Oczko wodne

Choroby i pasożyty roślin, preparaty ekologiczne, nawożenie, kompostowanie, gleba, ściółkowanie, rośliny trujące, szambo...

Re: Oczko wodne

Postautor: amita » ndz sty 05, 2014 2:45 pm

Żurawia też nie widziałam :D
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7632
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Oczko wodne

Postautor: Emmi » śr sie 01, 2018 8:32 am

Mamy dwa tematy o tej samej nazwie ,,Oczko wodne" ( drugie w dziale aranżacje ogrodowe) i nie wiem czy tego nie powinno się jakoś zmienić [mysli] Może na ,,stawy w ogrodzie? " Bo jednak trudno o naszym akwenie powiedzieć ,,oczko wodne" [ubaw2]

Dwa lata temu nasz staw całkowicie wysechł, próba ratowania ryb nie powiodła się i od tamtej pory obserwujemy. W tym roku jest mocne lato więc jest okazja sprawdzić czy woda się utrzyma do końca sierpnia. Na razie jeszcze jest, sporo mniej ale ogólnie można powiedzieć, że jej 1/5 została. Jeżeli w tym roku nie wyschnie to pomyślimy o zarybieniu stawu.

Ale! Patrząc po poście to mamy tutaj dużo treści a mało zdjęć. Nie wiem dlaczego nie wstawiałam? [mysli] Więc wstawię kilka.

Natomiast na temat dalszych losów naszego stawu najprościej będzie mi wrzucić linki z bloga.

Tutaj jest zeszłoroczne w maju otwarcie sezonu kąpielowego w naszym stawie:
https://agatekmix.blogspot.com/2017/05/ ... losko.html

W lipcu było jeszcze sporo wody...
https://agatekmix.blogspot.com/2018/07/ ... tawem.html

Na pewno pisałam już o tym, że wprowadziły się traszki więc w tym roku udało mi się je zobaczyć. Dzieci traszki. Niesamowite, wyglądały jak wodne kosmitki nie podobne do ryby ani do kijanki czy żaby. Nigdy wcześniej nie widziałam :) Może kiedyś uda mi się zrobić im zdjęcia. Podobno są nocnymi zwierzątkami więc nie spodziewałam się zobaczyć w biały dzień pływającego w wodzie.

Tej zimy prowadziłam obserwacje naszego stawu i zdjęcia wstawiałam w temacie mojego ogrodu. viewtopic.php?f=39&t=544&start=1024
Załączniki
APDC8637.JPG
nadal kwiecień
APDC8567.JPG
Mamusiu a co robi żabka na żabce? - zapytał Janek
APDC8572.JPG
kwiecień 2018
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Poprzednia

Wróć do Chemia czy ekologia - grunt żeby pomogło

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron