dotyczy działkowców

Nie wiesz, gdzie umieścic temat związany z ogrodem? Daj go narazie tu :D

Re: dotyczy działkowców

Postautor: zomarel » ndz kwie 27, 2014 1:56 pm

Ami,Ty masz wodę "na okrągło",my mamy studnię głębinową,wybudowaną z naszej dodatkowo wpłaconej kasy,a wodę mamy w określonych godzinach,2 godz.rano i 2 godz.po południu,jest niskie ciśnienie i zamiast przyjemności z podlewania,wściekamy się bo dodatkowo zatykają się urządzenia do nawadniania.
W ub.r.zapłaciłam składki członkowskiej 64,98 ,opłata na rzecz ogrodu(w założeniu opłata śmieciowa) 20,oo, ekwiwalent za nieprzepracowane godziny 30,78 zł,opłata na inwestycje i remonty 58,14 opłata za wodę 30,78 zł + 15,60 odsetki bo nie zapłaciłam za działkę w maju.Mam działkę 350 m2 i za wodę,opłaty na inwestycje i za godziny nieprzepracowane na rzecz ogrodu(nie są organizowane takie prace,bo lepiej brać kasę),podobnie jak składki liczone są od m 2.Jak księgowa przedstawiła preliminarz to złapaliśmy się za głowę,175 zł od działki i wtedy zapłacilibyśmy również za tych nie płacących.Sprawdziłam na stronie W_wia,że za odpady na terenie niezamieszkanym uchwalona jest stawka : 0,06 m 3=12,94 zł, a za 0,08 =13,88.czyli gdybyśmy miały z sąsiadką jeden pojemnik ,albo ja na tych 2 działkach to wyszłoby w najgorszym wypadku ok.100 dzielone na 2,bo przecież 0,04 m3 byłoby taniej.
Jeśli Urząd naliczył dużo za śmieci,ok.120 tys.za rok,to przeliczył 470 działek x 40 l [wnerw] i ktoś to musi zapłacić.
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: amita » ndz kwie 27, 2014 7:43 pm

No, z wodą to u nas ciągłe cyrki. Już miało być dobrze, jest jak zwykle. Ale inwestycji nikt nie chce, bo po co? to mnie wnerwia, bo nic nie idzie zrobić, bo trzeba zapłacić dodatkowo. 78 działek, a koszt pompy ok 30 tysięcy. Śmieci nie są osobno doliczane, ale ile gadania, że przecież płacą za mieszkanie, za garaż, za działkę... bo nikt przecież śmieci nie zostawia, to ja się pytam skąd te góry odpadów? Kurde, tu produkuję, tu płacę. Nie wyobrażam sobie wynosić puszek i butelek po wodzie /piwie do swojego śmietnika. Godziny na rzecz ogrodu- u nas tylko się płaci ekwiwalent za nieprzepracowane. Zosia, wasza opłata śmieciowa to skąd w ogóle? jakie wy jesteście nieruchomości niezamieszkałe? Was obowiązuje tylko wywóz śmieci, zamawiacie firmę i rozkładacie koszt na koszt utrzymania ogrodu. Stawki miasta was ogólnie nie interesują.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: zomarel » ndz kwie 27, 2014 10:10 pm

Ami,tak było kiedyś.Teraz Ustawa śmieciowa,co za tym idzie Rada Miasta uchwaliła,że od każdej działki w ROD,bez względu na jej wielkość, pobierana będzie opłata za wywóz 40 l odpadów miesięcznie.Tak jak napisałam, w preliminarzu planowali ogromną kwotę od wszystkich działek co dawało ok.120 tys.rocznie.Czyli zapłacilibyśmy za wszystkich,również nie członków,zamieszkałych na działkach.Marek miał ostrą wymianę zdań z przedstawicielem ZO ROD,bo w zebraniu brały udział osoby nie będące członkami PZD,np.mama za córkę,mieszkańcy ROD,nie będące działkowcami ,a wytyczne mówią o okazywaniu dowodu tożsamości przy podpisywaniu listy obecności.Zdziwiłam się jak Marek w przeddzień zebrania studiował nowy statut i regulamin PZD.Pan z okręgowego tłumaczył ,że wcześniej nie było środków prawnych do pozbycia się z terenu działek osób obcych,a teraz można będzie to zrobić poprzez sądowe wyroki eksmisyjne,tylko kto to zrobi,jak p.prezes gości się z nimi [wnerw] .Jedyna nadzieja w tym,że będzie nowy zarząd w stowarzyszeniu,chociaż nasza p.prezes twierdzi,że nikt jej nic nie zrobi.Teraz na pewno nowemu zarządowi nie będzie łatwo.Tyle na razie smucenia,działki daleko od domu nie chcę,zbyt dużo pracy włożyliśmy,żeby tę jako tako zagospodarować,bo tutaj nawet na godzinkę mogę wyskoczyć,a poza tym zbyt dużo pracy włożyliśmy,żeby tę jako tako zagospodarować,bo wcześniej była dżungla.
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: amita » pn kwie 28, 2014 8:03 pm

U nas Rada Miasta kazała postawić śmietniki i wywozić śmieci. Nawet nie trzeba segregować. Zamówiliśmy usługę, teraz robi to ZOM, bo dał najlepszą cenę. Stąd zdziwiona jestem, bo u nas podmioty gospodarcze i niezamieszkałe jeszcze nie są objęte obowiązkiem.
Wiesz co mnie dziwi najbardziej? ",również nie członków,zamieszkałych na działkach." Przecież nie wolno mieszkać na działkach. Jakoś wszystko od doopy strony u Was jest.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: zomarel » wt maja 06, 2014 2:17 pm

To co nas interesuje,a dot.działkowców i zmian w przepisach:

http://pzd.pl/uploads/cgblog/id12016/bi ... ternet.pdf
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: zomarel » wt maja 06, 2014 8:29 pm

Jak dokładnie wygląda procedura „zmiany nabywcy” praw do działki w świetle art. 41 ust. 5 ustawy o ROD?

Ustawa o ROD w art. 41 ust. 1 daje działkowcowi posiadającemu prawo do działki w ROD możliwość przeniesienia tego prawa na rzecz pełnoletniej osoby fizycznej. W sytuacji tej, niezbędne jest w myśl art. 41 ustawy o ROD, podpisanie umowy przeniesienia praw i obowiązków wynikających z prawa do działki. Umowa, pod rygorem nieważności, musi być zawarta na piśmie, a następnie oryginalność złożonych na niej podpisów potwierdza notariusz. W przypadku jeśli zbywcami, czy też nabywcami jest małżeństwo, to u notariusza podpisy muszą złożyć oboje małżonkowie. Przed zawarciem takiej umowy zbywca musi wykazać prawo użytkowania działki rodzinnej uzyskane na podstawie dotychczasowych przepisów. Następnie operację tę musi zaakceptować zarząd stowarzyszenia ogrodowego (art. 41 ust. 2 ustawy o ROD). Zgodnie z art. 41 ust. 3 ustawy o ROD umowę należy przedłożyć zarządowi ROD wraz z wnioskiem o jej zatwierdzenie. We wniosku należy zamieścić również zapis dotyczący kwoty wynagrodzenia za nasadzenia, urządzenia oraz obiekty na zbywanej działce. Zarząd ma 2 miesiące (od doręczenia mu umowy) na jej zatwierdzenie w formie uchwały. Uchwała zarządu ROD jest konieczna, gdyż od jej podjęcia zależy skuteczność przeniesienia praw wynikających z umowy. O podjętej decyzji zarząd ROD musi poinformować osobę składającą wniosek o zatwierdzenie praw do działki, powinien to zrobić w formie pisemnej. W przypadku bezczynności zarządu ROD w tym zakresie, umowę uznaje się za skuteczną, ale dopiero po upływie 2 miesięcy. Odmowa zatwierdzenia umowy przez zarząd ROD może nastąpić jedynie z ważnych powodów i powinna zawierać uzasadnione przyczyny (art. 41 ust. 4 ustawy
działki. Nabywca ten ma 2 tygodnie na uregulowanie tego wynagrodzenia od dnia wskazania. Oznacza to, że złożenie oświadczenia i zapłacenie przez osobę wskazaną przez stowarzyszenie ogrodowe wynagrodzenia za znajdujące się na działce nasadzenia, urządzenia i obiekty powoduje, że zawarta przez dotychczasowego działkowca umowa przeniesienia praw do działki dochodzi do skutku między tym działkowcem - zbywcą, a osobą wskazaną przez stowarzyszenie ogrodowe. Osoba wskazana przez stowarzyszenie ogrodowe staje się zatem stroną umowy przeniesienia praw do działki w miejsce osoby, z którym umowę zawarł dotychczasowy działkowiec. Należy zauważyć, że stowarzyszenie ogrodowe nie może wskazać – w powyższym trybie – osoby do przejęcia działki, jeżeli umowa o przeniesieniu praw do działki została zawarta pomiędzy działkowcem, a osobą bliską. W takim wypadku odmowa zatwierdzenia będzie możliwa wyłącznie z ważnych powodów (art. 41 ust. 6 ustawy o ROD ).
Odmowa może być przez każdą ze stron umowy o przeniesieniu praw do działki zaskarżona do sądu cywilnego. Ewentualne orzeczenie sądu o bezpodstawności odmowy będzie równoznaczne z zatwierdzeniem przeniesienia praw do działki (art. 41 ust. 7 ustawy o ROD).

Jolanta Żmijewska – Siadak
radca prawny OZ we
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: amita » wt maja 06, 2014 9:01 pm

Art. 27.
1. Ustanowienie prawa do działki następuje na podstawie umowy dzierżawy działkowej.
Na kij komu uchwała jak ma umowę? generalnie potwierdzenie przez notariusza to nie to samo co akt notarialny. Potwierdzenie podpisu kosztuje jedyne 40 zeta. Na moje oko nie mają prawa tego żądać, ale zawsze to taniej.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: tereklo » śr kwie 15, 2015 10:14 am

http://klodzko24.eu/650263384/nie-rozbieraj-altany

Ustawa „Stop Rozbiórkom Altan” wprowadza definicję altany. Dozwolona będzie budowa obiektów o powierzchni zabudowy do 35 m² i wysokości 5m (przy dachu płaskim 4 m) z tarasem, gankiem lub werandą nieprzekraczającą 12 m². Właściciele altan nadal będą zwolnieni od obowiązku uzyskania pozwolenia na ich budowę.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: dotyczy działkowców

Postautor: zomarel » pt kwie 17, 2015 6:49 pm

Za tydzień w sobotę jest zebranie sprawozdawczo-wyborcze naszego ROD,a my nadal nie mamy na nie zaproszenia [wnerw] .Regulamin mówi o zaproszeniu działkowców co najmniej na 2 tygodnie przed planowanym zebraniu [zly] .Z zaproszeniem czy bez i tak pójdziemy,bo oboje z Markiem jesteśmy członkami PZD.
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: amita » pt kwie 17, 2015 10:00 pm

U nas nie ma chętnego by zostać prezesem. Jak nikt się nie zgłosi to przejdziemy pod większy ogród. Trochę szkoda autonomii. Podobno niektórzy wysuną moją kandydaturę, ale nie wiem czy mi się chce użerać z kolejną grupą ludzi.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: gruby miś » sob kwie 18, 2015 8:38 am

A użeraj się! wszak szkoda autonomii! [cool1]
Awatar użytkownika
gruby miś
Weterani
 
Posty: 1701
Rejestracja: czw sty 15, 2009 12:21 am

Re: dotyczy działkowców

Postautor: zomarel » pn kwie 20, 2015 9:09 am

U nas też trudno będzie o kandydatów do nowego zarządu,bo kto zechce wypowiedzieć wojnę stałym mieszkańcom naszego ogrodu i naprawiać to co zniszczył przez kilka lat obecny zarząd [wnerw]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: zomarel » czw kwie 30, 2015 9:58 pm

Znaleźli się chętni do nowego 9 osobowego zarządu,chcą coś zmienić na lepsze w naszym ROD,są pełni zapału i na dzisiejsze pierwsze zebranie przyszli dobrze przygotowani :). Marek od dzisiaj jest prezesem nowego zarządu [ubaw2],a dotychczasowa p.prezes zastępcą,tylko nie wiem czy I ,pozostali członkowie też są nowi.Śmiejemy się,bo Marek jeszcze nie tak dawno nie chciał mieć działki.Życzę im wytrwałości i powodzenia w działaniu,bo jeśli nie teraz to kiedy ?A,że każda okazja jest dobra,więc za nowy zarząd [toast] .
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: Baś_22 » czw kwie 30, 2015 10:13 pm

zomarel pisze:A,że każda okazja jest dobra,więc za nowy zarząd [toast] .

...no to za nowy zarząd [toast] a Markowi wytrwałości w działaniu.......oj będzie się działo [szok]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dotyczy działkowców

Postautor: tereklo » pt maja 01, 2015 6:16 am

Markowi gratulacje i Zosi cierpliwości [prosi]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: dotyczy działkowców

Postautor: zomarel » pt maja 01, 2015 1:19 pm

O,tak :) na pewno na początku działalności,bo dużo czasu będzie spędzał na terenie ROD,zamiast na działce,ale coś za coś [milczek] .Na razie wszystko jest na swoim miejscu,bo Marek nie dzwonił jak poszedł na 12 na spotkanie zarządu :)
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: dotyczy działkowców

Postautor: tereklo » śr cze 10, 2015 1:39 pm

Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: dotyczy działkowców

Postautor: zomarel » pt cze 12, 2015 6:18 am

Zabudowa śródmiejska? [wnerw] Zapewne kto da więcej,dostanie teren pod zabudowę [zly]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Poprzednia

Wróć do Inne ogrodnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron