Zastosowanie wykładziny w ogrodzie

Choroby i pasożyty roślin, preparaty ekologiczne, nawożenie, kompostowanie, gleba, ściółkowanie, rośliny trujące, szambo...

Postautor: *kati » śr lis 14, 2007 9:10 am

Tak Cebulko, słusznie mówisz!! Ale jak jest mowa o czarnej włókninie zimowej i na dodatek, że tą włókniną wykładane są grządki, to ja już sama nie wiem [skrob] [niewie] [hmm]
Awatar użytkownika
*kati
Weterani
 
Posty: 314
Rejestracja: pt lut 02, 2007 7:07 pm

Postautor: Cebulka » śr lis 14, 2007 9:27 am

Czarna włóknina zimowa... [skrob]
To niestety wymyka się mojej kategoryzacji [haha]
Pamiętam że kiedyś dawno temu Emmi wkleiła taki wielki kawał fajnego artykułu o włókninach i matach - ale niestety zadanie odrobiłam marnie - wiem, ze było coś o tym, ale co dokładnie to nie pamiętam... :/
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: wac » śr lis 14, 2007 10:59 am

agrowłóknia to jest to co mają w centrach ogrodniczych to ta czarna folia z zielonymii paskami, ma za zadanie przepuścić wodę ale zatrzymać dostęp światła i wzrost chwastów. najlepiej najpierw wyłożyć geowłókninę potem w miejscu nasadzeń zrobić nacięcia na krzyż i tam zasadzić thuje.
Agrotkanina ma za zadanie chronić rośliny przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi, używa jej się np do ochrony niektórych roślin przed zimą (okrywa się taką geotkaniną np. rododendrony na zimę by je ochronić przed mrozem śniegiem). [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Emmi » pt lis 16, 2007 2:14 pm

Chyba to był ten link... akurtat to przypadkowo znalazłam w kompie...
http://www.ekopack.pl/pl/0220540.html
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Poprzednia

Wróć do Chemia czy ekologia - grunt żeby pomogło

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron