Jaka ziemia do nasionek?

Choroby i pasożyty roślin, preparaty ekologiczne, nawożenie, kompostowanie, gleba, ściółkowanie, rośliny trujące, szambo...

Jaka ziemia do nasionek?

Postautor: kasienka30 » wt lis 06, 2007 1:10 pm

Witajcie kochani. Ja z moja mamusia pokusilismy sie o to zeby zakupic sobie w Oleandrze ( sklep internetowy) nasionka egotyczne chcemy trosze poeksperymentowac zima zeby nuda nas nie zjadla:) Moze doradzicie mi jaka ziemia powinna byc do takich nasionek? Moze juz ktos doswiadczyl na wlasnej skorze i kieszeni czy to ma jakis sens?? Prosze was o opinie i wypowiedzi. Pewnie bedzie dolaczone do nasionek jak uprawiac ale co wlasne doswiadczenia to wlasne. Pozdawiam
Ogrodniczka otwarta na wszytkie propozycje :)
Awatar użytkownika
kasienka30
Weterani
 
Posty: 260
Rejestracja: pn mar 12, 2007 7:42 pm

Postautor: Monika » wt lis 06, 2007 4:26 pm

Dostałam nasiona lilii, podobno można wysiać.
Czy ktoś z Was próbował tego eksperymentu, podobnie jak Kasieńka nie wiem w jaką ziemię wysiewać nasiona, zwykłą czy może jakąś specjalną. :)
Pozdrawiam, Monika
Monika
Ekoludki
 
Posty: 100
Rejestracja: czw paź 18, 2007 1:46 pm

Postautor: kasienka30 » wt lis 06, 2007 6:06 pm

Wypowiadajcie sie prosze nawet jezeli nie wiecie :) od nitki dojedziemy do klebka :)
Ogrodniczka otwarta na wszytkie propozycje :)
Awatar użytkownika
kasienka30
Weterani
 
Posty: 260
Rejestracja: pn mar 12, 2007 7:42 pm

Postautor: Emmi » wt lis 06, 2007 6:31 pm

ja myślę, że Cebulka będzie miała dużo do powiedzienia na ten temat [lol]
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: kasienka30 » wt lis 06, 2007 9:02 pm

Cebulko prosze o komentarz :)
Ogrodniczka otwarta na wszytkie propozycje :)
Awatar użytkownika
kasienka30
Weterani
 
Posty: 260
Rejestracja: pn mar 12, 2007 7:42 pm

Postautor: Cebulka » śr lis 07, 2007 9:44 am

Cebulka? No dobra ;) Ale ona to raczej rozsyłała nasionka egzotyczne innym, zamiast sama siac - jakoś się nigdy do tego nie zabrała :D

Z tego co wiem możliwości są trzy:
1. W większych sklepach ogrodniczych jest specjalna "Ziemia do wysiewu i pikowania". Z tym że ja jedną wypróbowałam i się nacięłam (jakaś była taka dziwna, zgrudziła się - ogólnie syf - niestety nie pamiętam, której to było firmy) Wiem, że Andrzej siał nasiona kiedyś też w takiej mieszance i sobie chwalił.

2. Tradycyjna metodą pozyskiwania ziemi do siewu są... kretowiska :D Dostajemy ziemię lekką, spulchnioną, o dobrej fakturze - z tym że niektórzy twierdzą, że taka spod trawnika jest kwaśna - ale nie wiem, nie próbowałam, to się nie wypowiem ;)

3. Mój sposób - kupujemy w sklepie jakąś uniwersalną ziemię do kwiatów doniczkowych (w moich okolicach około 10zł za worek 50 litrów). Jest lekka, pulchna i się dobrze nadaje do wszystkiego. Do tego kupujemy piasek - taki jakiś normalny piasek [lol] Dobry byłby pewnie "grubszy", ale ja biorę jaki jest. I teraz mieszamy naszą ziemię z naszym piaskiem - w literaturze fachowej jest żeby mieszac nawet w stosunku 1 : 1, ale ja nie daję aż tak dużo piachu - tylko tak trochę, żeby rozluźnic ziemię i poprawic jej przepuszczalnośc. Oczywiście należy pamiętac, że po takiej poprawionej przepuszczalności trzeba bardziej pilnowac podlewania ;) Na dno doniczki sypiemy warstwę żwirku (ja kupuję keramzyt - jest lekki) i na to naszą mieszankę. I siejemy [tuli]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: kasienka30 » śr lis 07, 2007 9:32 pm

Dziekuje Cebulko. A jakie Ty masz nasionka egzotyczne????:) Złozylam juz zamowienie w Oleandrze i zobacze co mi przysla . A moze mial ktos juz jakies doswiadczenie z nasionkami z Oleandra albo Gadar??? Chetnie przeczytam jakies opinie. Piszcie co o tym myslicie.
Ogrodniczka otwarta na wszytkie propozycje :)
Awatar użytkownika
kasienka30
Weterani
 
Posty: 260
Rejestracja: pn mar 12, 2007 7:42 pm


Wróć do Chemia czy ekologia - grunt żeby pomogło

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości