyby działkowcom dali więcej pewności w egzystencji działek, to i altanki i ogrodzenia a nawet nasadzenia wyglądałyby jeszcze piękniej.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: dotyczy działkowców

Postautor: Baś_22 » pn sty 28, 2013 3:55 pm

Zgadzam się z Tobą Tereniu :) Z kim bym nie rozmawiała na działce, to nikt nie chce specjalnie inwestować,
bo nie wie jaki los czeka nasze działki. I tak wszyscy czekają ....
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dotyczy działkowców

Postautor: tomicron » pn sty 28, 2013 7:25 pm

U nas miejski urbanista chyba nie ma jeszcze takich jazd jak ta z Wrocławia (pozostaje tylko współczuć mieszkańcom tego wspaniałego miasta), ale u nas też nie zawsze jest różowo. Choćby taki projekt sali widowiskowo-operowo-jakiejś tam pochłonął już 10 mln PLN, a jest już na 99% pewne że w dającej sie przewidzieć przyszłości nie zostanie zrealizowany... Czyli magistrat letką rączką wywalił te 10 baniek z podatków toruńczyków w błoto [zly]

...Trzeba jednak uczciwie przyznać, że ogródki działkowe najlepiej wyglądają, gdy nie widać tych wszystkich altanek, szop, sławojek i tym podobnych wytworów radosnej twórczości budowlanej działkowej braci (i tu biję się w pierś - moją szopę na narzędzia uważam za wątpliwą ozdobę ogrodu, ale potrzebna jest [skrob]).
Ktoś miał fajny pomysł: jak już nastąpi to "otwarcie" ogrodów działkowych wprowadzić opłaty jak w ogrodach botanicznych [diabel]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: Cebulka » pn sty 28, 2013 8:36 pm

Tak mnie zastanawia - czy wszystkie ogródki działkowe są z zasady zamknięte? [skrob]
Ja pamiętam jak byłam mała to razem z babcią codziennie chodziłyśmy na spacery właśnie do ogródków działkowych - karmiłyśmy koty, babcia mnie uczyła nazw roślin i wiadomo że lepiej to niz spacer ulicą. Myślę że taka formuła (choćby i za symboliczną opłata jak postuluje Tomek) by sie sprawdziła :D
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: zomarel » wt sty 29, 2013 11:05 pm

Dzisiaj kolejny artykuł w gazecie wrocławskiej o apetycie na działki we W-wiu,utknęłam w komentarzach i zastanawiam się kim są ludzie ziejący nienawiścią do działkowców i emerytów,jeden taki to wysłałby nas na mydło żeby był z nas-emerytów pożytek [zly] Co to się dzieje z naszym narodem.Poza tym myślę,że większość komentujących jest w naszym mieście czasowo i jest im wszystko jedno jak miasto będzie wyglądało za dzieścia lathttp://www.gazetawroclawska.pl/artyk ... komentarze
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: Sz_elka » wt sty 29, 2013 11:14 pm

Straszne, to co się dzieje we Wrocławiu na działakach - http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
i te komentarze faktycznie :( http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... komentarze
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: dotyczy działkowców

Postautor: tomicron » śr sty 30, 2013 11:42 am

Trzeba zawsze brać poprawkę na to że najwięcej komentarzy generują najzwyklejsze trolle i jak to z nimi bywa karmią się reakcjami normalnych ludzi na ich marne prowokacje... Im ktoś zajadlej krzyczy w internecie tym większe ma kompleksy w realu - najlepsza recepta: IGNORE !
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: Sz_elka » śr sty 30, 2013 11:41 pm

Komentarze komentarzami, ale te podpalenia? [zly]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: dotyczy działkowców

Postautor: amita » pt lut 22, 2013 11:22 am

U nas gości DIRECTORE aqua parku pobiera pensję w wysokości ok. 7 tyś na rękę i nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie to, że aqua park u nie ma. Są dopiero plany a działki już odebrali 3 lata temu pod inwestycję. Radni - idioci- zawetowali w końcu plan ale żeby było ciekawiej, ma być tańszy. Miasto / dziura/ która ma już 2 baseny, Normalnie, wodne miasto będziemy. O spotkaniach Radnych nie mówię, bo to żenada. Specjalizują się w udowadnianiu sobie kretynizmu w jak najbardziej wzniosłych slowach. Kurde, strach tu żyć.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: amita » pt lut 22, 2013 11:38 am

I jeszcze takie przemyślenie nt 3 strony pierwszego artykułu. Teren prywatny kończy się za drzwiami mieszkania. No ja ciekawa jestem, czy pani urbanistka chetnie otworzyłaby swoją posesję w myśl idei, że wszystko otwarte? Skoro ogrody i tereny osiedli otwarte to posesje wokół domków jednorodzinnych też. chętnie poleżę na trawce i jeszcze coś ukradnę/ zniszczę/ bo tak bywa jak przychodzą "obcy". No szlag mnie trafia, mieszkańcy budynków wielorodzinnych, a już nie daj Boże spółdzielni to sroce spod ogona wypadli czy co?
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: tereklo » ndz kwie 21, 2013 11:19 pm

Batalia o ogródki - rozgrywki przedwyborcze?
http://finanse.wp.pl/kat,98674,title,Ko ... omosc.html

Tu w wersji pdf

Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: dotyczy działkowców

Postautor: amita » wt kwie 23, 2013 11:04 am

Moim zdaniem, PZD chce na siłę przetrwać, podobnie jak Krajowa Rada Spółdzielcza. Oba te związki zbierają kasę od nas a w zamian tylko SĄ. Na co i po co to komu, nie idzie w żaden sposób odpowiedzieć. Podatek rolny w wysokości 32 zł, jak napisano w artykule powinien być wpłacany do gminy zamiast do PZD. A tak to składka idzie do PZD, a stamtąd to już nie wiadomo co z nią się dzieje / czytaj: utrzymanie PZD/ Każdy projekt, jeśli tylko zachowa prawo do istnienia ogrodów będzie lepszy niż to, którego obecnie nie ma :D Szlag mnie tylko trafia, jak widzę "wspólnota". Czyli ogół właścicieli, który nie dorósł do własności zazwyczaj. A co za tym idzie, jak właścicieli wielu to porządku żadnego.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: tomicron » wt kwie 23, 2013 11:18 am

Ami, zgadzam się z Tobą - TAK dla ROD z przywilejami jeśli idzie o opłaty do budżetu gminy, ale niekoniecznie pod czapą PZD.
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: Baś_22 » wt kwie 23, 2013 11:32 am

Popieram [kciuk2]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dotyczy działkowców

Postautor: zomarel » wt kwie 23, 2013 8:09 pm

Ja też [kciuk2] [kciuk1] ,jeśli tylko nie zlikwidują działek to jest mi wszystko jedno do kogo popłynie kasa.PZD trzyma się rękami i nogami swoich stołków i nic nie robią.Najlepszy przykład na naszym ogrodzie i jeszcze odznaczają się [zly]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: tereklo » ndz lip 28, 2013 12:46 pm

Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: dotyczy działkowców

Postautor: amita » wt lip 30, 2013 10:25 pm

Nie wiem jakie prawo ma mój ogród, ale ogólnie mi się projekt podoba. Jak zwykle, problem żeby tak napisac ustawę, żeby nikt nie mógł kombinować. Zapisać, że to kawałek ziemii bez prawa do zamieszkania i przekształcenia i tyle. SLD pewnie się nie zgadza, bo oni dla ludu pracującego wszystko ;) U nas nie było wody 6 ostatnich tygodni, bo ciągniemy z sąsiedniego ogrodu. Dostaliśmy fakturę na 2,5 tyś. zł. Ale i tak u nas leciała bardzo słabo a na mojej alei wcale. Dobrze, że ja mam siłę oddziaływania na ludzi i wzruszyłam jakichś facetów żeby pokombinowali. Jeden sobie przypomniał, że tam gdzieś jakaś zasuwa źle działa. No i poszedł odkręcić. I mamy wodę. A podobno jakbyśmy kupili nową pompę wspólnie i coś tam, bo niby jej winą było złe ciśnienie, to koszt ok. 20 zeta od działki. I wyobraźcie sobie, że nikt nie wpadł na pomysł, że może byśmy se sami wybudowali studnię. I nie dlatego, że nas moga zlikwidować ale, że nikogo to nie obchodzi.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: tereklo » sob paź 12, 2013 6:17 am

Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: dotyczy działkowców

Postautor: tereklo » pt lis 08, 2013 1:40 pm

Skandal!!
"Polski Związek Działkowców przez siedem lat trzymał w tajemnicy przed działkowcami z ogrodów Złocień na Brochowie informację, że teren ma nowego właściciela. Teraz upomniał się on o pieniądze za bezumowne z niego korzystanie. "

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... LokWrocTxt#LokWrocTxt?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Wrocław_gazeta
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: dotyczy działkowców

Postautor: Baś_22 » pt lis 08, 2013 2:45 pm

[shock] no po prostu cudnie [pifpaf]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dotyczy działkowców

Postautor: zomarel » sob lis 09, 2013 2:09 pm

Jak dobrze,że w czasie gdy razem z Markiem pracowaliśmy w Chemipolu,nie byłam zakochana w ogrodzie i nie pisałam się na działkę.Czesciowo dlatego,że było daleko,a dzieci malutkie,komunikacja też byle jaka.To była Spółdzielnia Inwalidów i mam niepełnosprawne koleżanki,które tam uprawiają swoje działki,a teraz zostają na lodzie,i z problemem finansowym.Nie rozumiem tylko dlaczego PZD zarządzał czymś,co nie było jego [zly] ,a teraz udaje,że ludziom pomaga,porażka.
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: zomarel » sob kwie 26, 2014 9:26 pm

Dzisiaj dowiedzieliśmy się ,że będziemy płacić za wywóz śmieci z działek po 175 zł od jednej działki,od wszystkich jednakowo.Zrobiła się zadyma,bo nikt nie chce tyle płacić i żeby preliminarz był przyjęty Walne zdecydowało,że różnica pokryta zostanie z zysku,a my zapłacimy po 100 zł.Kwotę taką wyliczyli urzędnicy,bo uchwałą Rady Miejskiej każdy działkowiec produkuje 40 l śmieci komunalnych miesięcznie [zalamka] .Kto produkuje tyle śmieci na działce [wnerw] .Przedstawiciel Okręgowego Zarządu nie potrafił odpowiedzieć,co zrobili żeby nie została podjęta taka krzywdząca nas uchwała.
Ciekawa jestem jak to zostało rozwiązane w ich ROD i ile zapłaci za śmieci.Sprawdzę jeszcze tylko,czy jest określony koszt tych 40 l,bo nie wykluczone,że my zapłacimy za tych,którzy nie wnoszą opłat z tyt.korzystania z działek.jak ci bezdomni,którzy zamieszkują w naszym ROD,bo okazuje się,że nie są członkami PZD ,a zarząd nic nie mógł do tej pory z nimi zrobić-to jest opinia wyrażona przez przedstawiciela OZ PZD.
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: amita » sob kwie 26, 2014 10:08 pm

Coś mówili na zebraniu o śmieciach, ale co [skrob] my od dawna mieliśmy kosze, teraz mamy jeden mniej, za tę samą cenę. Mam przed sobą rachunek, nie ma nic o śmieciach. Mam: składka członkowska 36,86, opłata na rzecz ogrodu 9,70, inwestycje 20,0, za wodę 13,58 mam 194 m kw.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: amita » sob kwie 26, 2014 10:13 pm

Zosia, 40 l to jest mały woreczek, na bank każdy tyle wyrzuci. To jak ci bezdomni nie są członkami to co w ogóle robią na ogrodzie? u nas policja i straż miejska bardzo pomagają, no nie można im nic zarzucić.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: tereklo » ndz kwie 27, 2014 6:35 am

Zosiu, wyraźnie ktoś Was chce wydoić z kasy. U nas nikt nie płaci za śmieci ale tez jako takiego śmieciaka nie ma - każdy pozbywa się śmieci na własna rękę. Masakra jakas tam u Was, a ciekawe co na to Basia - jak u nich rozwiązane to jest?
Nie myślałaś, Zosiu, o zmianie dzialki? Chyba nie wszystkie ogrody są zagrożone a do tego lepiej pojechać dalej i mieć lepszą działkę niż tu się użerać z bezdomnymi i pijakami.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: dotyczy działkowców

Postautor: Baś_22 » ndz kwie 27, 2014 9:04 am

tereklo pisze: a ciekawe co na to Basia - jak u nich rozwiązane to jest? .

My też płacimy za śmieci tylko nie pamiętam ile [skrob]
Nie byłam teraz na zebraniu ale jak będę na działce podejdę do tablicy ogłoszeń i zobaczę.

Przy okazji chcę Was zapytać o czyny spoleczne na działkach. Czy Wy musicie je odrabiać (3 godz. na rok)?
U nas są i to od poczatku i trwają nadal. Jak się nie chce lub nie może odrabiac trzeba wpłacić 45 zl (3 godz.x 15 zł)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Następna

Wróć do Inne ogrodnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości