szambo

Choroby i pasożyty roślin, preparaty ekologiczne, nawożenie, kompostowanie, gleba, ściółkowanie, rośliny trujące, szambo...

Postautor: Cebulka » pn sty 07, 2008 7:33 am

Myślisz że pełne syfony pomogą też na wybieranie szamba? [skrob]
U nas jak nie mieliśmy kanalizacji i wybierali szambo to też zawsze śmierdziało (zwłaszcza jeśli robili to za szybko, podobno powinni ciągnąć powoli), ale chyba nie aż tak jak u Emmi - trochę posmierdziało i przestało ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: wac » pn sty 07, 2008 7:42 am

Cebulka pisze:Myślisz że pełne syfony pomogą też na wybieranie szamba? [skrob]
U nas jak nie mieliśmy kanalizacji i wybierali szambo to też zawsze śmierdziało
Właśnie dlatego są odpowietrzniki na kazdym pionie kanalizacyjnym. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Emmi » pn sty 07, 2008 12:46 pm

My mamy założone odpowietrzniki przy każdym zlewie/umywalce ... więc jest nadzieja, że będzie dobrze, bo na razie to nie wszędzie mamy zamontowane urządzenia łazienkowe, więc może dlatego? Niby są pozakrywane odpływy ale ... [rol] . Na to żeby wolno opróżniali szambo, to pewnie nie mamy co liczyć, bo każdemu się śpieszy, a tu opróżnił niebywale szybko... ile mu to zajęło? z 20 minut? No chyba, że to nie jest szybko. A smród był niebywały!!! I utrzymywał się przez pare ładnych godzin, a łazience obok pare dni, nie wiem dlaczego?
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » pn sty 07, 2008 12:56 pm

Emmi pisze:na razie to nie wszędzie mamy zamontowane urządzenia łazienkowe, więc może dlatego? Niby są pozakrywane odpływy ale ... [rol] .

Bingo! :)
To na pewno o to chodzi - tylko warstwa wody jest zaporem dla zapachu. (Dlatego np kratki ściekowe nie uzywane często np w garażu lub piwnicy trzeba czasem zalewać wodą, bo jak wysycha to śmierdzi)
A jesli chodzi o utrzymywanie się to może pogoda była niżowa ostatnio? Niestety, jak jest niż to smierdzi z kanalizacji i nic się na to nie poradzi :/
Czy 20min to dużo czy mało to nie wiem niestety - za mały berbeć byłam, żeby pamiętać - wiem tylko, ze ma być powoli.

A z ekipami takimi jak szambiarze czy śmieciarze to warto się zaprzyjaźnić - jak zimno dac herbatę, czy po prostu postać i pogadać. To się bardzo opłaca, jak potem jest nadmiar smieci przed Świętami, a im teoretycznie nie wolno wziąć większej ilości niz jest miesięcznie płacone albo właśnie żeby szambo wybierali Ci powoli. Zresztą jeśli chodzi o ten zapach to myslę że własnie szambiarze będą największymi fachowcami w tej sprawie których trzeba o to zapytać. Chyba że to jakieś wyjątkowo odrażające typy - wtedy to najlepiej znajdźcie sobie jakąs inna firmę :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: wac » pn sty 07, 2008 1:03 pm

Ja mam rozwiązane odpowietrzanie w ten sposób, że gazy z szamba są odprowadzane rurą fi 160 ponad dach. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Emmi » pn sty 07, 2008 1:18 pm

To chyba nie jest najlepszy pomysł :? Wielokrotnie jak sie wyjdzie szczególnie wieczorem przy mgle na podwórze to czuję smoga z komina sąsiada, który pali w piecu absolutnie wszystko... wydaje mi się, że przy takim natężeniu mgły czy wiatru (wszystko jedno) śmierdziało by [rol]
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: wac » pn sty 07, 2008 3:18 pm

Emmi pisze:To chyba nie jest najlepszy pomysł :?
Czyżby rozsądniejszym jest wpuszczanie "perfumrii" do mieszkania? [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Emmi » pn sty 07, 2008 4:12 pm

wac pisze:Czyżby rozsądniejszym jest wpuszczanie "perfumrii" do mieszkania? [wac]


Taka odpowiedź to spłaszczenie sprawy dla mnie.

A mnie interesuje, czy czy takim kominem nie idzie ogólnie zapach z szamba i czy potem nie śmierdzi to wokół domu ?
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » pn sty 07, 2008 4:38 pm

Myślę że taki komin o którym mówi wac też na pewno ma jakieś zawory zapachowe (jak chociażby syfon) i to nie jest tak, że cały czas jest to fabryczka zapachów podłączona do szamba... ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: wac » pn sty 07, 2008 4:40 pm

Emmi pisze:
wac pisze:Czyżby rozsądniejszym jest wpuszczanie "perfumrii" do mieszkania? [wac]


Taka odpowiedź to spłaszczenie sprawy dla mnie.
A mnie interesuje, czy czy takim kominem nie idzie ogólnie zapach z szamba i czy potem nie śmierdzi to wokół domu ?
Jeśli do swojego szamba bedę wpuszczał ścieki z całego osiedla - to tak, ale jesli to będą tylko ścieki 2, 3 lub 5-cio osobowej rodziny i będzie stałe odpowietrzanie i opróżnianie zbiornika - to zapachy 5-8 metrów nad ziemią napewno nie będą odczuwalne. Szczelny zbiornik grozi nawet wybuchem. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Emmi » pn sty 07, 2008 8:18 pm

Wac ale jak masz zamontowaną tą rurę? jakoś oddzielnie? Bo my mamy rurę z kanalizacji szamba wprowadzoną specjalnie w komin. I teraz czy Ty masz tak samo czy jakoś inaczej?

Dodam od razu, że komin mamy specjalnie robiony przez fachowców, bo prócz komory wychodzącej z kotła, ma jeszcze oddzielne komory -wywietrzniki. Mam nadzieję, że w miarę dobrze tłumaczę. Nie wiem czy teraz w każdym kominie daje się właśnie odpowietrzenie do szamba, ale nam się trafił super spec od tych spraw i tak nam poradził.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: wac » pn sty 07, 2008 8:37 pm

W moim przypadku jako odpowietrznik służy rura spustowa odwodnienia dachu, która jest podłączona ze zbiornikem szamba. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Emmi » pn sty 07, 2008 8:42 pm

Podłączona do rynny? Dziwne... albo ja tego nie łapię... [skrob]
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: wac » pn sty 07, 2008 8:48 pm

Emmi pisze:Podłączona do rynny? Dziwne... albo ja tego nie łapię... [skrob]
Tak, właśnie tak. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Cebulka » wt sty 08, 2008 10:58 am

Chyba chodzi o to, że wac deszczówkę też do szamba spuszczasz? [skrob]

Bo inaczej to ja też tego nie rozumiem [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: wac » wt sty 08, 2008 11:37 am

Cebulka pisze:Chyba chodzi o to, że wac deszczówkę też do szamba spuszczasz?
Tak się składa, że tak. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Emmi » wt sty 08, 2008 1:21 pm

Acha, bo jeszcze mogłoby być, że masz oddzielną rurę poprowadzoną z szamba i właśnie zaczepioną gdzieś do rynny.
Natomiast tak, to mnie by było szkoda, tak zapełniać deszczóką szamba, no ale też tak można :) Dzięki Wac za wyczerpującą odpowiedz [bukiet]
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: tuurma » śr sty 09, 2008 4:44 pm

Emmi, nie jestem super specem w tej sprawie, ale też każdy pion kanalizacyjny jest pociągnięty do góry kominem nad dach (po prostu rurka kanalizacyjna fi 50mm siedzi w kominie), tak jak u Waca. Nie powoduje to smrodu na co dzień, a nie gromadzą się te gazy w zbiorniku. O ile mi wiadomo, tak właśnie powinno się to zrobić wg sztuki budowlanej.
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: Emmi » ndz sty 13, 2008 2:53 pm

Dzięki , dzięki :D Mam nadzieję, że to rzeczywiście wynikło z powodu braku jeszcze podłączenia dwóch umywalek. Czas pokaże :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Poprzednia

Wróć do Chemia czy ekologia - grunt żeby pomogło

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron